Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ennivalot adjak a...

Milyen ennivalot adjak a kutyámnak hogy magára szedjen pár kilót?

Figyelt kérdés
Eléggé sovány a kutyám. Nagyon válogatos és nem mindent eszik meg és emiatt fogyott egy csomot. Mit athatnék neki?
2009. jan. 15. 20:26
 1/10 anonim válasza:

Szia!


Próbálkoztál már azzal, hogy külön főzöl neki?

Valami ínycsiklandozót.

Vagy ha kajamaradékot adsz neki, tuningold fel egy kis zsírral, és kenyérrel.

Ettől az én kutyám bizony szedi a kilókat, és szereti is.

Főleg ilyenkor télen kell neki az energia.

2009. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen próbálkoztam de nem jött be neki. ott volt hagyva 2 napig és nem ette,inkább éhezett minthogy megegye.
2009. jan. 15. 21:07
 3/10 anonim ***** válasza:

szia!


A lényeg hogy a fehérje/zsír/hús tartalma magas legyen. Pl. kölyöktápok.

2009. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a Gréti mix egy kukoricás kiegészítő. Hízlal, ha csak nem allergiás rá
2009. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tartsd házikoszton, az enyém is válogatós, de végülis megeszi a nagy részét:)

...Hajtasd meg, hátha bélférge van, és azért...

2009. jan. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A főtt csirkefarhátat tuti szeretni fogja. Ha nem, akkor nem is kutya.:-))Amúgy előttem már írták és igaz: adj neki féreghajtót, legalább évente kétszer.
2009. jan. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A drágább tápok általában energiadúsabbak is, több bennük a hús, a hasznos anyag.

Én nem főzném, hanem sütném a húst neki! Jó kis zsíros farhátat vennék (pulyka, liba), egy kis zsírt és grillfűszerkeveréket rá (kell a só a kutyának), majd be a sütőbe! Ennek egy kutya sem tud ellenállni. (Az illata is jobb a főttnél, és látványra is szebb.)

A velő is nagyon zsíros, ha el tud bánni a velőscsonttal.

2009. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
azaz!tegyök tönkre a kutyát!se a sok só,zsír,fűszer nem tesz jót neki.az én kutyámnak egyszer adtam őzpörköltet,másnap állatorvos,és vagy 4injekció!
2009. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám szálkásan izmos felépítésű, lefut meg leugrál magáról mindent, ezért volt fontos, hogy a legnagyobb energiatartalmú tápot válasszam neki ami szerintem a Royal Canin Maxi Adult. Ha neked nem nagytestű kutyád van akkor Medium vagy Small kategória az ideális. Másik, hogy ugyanebben a márkában lehet kapni - nem is tudom a pontos megfogalmazást - aktív, vagy munkakutyáknak való speciális felnőtt tápot. ÉN legközelebb biztos azt fogom kipróbálni.
2009. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

próbálj ki más-más tápot. mindig a korának és méretének megfelelő adagot adjál. Akár szárazon vagy nedves verzióban.

valóban akármit ne adj neki.


amúgy ha folyamatosan fogy és egyre nem eszik, feltétlen vidd el orvoshoz. ez betegség tünet is lehet! (féreg, kullancs, stb.)

2009. jan. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!