Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg csak úgy lehet fegyelm...

Tényleg csak úgy lehet fegyelmezni a kutyát hogyha ütik?

Figyelt kérdés
Van egy 4hónapos bichon keverékű kutyám és nagyon harap. Nem tudom leszoktatni arról hogy ne ugráljon+harapjon+ugasson a házban. Eddig mikor levittem és elengedtem mindig szót fogadót és visszajött de mostanában nem jön vissza. Nekem nem fogad szót de apámnak igen.
2010. nov. 29. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Nem,nem szabad ütni,mert semmit nem érsz vele.Ha nem tisztel agyonverheted,akkor sem lesz jobb.Írd be google-be ,hogy falkavezérség elérése mondjuk és olvasgass erről.
2010. nov. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne üsd a kutyát, ezzel csak agressziót váltasz ki nála. Az lehet a gond, hogy alá ásódott a tekintélyed(írtad, hogy régebben szótfogadott, mostmár nem).Állandóan éreztetni kell vele, hogy tevagy a főnök. És igen, nézz utána a falkavezér dolognak, most nem írnám le, mert hosszú !
2010. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, sőt úgy lehet a legkevésbé. Úgy maximum egy félős kutyát tudsz nevelni, együttműködőt biztosan nem.


Ha nagyon nem megy, akkor inkább vidd el kutyaoviba, meg kutyasuliba.


Azért egyre rosszabb a helyzet, mert egy kölyöknél még természetes, hogy a gazdi az isten, aztán ahogy nyílik ki a világ, a kutya nő fel, a gazda meg nem nő vele, akkor elkezdenek egyre rosszabbra fordulni a dolgok.


Olvass esetleg pár könyvet.


Ezt még meg sem kell venni: scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia


Vagy vedd meg Korom Gábor:Neked ugatok című könyvét, az is jó nevelési könyv.


Ha azok alapján nem megy, akkor meg kutyasuli. Semmiképp se verj egy ilyen kis kutyát.

2010. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha harap, és ütöd, csak rosszabb. Lehet hogy nem a félénkebb kutyusok közé tartozik, így ha megütöd, ő megharap. amiért megharapott te megütöd, ami megint fölmérgesíti.


amúgy 4 hónapos? az lenne a nem természetes, ha nem harapna. az enyém 6 hónapos korára kinőtte. egy kutyakölyöknek ugyanúgy mint a kisbabáknak még nő a foguk, ezért mindent rágnak. de ez el fog múlni. amúgy egy bichon amúgy is játékos, nem várhatod el tőle hogy egy kisangyal legyen.

2010. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!