Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy Németjuhász...

Mennyibe kerül egy Németjuhász kutya etetése, vele járó költségek? Egyszóval egy németjuhász tartása minden költséggel egy évben? (Kutyasuli nélkül. ) Kíváncsi vagyok, hogy más hogy gondolja, megéri-e egy ilyen nagytermetű kutyát tartani.

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 14:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%

Tudod ez nagyon sok mindentől függ.

Hogyan akarod tartani a kutyát?

Mivel szeretnéd etetni? Táppal, főtt kajával (külön főzöl neki), étel maradékkal, konzervvel, vagy ezekkel felváltva.

Ha táppal akkor minőségi, vagy márkátlan 1000-1500/kg-s táppal. Költesz-e jutalom falatra, vitaminokra. Milyen sűrűn viszed állatorvoshoz? Mész vele három havonta általános vizsgálatra, vagy csak akkor ha beteg? Beadatod neki a kölyökkori oltásokat, vagy nem? Veszel-e neki sok játékot (mert egy német juhász azért fogyasztja a játékokat)


Azért elég sok féle eltérés lehet. Nem mindegy, hogy egy falun tartott, lánchoz kötött "német juhászról" beszélünk, nem mindegy, hogy egy szegényebb családnak a kutyájáról beszélünk, nem mindegy, hogy egy átlagos családban élő juciról beszélünk és nem mindegy, hogy egy kiállítási kutyáról beszélünk. Eltérően vannak tartva így a költségek is eltérőek.

2010. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
*1000-1500 ft/kg
2010. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg sok mindentől függ. Nem biztos, hogy mindenki havi 20 ezer forintot pl csak a kajára költi.


A mi családunkban is van egy német juhász kutyus, már 2 éves, tenyésztőtől vettük, egyedüli kutya, és nagyon sokat kell vele foglalkozni. Napközben, amikor dolgozunk, kap mindig egy jó nagy műcsontot, vagy gumicsirkét stb. hogy el legyen vele addig, ameddig nem vagyunk otthon. Amikor hazaérünk 2-3 órás séta kell hogy legyen, mi általában elengedjük valami nagy mezőn, ahol több kutyás is van, és akkor ott játszanak.. Szóval időben nagyon sok.


Nálunk kb havi 30 ezer forintban van a kutya. Mondom, ő egy két éves németjuhász, abszolút maximumon tartva, ennél jobban nem nagyon lehetne..

Orijen Red száraztápot kap, egy 13.5 kg-s zsák kb 21 ezer forint, ez neki elég egy hónapig. Havonta kap spot on-t, ez is kb 1500 forint. Minden hónap elején veszünk neki több csomag csontot, ez is kb benne van egy 2 ezer forintban. Játékokat is szokott kapni, gumicsirkét, sípoló állatkát stb. Egy ilyen sípoló állatka is 1 ezer forintba kerül. Szerintem havi 1 ezer forintot szintén elköltünk jutalomfalatokra, biscrock kekszre, dentaStix fogápolókra, stb.. Szóval egy havi 30 ezer forintban benne van nekünk a kutya, és mondom még plusz iszonyú sok időbe. Az iszonyat nagy kert mellett mindennap igényli a sétát, és még este is szoktunk együtt a párommal 1 órát kb játszani vele séta után. Szóval napi 4-5 órát biztosan van vele foglalkozva. :-)

2010. nov. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A tesóm kutyája nállunk van mert ő kamionozik.

Szóval oltások és kaja eddig.( 4 hónapos ) 35000 forint.+ persze kutyus ára- ez nagyon változó.Oltás ugyan már nics 6 hónapig. De a táplálék igény fokozatossan nő:)

remélem segítettem

2010. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 MME ***** válasza:
90%

Az enyém ugyan csak félig német juhász, de azért leírom :)


35 kg a kutyám, a táp neki havonta 17.000 Ft, és mivel van rendesen mozgatva, kap még zöld kagyló kivonatot, az még havi 6.000 Ft, szükség van keverőkajára sokszor, azt én ki nem tudom számolni, de szerintem ez havi újabb 6.000 Ft (általában főtt tojást, főtt májat, kefírt vagy natúr joghurtot kap), féregtelenítés évi 6.000 Ft, Lyme évi egyszer 5.500 Ft, kombinált 5.000 Ft, veszettség elleni 3.300 Ft, orvosi vizsgálat évi 10.000 Ft:

377.800 Ft évente durván.

2010. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

körül belül a kutya kölyökkorátol tenyésztőtől valo vásárlási pénz haláláig

30000ft és-1000000 forint közöt van

2010. nov. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Thimmy88, biztos, hogy a márkátlan táp 1000-1500 ft/kg?

Én úgy tudom, ennyiért márkás, jóféle tápokat is lehet venni.

2010. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 MME ***** válasza:

Egyébként ledöbbentem a saját számításomon, úgyhogy... átgondoltan kell. Aki megteheti, annak megéri. Nekünk anyagilag annyira nem jó ötlet egy kutya, de mégis van, innentől bele kell törődni. Most e köré épül az életem, ezért minden máson spórolok. Nem rég még több volt, mert volt egy társa a kutyámnak, és több lesz, mert remélhetőleg most már belátható időn belül érkezik egy új állandó (saját) kutty.

Anyagi háttértől függ, hogy megéri-e, úgyhogy mindenkitől mást hallasz. Nyilván a kevésbé tehetősek nagy áldozatokat hoznak, de nekik is ugyanúgy megéri, ha ő az, akit akartak.

Mégis miért kötik mindenki lelkére, hogy kutyavásárlás előtt mérlegeljenek? :D

2010. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Úgy gondoltuk,hogy egy vagy két éves koráig naponta háromszor etetnénk.Először:Házi ennivalóval(pl.:tej,tojás,tejföl,hús,kenyér,ilyesmi)

Másodszor:száraztáp,szalámi

Harmadszor:házi ennivaló


Az oltásáról mit gondoltok? Már egy pár könyvet elolvastam,de majdnem mindeggyikbe más volt leírva.Pl.:az egyikbe 7-8 oltás,másikba úgy volt leírva,hogy 2-3 egy évben.


Fajtiszta németjuhászt szeretnénk. Egész nap szabadon lenne az udvaron,esténként 1-2 órás sétákra tudnánk vinni. Hétvégén sokat tudnánk vele lenni,de hétközben 2nap nincs sok idő,szinte csak az esti sétára.

Tanítani is szeretnénk ,bár kutyaiskolába nem tudnánk vinni. Már volt más kutyánk.A tanítás alatt főleg az alapokat értem.

Sokat járunk erdőbe,és őt is vinnénk. Azt szeretnénk,hogy ott is szabadon legyen.

Igaz az hogy a németjuhászok "alapból" az ember melett maradnak,és nem szaladnak el a legelső alkalomkor?

2010. dec. 26. 20:52
 10/21 anonim ***** válasza:
24%

Pont annyiba, mint minden más hasonló termetű kutyáé, akit egyforma körülmények között tartanak.

Van amelyik egy héten egyszer kap enni és van amelyik ötpercenként.


Ha így méricskélsz, akkor neked minden kutyára költött forint kidobott pénz lehet.

Aki szereti a kutyáját, az erejéhez mérten maximálisan költ rá - és képzeld, megéri.

Gondolom, ezt neked úgyis hiába lehetne magyarázni.

Nem éri meg a rád fordított idő. :-/

2011. jan. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!