Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám játék közben...

A kiskutyám játék közben nagyon harapdál, és hiába csinálok bármit, csak játéknak veszi, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki határozottan, hogy NEM, és told el magadtól. Vagy a másik módszer az, hogy fordíts neki hátat, és ne foglalkozz vele bármit is csinál, csak ha megnyugodott és leült akkor nagy dícséret, és jutalomfalat. Ha ezek nem használnak, akkor koppints az orrára, vagy fogd meg a grabancánál, emeld fel és rázd meg egy kicsit, de ezt csak nagyon ritkán mert megtörhet a beléd vetett bizalma.
2010. nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az baj mert az én kutyám is ezt csinálta aztán mikor nagyobb lett elkezdett ugrálni most fél éves ugrál és harapdál mert ő is játéknak veszi és már nem tudom mit csináljak de mondjuk az enyém már kezd leszokni róla! Próbáld meg, hogy ráütsz az orrára ha rosszat csinál!
2010. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt, de mikor elkezdett harapdálni, akkor egy picit ráütöttem az orrára, és mondam neki, hogy nem/nem szabad. és leszokott rőla :D
2010. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Amikor megharap akár kicsit is, akkor visíts fel és próbáld neki minél jobban megmutatni, hogy ez fáj neked és rossz neked. Aztán fordulj el tőle és kb. 1 óráig ne foglalkozz vele, nézz rá szigorúan és mérgesen ha játszani akar akkor se foglalkozz vele. És ezt minden alkalommal amikor megharap csináld meg aztán leszokik róla.
2010. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy még egy ötlet...ezen meglepődik, és nem harapdál.

Kezd el nyafogni, mint egy kölyök kutya, amelyiknek fáj, ha pl. a tesója erősebben megharapja. Számára még ez a játék, és nem tudja hol a határ.

A határozott nem ill. elfordulok és nem foglalkozok vele, felállok is jó. De nekem a nyafogás volt a leghatásosabb, még ha hülyén is hangzik. Aztán ha arra már szépen reagált, csatoltam hozzá, hogy pl: gyengébben, fáj (ami tetszik, csak rövid legyen). Késöbb már elég volt, csak azt a szót mondani és vagy lazított, vagy eleresztett.

2010. nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

20:02-es vagyok.

A ma 19:57-es válaszában azzal nem értek egyett, hogy 1 óra, elég oda kevesebb is. Pl: annyi még lenyugszik, megdicséred, jutalmazod.

2010. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom h legyen nálad egy éleshangú hangszer vagy valamii ha nincsen akkor sikít élesen és ezen meglepődik bár ezt hamar megfogja szokni de a változatosság kedvéért csinálj vmi idegesítő hangot és leszokik róla az én kutyámat is így szoktatnám le de nem akar(a másikat már sikerült ezzel a sikításos izével)


egy 13 éves lány

2010. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!