Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy Németjuhász...

Mennyibe kerül egy Németjuhász kutya etetése, vele járó költségek? Egyszóval egy németjuhász tartása minden költséggel egy évben? (Kutyasuli nélkül. ) Kíváncsi vagyok, hogy más hogy gondolja, megéri-e egy ilyen nagytermetű kutyát tartani.

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 14:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Jaj bocsánat az 10 kilóra volt értendő. Bocsi :)
2011. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%

Egy apró termetűt kell venni, az sokkal olcsóbban kijön.Bár nem biztos, hogy "megéri" még úgy is. Végül is egy csinos szőrmekutya sokkal jobban viszonyul ár-érték arányában, hiszen csak egyszeri kiadás. Max utána néha egy kis mosópor és a mosógép egy lefutó programja a kiadás.

A kutya tartásába pl nem lehet előre kalkulálni, ha beteg lesz, ha baleset történik vele, stb.Na, ott vannak még húzós árak.

2011. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
7%

Ti párt is termetre választotok?

Egy alacsonynál kevesebbet kell költeni ruházkodásra és feltehetőleg kevesebbet is eszik...

2011. jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%

Egyébként a német juhász munkakutya, rendszeres elfoglaltság kell neki, különben talál magának.

Az erdőben meg ha szabadon bóklászik, a vadászok kilőhetik.

Aztán kárba veszett az addigi befektetésed... :-/

2011. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Először:Házi ennivalóval(pl.:tej,tojás,tejföl,hús,kenyér,ilyesmi)

Másodszor:száraztáp,szalámi

Harmadszor:házi ennivaló"


Nekem ugyan nincs kutyám, és jódarabig nem is akarok, mert egyelőre alkalmatlanok a körülmények, DE attól még tudom, hogy egy kutyát nem így kell etetni. A kutya nenm ember, nem kell neki tej, kenyér, tejföl meg szalámi. Normális hús kell neki, csont, tojás, rizs, vitaminok, vagy pedig jó minőségű száraztáp, ami nem olcsó.

2011. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 MME ***** válasza:
41%

Az nem igaz, hogy nem szaladnak el! :DD A nj-ok a környéken sajnos a legönfejűbb, legönállóbb és legagresszívabb kutyák, mivel napi egy sétára elviszik őket max. A legtöbb njuhász szökik, és ezek aztán harapnak embert, állatot egyaránt. És ezek a gazdikra sem hallgatnak, úgy ott hagyják őket, szag, nyúl, stb. után, hogy több km-re is elszáguldanak, mire eszükbe jut, hogy a hátuk mögé bagózzanak. Nekem abszolút nincsenek jó élményeim velük. Több is van, amelyik csak az én kutyámat hajlandó elviselni maga körül.

Elmondom, hogy a közvetlenebb tapasztalatokat 6 németjuhászra építettem, a többit vagy 30-ra. Alig van olyan utca, ahol ne lenne legalább egy nj. Tehát körülbelül azt a szintet kell hozni foglalkozás terén, ahogy ezen az oldalon olvashatod, különben lesz egy elrontott, szökős kutyád.

2011. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%
Olyan kutyafajta pedig nincs, aki ne menne el a gazdi mellől. És eleve ha felmerül a kérdés, hogy "megéri-e" akkor az a válasz, hogy nem. Kutyát nem azért tartunk, mert megéri.
2011. jan. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 MME ***** válasza:
100%

Na most látom, hogy nem helyesen, elég félreérthetően írtam. Azt a 6 kutyát viszik sétálni, de nem valami nagy eresztésre. Őket ismerem. Egyébként már le is tettek a sétáltatásról, inkább csak szökni látom őket. Az egyiket, amikor legutóbb láttam, a gazdája egyszerűen elengedte a falu közepén a pórázról, mert nem bírt vele. Pedig az a kutya már támadott meg bicikliseket, harapott meg gyereket, és több kutya annak köszönheti az életét, hogy arra jártam, amikor összetalálkoztak vele :S

Őt egyébként én kaptam, hálás feladat gyanánt, hogy lemozgassam helyettük. Elég nehéz helyet találni rá, mert az egyetlen négylábú, amit elfogad, eddig csak az én nagyobbik kutyám.

A juhász/pásztorkutyák eleve önállóbb, és kicsit dominánsabb fajták, így lettek alkalmasak a feladatukra. Ha nem lennének bennük ezek a tulajdonságok, akkor nem is lennének olyan népszerűek ma, mint munkakutyák. Pedig elsőrangúak ebben.

Az "én" juhászomnak az egyik, két méteres, kifejezetten kemény kiállású gazdi tud csak parancsolni, alkalomadtán...

De ebből csak az a tanulság, hogy a fajta és az egyed igényeit ki kell elégíteni. A tapasztalataim szerint pedig kevés az a mozgás, amit tudtok neki adni, hacsak nem sikerül jól választanod az alomból.

2011. jan. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal a hozzászólóval, aki azt mondja, hogy egy német juhásznak ez nagyon kevés.

A német juhász munkakutya. Sokan azt hiszik egy kutyát azzal lehet lefárasztani, hogy hagyjuk futni a kertben és esetleg kivisszük 1-2 órára sétálni. De ez nem elég, főleg egy német juhásznak. Ezt a fajtát (is) szellemileg is lekell fárasztani. A német juhászoknak muszáj valami feladatot adni, tanulniuk kell. Nekik kell az iskola (vagy hasonló program, ahol szellemileg is lefáradnak).

Ez nem kevés időbe és pénzbe kerül.

Egy kutya (normálisan) tartása igen költséges "hobbi".

2011. jan. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Kedves előző! Csak szeretném elmondani, hogy nem mindenkinek van pénze nagy termet kutyushoz. Sokáig nekem sem engedték, mert sok pénzbe került, ez nem méricskélés, hanem kíváncsiság, ahogyan a kérdez is írta!

Annyiban egyetértek, hogy ehet, hogy valami kissebb teremtű kutyus kéne neked kérdező, valami ami hasolóan játékos, csak éppen kevesebbet eszik :D

2013. szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!