Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első fialása volt a kutyusnak...

Első fialása volt a kutyusnak (shar-pei) Most vagyunk a hatodik hétben! És foltokban hullik a szőre lehetséges az hogy a kicsik kirúgják a körmükkel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 17:44
1 2 3
 21/23 diagnostic ***** válasza:

Akkor én megkérdezném,mert kiváncsi vagyok.

A szülők törzskönyvesek? Van tenyésszemléjük, egészségügyi szűrésük? A kiskutyák törzskönyvezve lesznek?

Figyelemmel fogod kísérni a kölykök további sorsát?

2010. nov. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Kutyáim is vannak, egyedülálló sem vagyok, de ha nagyon izgat, akkor küldök egy önéletrajzot.


Nem fogom neked leírni, hogy elvileg hogyan is kellene belefogni a tenyésztésbe, mert úgysem érdekel.

Elég szörnyű lenne, ha mindenki szaporítással kezdte volna a tenyészmunkáját.


Bármilyen szörnyű nem arról szól az egész, hogy itt egy csinos szuka, itt meg egy jópofa kan, rakjuk össze őket és tádáámmm.


A chip hogy jön ide? Az érték? Minden kutyában kell lennie chipnek, úgyhogy ez nem egy luxus.


Egyébként bátorkodtam továbbgondolni a dolgot, miszerint ha az "anyuka" és az "apuka" törzskönyves, szűrt és tenyésszemlés, akkor érdekes lenne a kölyköket 30ezerért eladni.

Meg persze akkor valószínűnek tartom, hogy nem itt kérdezted volna meg, hogy a szukádnak miért hullik csomókban a szőre, vagy miért nem eszik.

Bár igazad van, lehet így is csinálni.


Nem tudod mi lesz a kölykök sorsa? Ez a legfelháborítóbb. Akkor minek születtek meg? Jaa, csak a pénzért. Hát értem.


Amit művelsz etikátlan, ha tetszik ha nem. De hogy szó ne érje a ház elejét, kérdezek, hogy okosodjak.

Milyen a szukád dp szűrése? Na és a patella?


De bocsáss meg lehet, hogy tévedek, és te valóban minden kritériumnak megfelelsz. Bár miért van bennem kétely, nem is értem...

2010. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem kouldelkával. Én más fajtában vagyok kezdő tenyésztő, és igen, a kennelnév kiváltásával kezdtem, törzskönyves, szűrt, tenyészszemlés, munkavizsgás kutyákkal. Sokáig kutakodtam, hogy megfelelő kant találjak a szukámhoz.


A "szaporító" kifejezés dúrván hangzik. Első sorban mindenki arra gondol, hogy ezek gonosz emberek, akik apró ketrecekben, saját ürülékükben tarjták kutyáikat, és egyfolytában almot hoznak le, nem nézve a szuka és a kölykök egészségét....pedig ez nem így van. Sajnos minden olyan ember szaporítónak számít, aki megfelelő szaktudás nélkül, nem minősített kutyáktól hoz le almot. Főleg, ha tényleg azt sem tudod, hogy hová kerülnek a kölykök. És én is ezt tartom a legnagyobb hibának.


Nyílván sokan vannak vele úgy, hogy szeretnének egy kiskutyát a saját kutyájuktól, és ezért hoznak le almot. De ilyenkor a többi kiskutya sorsát is meg kell oldani.


Tőlem mindenki csak szerződéssel vihet el kutyát, amiben komoly kikötések vannak a gazdával szemben is. Folyamatosan tartom a kapcsolatot a gazdikkal, és mindenképpen felmérem, hogy hová kerül a kutya.


Az, hogy valaki kifizet egy kölyökkutyáért 30 ezer forintot, nem azt jelenti, hogy jól is fog vele bánni...bár ne legyen igazam. Ez sajnos nem ilyen egyszerű.


A másik legnagyobb probléma pedig a hangnemmel van. Lehet segítséget kérni, de nem így kell reagálni, ha valami olyasmit írnak, ami neked nem tetszik. Nyílván, ha valakinek már egy kicsit több tapasztalata van, mint neked, az már tudja, amit te még esetleg nem. A jószándék sokszor kevés. Nem elég az, hogy te jót szeretnél a kutyáknak...


Ilyen hangnemben pedig sem tanácsot, sem segítséget kérni nem lehet. Először ezen kéne változtatni. Lehet, hogy nem mindenki úgy válaszolt, ahogy kellett volna, de ez elsősorban a te hibád - és gondolom most én leszek az elsőszámú rossz.


Nyugodtan leírhatod a véleményedet, nemtetszésedet a válaszokkal kapcsolatban, de ez a hangnem nem divat egy ilyen, fórum jellegű oldalon. Sajnos elrontja az egész lényegét. Ha mások nem is, de legalább te add meg a tisztelete azoknak, aki elolvassák kérdésedet, és esetleg próbálnak segíteni.


Végül pedig térjünk rá a kérdésedre: - bocs, hogy csak a végén teszem, de muszály volt leírnom a véleményemet.


A kutya szőrhullását sok minden okozhatja. Kicsit nevetésges azt gondolni, hogy a kölykök rugták le a körmükkel, mert már csak a feltételezés is viccesen hangzik. Ezt a problémát okozhatja rüh, atka, vitaminhiány, bolhaekcéma, bűzmirigyprobléma...és mivel nem az adott fajta tenyésztője vagyok, hozzá kell tennem, hogy NEM fajtaspecifikus a probléma.


Nyílván ezért ajánlotta mindenki azt, hogy fordulj állatorvoshoz. Ha pedig péntekre van időpontod, akkor jó, mert itt bárki ajánlhatna mármit, az péntekig nem oldaná meg ezt a szőrproblémát.


Úgyhogy nincs más választás, megvárni a pénteken, és remélhetőleg a doki meg tudja mondani.


Én a helyedben végiggondolnám ezt a kutya dolgot. Nem biztos, hogy az a jó hozzáállás, amit jelenleg produkálsz. És nyílván neked sem, ha nem szeretnél otthon lenni, amikor elviszik a kölyköket. Én mindig szeretem tudni, hogy hová kerül a kölyök, a szerződés, törzskönyv, útlevél és oltásikönyv mellé adok tápcsomagot, és mindent végigbeszélek a leendő gazdikkal: mikor kell adatni a következő oltást, féregtelenítést, hogy etessenek, hogy történjen a tápváltás, mire figyeljenek és persze: hívjanak, ha bármi van. Ha nem vagy ott, akkor ezt hogy akarod megoldani?


Mielőtt lehozod a következő almot, gondold végig, hogy mit is szeretnél valójában. Mert egy igazi tenyésztő egyedül a fajta érdekeit nézi. Egy igazi tenyésztő elsősorban magának tenyészt kitűnő tenyészanyagot, a többi kutyának pedig igyekszik a legjobb helyet megtalálni.


Bocs, hogy kicsit hosszú lett. Remélem megoldódik a szőrprobléma, és az előttem szólókkal együtt bízom benne, hogy a kölykök jó helyre kerülnek.

2010. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!