Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha veszek 1 olyan kutyát...

Ha veszek 1 olyan kutyát akinek az apja és az anya se törskönyves a kölyöknek tudok csináltatni?

Figyelt kérdés
Ha veszek 1 olyan kutyát akinek az apja és az anya se törskönyves és én megveszem a kölyköt(fajtiszta Yorki) akkor én neki tudnék törzskönyvet csináltatni? ha igen menyibe kerül?
2010. nov. 26. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert ahoz hogy lehessen a kölyöknek, kell a szülőknek is lennie különben nem lenne honnan ráírni az apa, anya, nagy-, déd-, és ükszülők hivatalos neveit amiben a tenyészet neve is benne van(am nagyon fotos hogy tudják honnan származik a kutya).Szóval ha a szülőknek nincs az már bukta.
2010. nov. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem tudsz.

Ha törzskönyves kutyát szeretnél -és ebbe ne follyunk bele, hogy miért ajánlott olyat venni:)- akkor rendes helyről veszed, tenyésztőtől, aki kizárólag tk-es kutyát ad el.

2010. nov. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
A fajtiszta yorki meg annyit jelent, hogy mindkét szülője kutya volt.At ilyet úgy mondják hogy fajtatiszta mert a fajon(kutya) belül egy fajtából(Yorkshire terrier) származik mindkét szülője.
2010. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem nem tudsz, max. hamisat, és ha fajtatiszta kutyát akarsz akkor törzskönyves szülők kellenek, anélkül nem lehet fajtatiszta a kutya (legalább is nem tudod bizonyítani)
2010. nov. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

jajjjj

:))

ez kellett így estére.

Tudod mi az a törszkönyv?

2010. nov. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

értem köszönöm:) szval nem:S

mind1 nemis akarom én hordani kiálitásokra , tenyészteni... csak ugy érdekeségből kérdeztem:) és pl ha az apának van törzskönyve? az anyának nincs? vagy forditva ha vmieik szülönek van akkor a kölyöknek lehet?

2010. nov. 27. 08:15
 7/10 anonim válasza:
Nem mert általában ha vkinek van egy törzskönyves kutyája az csak törzskönyvessel párosítja. Azért van az animációs kutyás mesék ben az amikor a lánykutya mondja : ˇManapság nehéz olyan pasit találni aki helyes is meg törzskönyve vanˇ :D
2010. nov. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
csak a törzskönyves tenyésztői faj tiszta kutyáknál van kölyöknek törzskönyv az elötem szolok jobban mondják
2010. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 capsread ***** válasza:
Ha van két darab törzskönyves kutya, meg egy tenyésztő, akinek bejegyzett kennel neve van, na akkor lehet a születő kiskutyának törzskönyve. Ha bármi is hiányzik, akkor nem lehet törzskönyvezni, vagyis tenyészteni sem érdemes, se kiállításokra járni vele.
2010. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem kösz:S:)
2010. nov. 28. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!