Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkapott a 3 hónapos kiskutyá...

Megkapott a 3 hónapos kiskutyám játék közben, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kisujjamat megkarcolta a hegyes foga és kicsit vérzett. Menjek orvoshoz? Még nem kapta meg a veszettség elleni oltását, de utcára nem igen vittük. Csak egyszer parkba.
2010. jún. 21. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit. Mosd ki egy kicsit
2010. jún. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges. Nekem is most lesz 3 hónapos a kutyusom, előfordul, hogy játékból odakap. Nem valószínű hogy veszett főleg,ha nem találkozott más kutyákkal.
2010. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a veszettségtől kell tartani ilyenkor, hanem a vérmérgezéstől amit a fogain és a szájában található baktériumok okozhatnak. De ezek természetes körülmények között is ott vannak.

Különben egy seb minél jobban vérzik, annál kisebb a fertőzés veszély. Ha jól megmostad a kezed és lefertőtlenítetted akkor nem kell félni. Ha úgy látod, hogy feldagadt vagy belilult akkor elég szerintem elmenni orvoshoz.

2010. jún. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, megmostam 2x is, plusz ecetes vízbe mártottam az ujjam, mert nincs itthon betadin.
2010. jún. 21. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ég világon semmi, de semmi bajod nem lesz, ne aggódj.
2010. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem a 4,5 hónapos kutyum harapott meg,2 nap múlva már nagyon csúnya lilás-kék folt vette körül a sebet...elmentem a dokihoz/Barátom és anyukája unszolására/és kaptam egy tetanuszt a hátsómba!

Azt mondta a doki,hogy bármilyen fertőzést bevihet a kutya anyálával a bőrödbe akár azzal is,hogy rág egy bot darabot,vagy ahogy tisztogatja magát!Mivel én elmúltam 30 éves és utolsó tetanuszomat akkor kaptam/kagylóba léptem/és úgy kb 5 évig ad védettséget ez az oltás,így most is kaptam egyet!Érdemes inkább beadatnod magadnak hisz még akárhányszor előfordulhat majd ahogy nő a kutyus,hogy játék közben megfeletkezik magáról és nagyobbat harap beléd!A tetanuszbetegség bár ritka/mert köztudott a létezése és az emberek oltatják magukat,ha felmerül a betegség gyanuja/de nagyon verszélyes!Oolvass utána!Tetanuszbetegség nem egyenlő a veszettséggel én úgy tudom!Több hónap is lehet a lappangási ideje és kínhalállal hal meg az aki elkapja!

Egy szúrást a popsidban megér az,hogy soha ne tapasztald meg milyen !!!

2010. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!