Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tisztitsam a kutyusom...

Hogyan tisztitsam a kutyusom fulet?

Figyelt kérdés
beagle tehat hosszu fulu.ien barnas folyadek(fulzsir) van a fuleben es nem tudom hogy es mivel tisztitsam ki...
2010. nov. 29. 18:46
 1/4 MME ***** válasza:

Vagy veszel neki fülcseppet, vagy készítesz neki tisztítóvizet (én kamillateát szoktam főzni, és abba levendula illóolajat). Simán fültisztító pálcikákkal egyébként, a külsejét pedig zsepivel vagy vattával :)

Ha most azonnal akarod, és nincs semmid, akkor meleg vízzel és pálcikákkal, de jó lenne fertőtleníteni a fülét, úgyhogy használj valamilyen gyulladáscsökkentő fülcseppet. Utána már elég lesz a teás megoldás is.


De az ilyen fajta fülzsír atkákra utalhat, ezért egy állatorvosnak jó lenne megmutatni, mert az egy elég komoly betegséggé növekedhet.

2010. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MME ***** válasza:

Mármint ugye érted, a pálcikákat mártogatod a keverékbe, és először így nedvesen tisztogatod jó alaposan, és jó mélyen, majd szárazzal is,hogy ne nagyon maradjon nedves a hallójárata.


És csak akkor csináld, ha teljesen nyugodtan el tud üldögélni, nem kapkodja el a fejét, pláne, amikor épp benne turkálsz :S

Egészen a dobhártyáig érdemes kitisztítaniegyébként, és még véletelenül se nyomkodd visszafele, lefele a fülzsírt, mert akkor pont, hogy jól belobbantod a fülét, úgyhogy végig magad felé, vagy oldalirányba dolgozz.


Amúgy fülcseppel kevésbé macerás, mert elvileg hatékony úgy is, hogy cseppentesz, jól megmasszírozod a hallójáratát, és utána majd kifolyik magától a szer (főleg a fejrázások közben, amit a kutya úgyis meg fog csinálni), a zsírt is magával hozva.

2010. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha még korábban soha nem csináltad ne próbáld meg egyedül megcsinálni! Nagyobb kárt is okozhatsz egy rossz mozdulattal.

Ha mész orvoshoz kérd meg mutassa meg hogyan kell csinálni.

2010. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
voltunk allatorvosnal aszthittem bevan gyulladva de aztmondta ez normalis:-? megmutatta hogyan kell csak hogy mivel azt nem mondta
2010. nov. 30. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!