Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne fogadjon el másoktól se ennivalót, se jutalomfalatot?

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Hát, nekem csak egyetlen ötletem van, de az kissé kegyetlennek tűnhet. Megkérsz valakit, akit nem ismer a kutya, nos, az illető magához hívja, esetleg kaját is ad neki, majd le kever neki pár jó nagy taslit.


Ez még pár emberrel eljátszod, és jó bizalmatlan lesz.


De! Hozzá kell tennem, én ezt a módszer nem ajánlom, és saját kutyámon nem is alkalmaznám!

Túl durvának tartom, és hátha van valakinek jobb ötlete.

2010. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A környezetemben, hál istennek nem nagyon van erre kapható ember. Gondoltam már én is rá, de nekem is durvának tűnik.
2010. júl. 5. 19:01
 3/9 anonim ***** válasza:

szia!

ha elmentek kutyaiskolaba akkor szakszeru tanacsot is kapsz. de en megkernem egy baratom, es egy nagyon nyugodt turelmes pillanatomban fognek hozza a kikepzeshez. egy kutya szamara idegen nyujta az etelt es mikor latod hogy elfogadna raszolsz hogy nem szabad, ezt sokszor egymas utan es vegen te jutalmazod ha jol csinlja.

persze ne legyen nagyon ehes a kutya mikor gyakoroltok...:)


es mar az etetesek alkalmaval tanithatod neki h csak vezenyszora kezdhet el enni...en kolyokkent igy neveltem a kutyam, mas nem mondja vezenyszot akkor nem ehet.

persze egy ido utan ugyis meg fogja enni ha bedobnak pl valami fincsit a keritesen at...foleg ha nem vagy ott hogy fegyelmezd.

2010. júl. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg egy,a kutya számára idegen embert,hogy adjon neki néhány falat ennivalót(pl.húskockát)amibe előzőleg valami csípőset(egy kis bors,erős pista,paprika)rejtettél.Így tapasztalni fogja,hogy jobb az idegenektől a,,tüzes"ennivalót nem elfogadni.Erőszakot nem szabad alkalmazni(pl idegentől pofon)mert akkor ő is agresszív lesz minden idegennel,akár más kisgyerekkel,rokonokkal is.
2010. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
50%
Szerintem is rakj a húsba kis borsot vagy erőspaprikát és kérj emg egy idegent hogy adja oda neki.
2010. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy érzékeny a gyomra, régebben kapott 1 kis fűszeres kaját és bélgyulladás lett a vége!
2010. júl. 5. 19:44
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy tanítottam rá, illetve még most is, ahogy írták. csípős piros aranyat szoktam tenni egy darab párizsibe. Megverni nem veretném, még én sem verem meg, nemhogy másnak mondjam. érzékeny a gyomra, akkor nem tudom. Esetleg úgy, ha megkérsz valakit, akit a kutya nem ismer, hogy adjon neki falatot, és amikor elakarja venni, rászólsz, hogy nem szabad, és adsz neki Te. valahogy így próbálkoznék szerintem.
2010. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kell egy idegen, aki csalogatja, és ha menne a kajára, hirtelen mozdulattal az orrára koppint, vagy ha érzékeny a kutya, akkor nem is koppint, csak felé csap, mintha. Aztán újra csalogatja, és újra hirtelen mozdulat. Előbb-utóbb tanácstalanságában rád fog nézni, na ilyenkor mehet a jutalomfalat.


Tehát felváltva alkalmazod a negatív és a pozitív kondicionálást, a negatív cselekednek negatív következménye van, a pozitívnak pozitív. Hamar megérti, hogy azt várod tőle, hogy ne fogadja el az ételt. Ha nyújtja neki az idegen, csalogatja, és nem reagál már rá, akkor nagy dícséret, örvendezés, sok jutalom.


Minél több "idegennel" gyakorolod, annál jobban fog menni. Aztán ha ez már profi, akkor jöhet az, hogy ha te engeded, akkor elfogadhatja idegentől is az ételt, de ehhez minden esetben az engedélyedet kell kérnie.

2010. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vadidegent megkérsz, akinek nincsa ellene kifogása. Egy darab főtt húst bevágsz, és borsot szórsz bele. Nálunk bevállt.
2010. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!