Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta naponta hányszor?! (lent)

Séta naponta hányszor?! (lent)

Figyelt kérdés
Még nincs kutyám de majd szeretnék.úgy gondoltam h nyári szünetben veszek hogy akkor tudjak vele eleget foglalkozni Még suliba járok és a reggel tanulós tipus vagyok. magyarul 5 kor kelek. kb fél 5 körül vagyok otthon, csütörtökönként fél6. az úgy elég-e a szobatiszta?(4 hónapos)kutyának hogy egy reggeli 20-35 perces séta, egy esti 1 órás séta és néhaha van lyukasórám? és a kutyus azt is meg tudja szokni hogy nem mindig viszem le délelöttönként (suli miatt)?
2010. nov. 27. 06:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vezesd be azt hogy reggel meg este de ha lyukasórád van akkor ne vidd mert meg kell tanulnia a rendszert már kölyök korban szoktasd a reggeli és esti sétához ne kavard meg hogy most leviszem holnap meg nem ez szerintem rosszabb lesz neki!meg lehet hogy nem a nyári szünetre kéne mert akkor egész nap veled van utána meg csak sírdogál szegényke
2010. nov. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem mindig azt mondják hogy az első 1 hetet érdemes vele tölteni. azt meg nem szeretném hogy kicsi és amikor nem vagyunk otthon mindenre felmászik aztán meg sérülés lesz belőle.
2010. nov. 27. 06:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondták , hogy jó egy kicsit vele lenni , csak nem két és fél hónapot:S :)

akkor hozzászokik hogy egész nap veled van , és szegény tényleg sirdogálni fogsz mikor megkezdődik a suli.

Én most téliszünetben kapok kutyus , és akkor másfél hetet ittvagyok vele , amig kicsit megszokja az új helyét , aztán suli..habár én kettőkor jövök ugyh van déli séta is..

Ha télen nem akarsz kutyázásba kezdeni , akkor szerintem vedd/kérd tavaszi szünetbe..az igy egy hetes kb.

sok szerencsét , és ha kérdésed van , irj , és ha tudok , válaszolok :)

2010. nov. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

4 hónapos még nem szobatiszta úgy, ahogy te gondolod.

Nem azért, mert nem tanulta meg, egyszerűen nem tud az lenni, hisz még fiatal, nem tudja olyan sokáig visszatartani a vizeletét, mint egy felnőtt.

A miénk 10 hónapos múlt, már kibírja a 10-12 órát pisi nélkül, de ezek extrém kivételek, hisz nem jó, ha a határait feszegetjük, szegény nem tehet arról, hogy lakásba zártuk.

6-8 óránként visszük le napi 3-4 alkalommal, ez elég neki.

Esetleg ha a szüleid be tudnának segíteni megoldható lenne, de egy kölyöktől ne várd, hogy egy fél napot egyedül legyen.

Mellesleg akkor nem is igen lenne időd vele foglalkozni és gondolj bele, felnősz, az életed változik, a kutyus pedig még mindig ott van.

Mi lesz, ha pl. elmégy főiskolára kollégiumba, elköltöznél albérletbe, kimégy külföldre dolgozni stb.?

Nekem emiatt nem lehetett gyerekfejjel kutyám, ehelyett volt tengerimalacom, teknősöm, patkányom, törpenyulam, papagájom.

2010. nov. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 capsread ***** válasza:
Tegyél ki neki valami almot, ahol elintézheti. Aztán meg reggel vidd le, de ne csak 30 percre, labdázzatok, szóval fáraszd le rendesen, ha hazaérsz rögtön séta, aztán még este egy hosszú.
2010. nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!