Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvost vagy állatvédő...

Állatorvost vagy állatvédő szervezetet keresek, aki segít jelképes összegért?

Figyelt kérdés

van egy pincsi kutyám, az a helyzet ,hogy teljesen kirágta a hátáról a szőrt de úgy, hogy eleven hús szinte az egész egy nagy foltban! Nagyon durván hangzik de nem hazudok tényleg nagyon durva! Az a helyzet hogy ez már nem az első eset mert kb 1-2 hónapja volt neki hasonló de azt le tudtam kezelni egy kenőccsel amit még az orvos adott a másik kutyámra akinek ugyanez volt a baja!

De most azt se engedi, hogy odanyúljak,megnézzem ,vagy lefertőtlenítsem! Most értem csak haza alig egy órája és most vettem észre! Tegnap még nem volt ott!

Kérlek segítsetek! Tudom hogy azonnal azorvoshoz kéne menni, csak az a baj , hogy a múltkor is 14 000 forintot hagytam ott a saját megspórolt pénzemből! Ugyanis még csak középiskolás vagyok! Anya sem tudja most kifizetni sem a jövőben, mert sajnos nemrégiben elvesztette az állását! Légyszíves ne bántsatok meg ne írjatok olyanokat ,hogy felelőtlenek vagyunk a kutya miatt! Most is a sírás szélén állok!


2010. nov. 26. 19:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem kell sírni, azzal nem oldassz meg semmit. Először is nyugodj meg. Jó lenne tudni, hogy a múltkor miért történt vele hasonló. Lehet, hogy bolhás. Egyes kutyák különösen érzékenyek a bolhára, és órák alatt képesek kivakarni magukat. Mindenképpen le kellene fertőtleníteni, mert azzal sok egyéb bajt előzhetsz meg. A legjobb a Betadine lenne, azzal kellene jó alaposan leöblíteni a sebet, és óvni, hogy ne nyúlhasson hozzá, és ne érje fertőzés. Ha esetleg meg tudnád írni, hogy mi gondja volt a kutyának és mivel kezelted, talán többet tudok segíteni. Hétvégén nem nagyon fogsz olyan állatorvost találni, aki ingyen ellátja, de ha már tudjuk, hogy mi a gond, legalább tudunk tanácsot adni.
2010. nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha van állandó dokitok, akihez jártok, tehát ismer titeket nagyjából, kérjetek részletfizetést.

Szinte minden doki belemegy.


Egyébként meg amit az első írt. Amíg nem látja doki, addig betadine.

2010. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Allergiás az biztos! hogy mire azt nem tudom mert a másik kutyámnak is ez volt a baja és sajnos az orvos sem tudta megmondani , hogy mire is! azt gondoltam bolhára ezért vettem neki bolhanyakörvet és tettem rá Advantix cseppet a nyakára.... tudom hogy betadineozni kéne de azt se engedi hogy hozzáérjek persze megpróbálom majd megint! amúgy a seb csúny gennyes!
2010. nov. 26. 19:18
 4/17 anonim ***** válasza:

Mert a kutya nemcsak aranyos, hanem pénzbe is kerül. Bármikor kerülhet olyan helyzetbe, hogy megsérül, beteg lesz vagy akármi, ha nem tudjátok ezt vállani nem kellene kutyát venni. Habár ez nem neked szól, hanem a szüleidnek.

Fertőtleníteni mindenképp kellene. Merre laksz? Tudok segíteni.

2010. nov. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Utolsó! írtam privát üzenetet!
2010. nov. 26. 19:38
 6/17 anonim ***** válasza:

Mit kap enni a kutya?

Nem volt mostanában pl.tápváltás?

A bullterrierem a tappancsát rágta szét,mikor újfajta tápot kapott.

2010. nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Minden nap főtt ételt kapnak. Csirke mellcsontot, fejet, lábat rizzsel ill tésztával.
2010. nov. 26. 19:57
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az okvetlenkedésért, de nem a csirkére allergiás ?
2010. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én első sorban bolhaekcémára gondolok. Ilyen esetben sajnos nem sok minden segít. A mi kutyánknak is bolhaekcémája van (sokszor szokott sünnel játszani), és semmi nem segít, csak a Frontline spray, mert a spot on-ok, és nyakörvek hatástalanok. Egyébknét bolha elleni kezelés és fertőtlenítés után adj neki sörélesztőt vagy biotint, attól hamarabb kiszőrösödik. A Frontline spray sem olcsó, egy 100 ml-es flakon kb. 4-5 ezer forint körül van, és nem szabad a sebbe fújni. A sörélesztő és biotin viszont nem olyan drága, és mind a spray mind a vitamin nagyon sokáig elég. Többször tudod kezelni a kutyát. De fertőtlenítsd minél hamarabb.
2010. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérj segítséget a fertőtlenítéshez.

Egyikőtök húzzon fel nagyon vastag kesztyűt, amit vélhetően nem tud átharapni. Ő fogja le a kutyát, te meg szépen ollóval nyírd le a szőrét ahol gennyes. Ne húzd a szőrét, mert belevághatsz a bőrébe!!!

Ha sikerült nagyon rövidre vágni akkor be tudod kenni betadinnal.

Szerintem bolha lesz a baj, de lehet más is.

PL: amikor a bűzmirigye begyullad akkor is véresre rágja mgát. Akkor viszont a doki tudja kinyomni, vagy kozmetikus. Ezt azért jó lenne megnézetned.

Az advantix is csak egy hónapig hat.

Tehát az is jó lenne ha vennétek neki.

2010. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!