Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit illik elkérni kutyasét...

Mennyit illik elkérni kutyasétáltatásért (/óra)?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy van aki 1000Ft/óráért sétáltat. Nekem ennyit nincs p*fám elkérni. Olyan árakat mondjatok, amit ti is kifizetnétek, hogy sétáltassák a kutyá(i)tokat. Korrekt árakat várok, ne legyen nevetségesen kevés de azért sok se. Gondolom inkább az idősebb korosztály fogad kutyasétáltatót, tőlük meg végképp nincs p*fám több ezreket elkérni...
2010. nov. 28. 12:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Babysittelés, korrepetálás, edzés ilyesmikért átlagosan 1000ft/óra. Ha ebből indulunk ki a kutyasétáltatás is munka, nagy felelősség, ráadásul a kutya lehet problémás, húz, domináns, tüzel stbstb...

Másrészről aki ilyet vállal az általában azért teszi mert imádja a kutyákat, otthon nem lehet neki, vagy kis zsebpénz kell és ez még is csak elég kellemes munka.

Én árat csak a kutya leírása után mondanék. Pl. egy barátságos jól nevelt pincsinél akivel csak nyugisan kell sétálgatni 600ft/óra. De mondjuk egy hiperaktív domináns staffi aki húz mint az állat és inkább futtatni kellene: 1000ft/óra. Tehát szerintem nagyon nem mindegy hogy mit és hogyan kell mozgatni.

2010. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagymamám, aki vidéken lakik, na ő szokott ilyen fiatalokat, diákokat ezzel segíteni, hogy megengedi, hogy elvigyék a kutyáját sétáltatni, és akkor fizet nekik, stb.. Nagyi állandóan jótékonykodik :-) És egyébként télen jól is jön neki, mert tényleg csúszik az út és olyankor szívesebben bízza a fiatalabbakra a kutyasétáltatást. Mamának beagle-je van, abszolút lakásban lakó mami kedvence, egy kicsit dagadt, szóval minden nap igényli a sétát, hiába van udvar ahol tud szaladgálni.. A pórázon szépen megy, engedelmes kutyus.


Na szóval a lényegre térve, a kutyasétáltatók először tényleg mindig kifaggatják a mamát, hogy milyen mozgásigényű, stb. Az ő beagle-jét a mozgásigényének megfelelően, meg azért mert engedelmes, szépen jön pórázon, 500 ft/óráért viszik el sétálni. A mama kb napi 2 órát viteti el sétálni a kutyát, akinek bőven elég is annyi.. Szóval napi ezer forint.. És azért ott a faluban nem nagyon szoktak lenni ilyenek, de amikor valamelyik gyerek megszorul zsebpénzben stb, rögtön mennek a nagyihoz, hogy elvihetik a kutyust sétálni :-) Egyébként van olyan hónap amikor senki sem akar kutyát sétáltatni, szóval olyankor a mama spórol és magának végzi a munkát :)

2010. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

én vagyok az offolos.

és már megint off: és ezeket a hirdetéseket hogy teszed ki hogy lássák hogy kit kell felhívni vagy valami? vagy nyomtattál pár plakátot? és telefonszám vagy mi? én is szívesen elmennék kutyát sétáltatni de talán nyári szüneten kéne.. akkor sok időm van és nekem is van egy kutyám aki panelba van úgy hogy őt is napi min. 3x le kell vinnem szóval van gyakorlat:D

2010. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Szerintem ha 500 ft-ot kérsz akkor még nem léped túl a határt.Az teljesen normális,de ha kicsivel többet kérsz az se baj csak 1000 ft-ot ne haladja meg.(főleg ha szereted is csinálni):)
2010. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem a pénzen múlik a dolog ... kutyasétáltatáshoz kevés a lelkesedés érteni is kell hozzá...!

Egy profi kutyasétáltató képes fegyelmezetten olyan munkát végezni bármilyen ebbel, hogy az csak javíthat a kutya viselkedésén, egy laikus-mint te-pedig csak károkat okozhat! A kutya nem játékszer, minden vele való munka komoly felelősséggel jár, így a kutyasétáltatás is!

Aki ezt megérti az meg is fizeti, és el is várja, hogy egy hozzáértő sétáltassa társállatát.

2010. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én 2500-ért sétáltatok, bár nem idősek kutyáját...
2010. nov. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
2500Ft-ért hány órát sétáltatsz és egyszerre hány kutyust?
2010. nov. 30. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!