Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzak pajtást a kutyámnak?

Hozzak pajtást a kutyámnak?

Figyelt kérdés

5 hónapos kan. 1 hét múlva viszem ivartalaníttatni.

Felajánlottak egy 3 éves hasonszőrű ebet. Nagyon tetszik. Ő is vadászkutya. Ő is kan. Bevállaljam?

Vagy előbb, nézzem meg, hogy kijönnének -e egymással. Mondjuk ez természetes, de ha még ki is jönnének, nem túl nagy gond két ilyen ló kutyát tartani? Rosszak lennének együtt? Vagy inkább eljátszanának, és nem mindig az én szabadidőmtől függene. Egyedül bírok vele, de nem tudom képes lennék -e két kutyával sétálni, kordában tartani őket.

Mondjuk alapvetően hiányzik a kutyámnak a kutyatársaság. Van egy kis barátnője, akivel a séta során, ha összetalálkozik, akkor olyan jól elszaladgálnak, és lefárasztják egymást, hogy utána olyan, mint a kisangyal. DE mondjuk ez meg kan kutya lenne, és lehet, hogx csak gubanc lenne belőle?

Adjatok tanácsot, mit tegyek? Kijöhet egymással 2 ivartalanított kan?


2010. nov. 25. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire bizonytalan vagy magadat illetően, nem kell másik kutya még. Egyenlőre a mostanit neveld. Mire felnő, eldöntheted, bírsz-e két kutyával.
2010. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 diagnostic ***** válasza:

Várj még vele.

Két kutyával,pláne ha az egyik fiatal, a másik nem nálad nevelkedett,nem könnyű.

Először neveld meg a kutyusodat,hagyd felnőni,foglalkozz vele eleget.Aztán ha úgy érzed elértél mindent amit lehetett,és van egy kész,teljesen megbízható kutyád,akkor jöhet egy másik.

2010. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Csak az egyik ismerősöm szabadulna a kutyájától elfogadható indok miatt, és hát ez a lehetőség most áll fenn. Tényleg bizonytalan vagyok. Nem akartam másik kutyát, de azt látom, hogy az enyém mindig keresi a kutyatársaságot. Nem lenne jobb neki, ha nem egyedül nevelkedne?
2010. nov. 25. 14:37
 4/4 diagnostic ***** válasza:

Nem.Vidd sokat kutyák közé,ha megteheted,menj el vele kutyasuliba.Barátkozz össze kutyásokkal,akkor többet tudtok találkozni,a kutyák játszani.

Hidd el,jobban megéri egy szófogadó,megbízható kutya,mint 2,akikkel nem bírsz esetleg el.Főleg,hogy az írásodból azt érzem,kezdő kutyás lehetsz.

2010. nov. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!