Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szólnátok, ha kutyát...

Mit szólnátok, ha kutyát látnátok cipőben/zokniban?

Figyelt kérdés
Most lesz a 2. tele a kutyámnak, és tavaly kb 10 méter után a sós betonon nem tudott menni, először felhúzta a lábát, majd a két hátsó lábára felállt, összehúzta magát, és felkéredzkedett az ölembe, úgy marta neki. Ruhája sincs, mert nem értek egyet abban, hogy tök rövidre levágatják a kutyák szőrét (már az olyan fajtáknak) aztán csodálkoznak hogy a 25 fokból kijőve fáznak. Na mindegy, szóval nem vagyok egy a kutyájából bohócot csináló gazda, mégis elgondolkodtam. Szerintetek?
2010. nov. 27. 13:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
vazelin ;)
2010. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem idegen a kutya cipőben való látványa. Szomszédomnak van a lakásában egy kis beagle-mopsz keveréke, és minden nap leviszi sétálni a legroszabb időben is. Már mindent kipróbált, a mancsvédő krémektől kezdve a méregdrága l'oreal krémet is ajánlották neki, mert hogy az hidratálja majd a kutya bőrét, és jó lesz neki, semmi sem használt.. Aztán besokallt, már nem bírta nézni hogy a kutya mancsa a sótól, hótól véres.. Vett egy pár cipőcskét a lábára, minden nap abba sétáltatja, kis piros csizmácskák :-) Azóta teljesen jól van a kutya mancsa, szerintem jó megoldás..


De előbb próbáld meg a mancsvédő krémet, azt tudsz venni 1300 ft környékén fressnapf-ban, mert sokaknak az használ, és akkor nem kell cipőt adni a kutyusra.

2010. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Vicces lenne !Én biztos nevetnék:)
2010. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Hát akkor kipróbálom először a krémeket. Bár hogy mikor apukám viszi le, ő be fogja-e a krémezni? Háát. Vagy a tesóm aki életében nem nyúlt krémhez... :)

Egyébként azzal nincs gond, ha nevetnek, de nem mindegy hogy hogy. Mert ha aranyosnak tartják, és azért nevetnek, az oké, de ha szánalomból nevetnek azt nehezen viselném el.

2010. nov. 27. 13:54
 5/25 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adj rá, ha marja a lábát a só!

Ami meg a kutyadivat-mániát illeti, én már azon sem lepődnék meg, ha tangában szaladgálnának az ebek...

2010. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Én speciel megmondanám annak, hogy aki leviszi a kutyát, kenje be a mancsát azzal, mert muszály neki. Ez a kutya érdeke is, nem tudom, legalábbis ha nekem szólnának, biztosan megcsinálnám egy szó nélkül. Vagy ha nem akarják, kendd be neki Te, ha megoldható, mielőtt valaki más leviszi sétálni.


Engem sosem érdekelt mások véleménye, de nyilván kellemetlen, ha nagyon nevetnek rajtatok, de olyankor nyugodtan gondolhatsz arra, hogy a kutyád érdekében kell az a cipő.. Egyébként milyen fajtájú kutyus? Mert pl egy bichon, yorkshire terrier, vagy bolognese esetében nem hiszem hogy nevetnének annyira, de ha pl egy beagle-ra rakod akkor az már viccesebb..

2010. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
első vagyok, a vazelin a legolcsóbb, minden télen, mindkét kutyámnál bejött eddig. kb 150 Ft egy kis tégely a patikában.
2010. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
olyan hely esetleg, ami nincs szórva? én olyankor amikor durván sózzák, akkor a ház mögötti terepre viszem, ott nincs sózás abszolút. Meg a lábát minden alkalommal lemosom séta után, esetleg zuhany, ha annyira sár van. Enyém nem tudna cipőben menni, tuti, mert egyszer viccből zoknit húztunk rá itthon, szegény csak állt, meg sem mert moccanni.
2010. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
A vazelin nem csuszik?
2010. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Vazelin. Tök jó, hogy ilyen sok dologra jó, nekem az orromba kellett tennem, mikor lefagyasztottak egy eret, ami folyton vérzett. :)

Igen, a kutyám Bichon Frisé. De pont az ilyen "tünci" divatkutyákat röhögik ki először, mert őket szokás öltöztetni, és egyből azt fogják hinni, hogy én is azért csinálom.

Panelban lakunk, és ahogy kijövünk rögtön sózva van a beton előttünk. Meg az egész környék. A hóban meg nem tudunk (tavaly nem tudtunk) közlekedni, mert hosszú a bundája és ilyen gombócokban beletapad a szőrébe, és lemorzsolni nem lehet, csak meleg vízzel jön le. 10 perc után olyan lett, mint egy hókutya. Vagy 5 centi hó körbe mindenhol rátapadt.


Én is félek, hogy nem mer benne majd mozogni.


Nem hiszem, hogy csúszik, max sima kövön, esetleg jégen, zacskón, ilyesmin.

2010. nov. 27. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!