Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak tényleg nem kell...

A kutyáknak tényleg nem kell adni 1 héten egy nap ennivalót?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
szerintem ez kimerítené az álltakínzás fogalmát. te mit szólnál, ha egy héten nem adnának az egyik nap kaját ?:D
2010. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hát igazából be lehet vezetni..Tavasztól őszig kell egy koplalónap. Javítja az emésztést a felszívódást, nem mellesleg a koplalónap utáni napon a kutya jutalommal sokkal nagyobb sikerrel tanítható (hiszen éhes)


Télen nem szabad kihagyni egy napot sem és fajtától függően indokolt lehet még egy kis adagemelés is (kinti kutyának)

de ezt csak akkor, ha jó minőségű eledellel eteted... prémium táp, meg hasonlók.

A heti 1 koplalónap nem árt, de nem is szükséges. Az egyébként megfelelően táplált kutyáknak nem lesz bajuk a heti 1 nap szünettől, de nincs is szükségük rá. Az elhízás megelőzése érdekében időnként be lehet iktatni 1-1 ilyen napot. Ha túlsúlyos a kutya, akkor hasznos a heti koplalónap. (De csak akkor, ha kompenzálás gyanánt a többi napon nem etetjük túl)

2010. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos elméletek szerint az embernek is kellene egy napot böjtölni hetente, salaktalanítani, havi egy víznapot tartani... valóban jót tesz az emésztésnek, csomóan csinálják is. Tedd fel a kérdést magadnak, te tartanál magadnak koplalónapot? Azt gondolom, akkor tartass a kutyáddal is, ha te magad is be tudnád tartani...
2010. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

régi, elavult dolog

itt már párszor megvitattuk ... keress itt rá arra, hogy "koplaló nap" ...

a mai, korszerű táplálkozás mellett a kutyának semmi szüksége a koplalonapra

2010. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Állatorvosok mondják hogy ez igaz, de már hallottam olyat h inkább adjunk egy kis marék tápot azért, úgy kíméletesebb.
2010. jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Néha beiktatok neki egy koplalónapot, de nem minden héten, csak ritkán. Amúgy másodiknál a pont.
2010. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 RastaMama ***** válasza:
nagyon megoszlanak a vélemények a koplalónapról. egyesek szerint-szerintem is-többet árthat, mint amennyit használ. ha a kutya igényli a koplalónapot, akkor észrevenni rajta. viszont ha egy nap kimarad, akkor a következő napon nagyon megterheli a gyomrát.
2010. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Próbáld ki, hogy heti egy nap nem eszel.

Én biztos már délután 4-kor sírva fakadnék. :))

15 éve van kutyám, soha egyetlen napig nem koplaltak.

Vacsoraidő előtt fél órával már sorakoznak és mondják a magukét. Szerintem felüvöltenék a környéket, ha kihagynám a kajaosztást.

A dolog onnan ered, hogy valóban a farkasok nem esznek napi rendszerességgel. De nekik nincs is kiporciózva az adag. Ha elejtenek egy vadat, akkor annyit zabálnak, amennyi beléjük fér. Aztán előfordul, hogy másnap nem éhesek. De egy mai kutyának megvan a napi adagja, ritkán fordul elő, hogy fejjel beleáll a tápos zsákba és degeszre eszi magát.

2010. febr. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!