Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy vegetáriánus kutya...

Lehet egy vegetáriánus kutya egészséges?

Figyelt kérdés

Sokan mondják az itteni fórumon, hogy egy táp annál jobb, minél több hús van benne (merthogy a kutya húsevő). DE mégis egyre több olyan tápot látok, ami vegetáriánus kutyáknak készült, hús nélkül.


Akkor hogy van ez? Úgyis élhet egy kutya egészségesen, ha nem eszik állati eredetű fehérjét?


2010. nov. 27. 14:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy eredetileg az erősen, szélsőségesen húsallergiás kutyáknak volt szüksége ilyenre, de csak azután, hogy kipróbálták, (például) biogazdálkodásból származó, vegyszermentes húsra hogy reagáltak. És sokszor csak ennyi volt a probléma :-)
2010. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
45%
... a borsóról már nem is beszélve... Mióta kell a macskának borsó? o.O
2010. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 MME ***** válasza:
37%
Én is erősen kétlem, hogy ilyen egyáltalán előfordulhatott a régebbi kutyáknál vagy a farkasoknál. De ma már van ilyen. Én már nem is tépem a szám arról, hogy mennyire tönkrevágjuk az immunrendszerüket, mert senki nem hiszi el, legalábbis erre következtetek a lepontozásokból. Mindegy is :/ Jól meg lehet élni a kisállattartókból...
2010. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%

"hogy ha egy kutyát ilyen táppal etetnek hosszú távon és mégis "életben van", lehet mégis működik a dolog."


Az embert is etetheted kukoricakásával, életben lesz, de nem lesz egészséges!


" Én már nem is tépem a szám arról, hogy mennyire tönkrevágjuk az immunrendszerüket, mert senki nem hiszi el, legalábbis erre következtetek a lepontozásokból"

Milyen lepontozás? o.O senki nem pontozott le!

2010. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 MME ***** válasza:
Még a korai időkben :)
2010. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A macskának az állatorvos mondta a borsót és a kukoricát, illetve a répát, mert habár kicsi a rostigényük ezt lehet adni nekik. Amúgy szeretik is, pedig megeszik a nyershúst, nyers májat és az egeret is.
2010. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
26%
Tudom hogy kicsit elkéstem a válasszal de szerintem egy kutya is lehet vega. Attól hogy húsevő fogazata van még növényi táplálékon is élhet ha a megfelelő vitaminokat és ásványi anyagokat biztosítjuk számukra. Az emberek között is vannak vegák pedig nekünk mindenevő fogazatunk van. Miért ne lehetne egy kutya is vega! Az egyik ismerősöm kutyái vegák és a világ legboldogabb életét élik. Teljesen egészségesek az egyik 7 a másik 14 éves. Ezek után miért mondanám azt hogy a kutyák ne élhetnének hús nélkül.
2016. okt. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!