Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőre van vagy Haja?

Szőre van vagy Haja?

Figyelt kérdés
a Yorkinak! tudom hogy iszonyat hülye kérdés, de valakitől ezt hallottam..
2010. nov. 28. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerinted?? Istenem... Szőre van...
2010. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a kutyának szőre van,vagy szerinted a yorki az nem kutya??
2010. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az zavarhatott meg, hogy a yorkiknak a szőre inkább az emberi hajra hasonlít, mint az átlag kutyaszőrre, ezért is tarthatják olyanok, akik egyébként allergiásak a kutyaszőrre.

De haja tényleg csak az embernek van.


Illetve a kutyák fején levő szőrt szokták néha "egyszerűbben" hajnak hívni.

2010. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ez igaz, hogy a szőrük olyan mint az emberi haj azaz nagyon hasonló. Nem kérdeztél hülyeséget....
2010. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat..:)
2010. nov. 28. 16:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Értem a kérdést:)

Mivel kutyáról van szó, egyértelműen szőre. Azzal a különbséggel, hogy nem úgy "működik" mint a kutyák többségének a szőre. Nem vedlik, viszonylag gyorsan nő, és nem alakul ki rajta az a tipikus faggyúréteg, ami a legtöbb kutya szőrén megvan.

Ezért szoktak rá ruhát adni, vagy legalábbis háttakarót, ha esik az eső. Ha egy yorkshire szőre vizes lesz, soha nem fogja tudni úgy lerázni magáról a vizet, mint a legtöbb kutya. Tényleg olyan, mint amikor az ember a vizes haját rázza, arról sem pereg le a víz.

2010. nov. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!