Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetünk még? Eddig semmi...

Mit tehetünk még? Eddig semmi eredmény

Figyelt kérdés
Édesanyám munkahelyén született 7 kiskutya (október 11-én), de a tulaj azt mondta, hogy december 7-ig el kell takarítani őket, különben menhely, vagy elaltatják őket. Próbáltuk puhítani a tulaj szívét, a dolgozók bevállalták, hogy etetik, takarítják őket, de nem hatott, mindenképp menniük kell. A szülőknek is.:(
2010. dec. 1. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hirdessétek meg őket a neten. Biztos találtok rá vevőket.
2010. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Jaj! Bocs! Hülye vagyok. Az nem jutott eszembe, hogy a kutyák még kicsik! Akkor valaki vigye haza, amég elég nagyok lesznek, hogy eladjátok őket!
2010. dec. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 MME ***** válasza:

Milyenek a kiskutyák? Úgy értem, milyenek a szüleik? Lehet tudni róluk valamit?


Egyébként a menhelyen jobb dolguk lenne, mint ott, megkapnának mindent (kölyökkori oltási program, orvosi vizsgálat, féregtelenítés, meleg hely), és ott is megkapnák az esélyt a gazditalálásra, tehát nem a legrosszabb megoldás.

Gondolj bele, mekkora feladat ott felnevelni őket, mégis csak dolgozni járnak oda az emberek. 7 kutyával foglalkozni (és az anyjukkal), úgy, hogy ne okozzanak problémát, ez legalább 1, de inkább 2 teljes embert kívánna meg. Ne becsüld alá a feladatot. Ha olyan szerencsétek van, hogy 2-3 hónapon belül elkelnek, addig is nagyon nagy a felelősségetek, hogy egészségesek maradjanak, és fejlődjenek (nevelési munka). Az lenne az ideális, ha több dolgozó bevállalna egy vagy néhány kölyköt, és otthon nevelgetné, amíg nincs gazdi-jelölt. Ha erre nincs lehetőség, akkor szerintem legyen menhely.

Egyébként rengeteg helyre felteheted őket, legyen kép róluk, leírás a szülőkről, stb.

2010. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Meghirdettük őket az összes közösségi portálon, van ahol naponta kiírjuk.

Keverék kiskutyák, az apa erdélyi kopó keverék, az anya dalmata keverék. A kicsik gyönyörűek, a nagyok kedvesek, játékosak, szófogadók. A dolgozók nem tudnak hazavinni, mert már mindenkinek van, vagy annyira pici a lakás, hogy kínzás lenne.

Persze nem azt várjuk,hogy egyszerre vigyék el az összes kutyát, de a két felnőtt biztos nem bírná egymás nélkül.

De ha valaki tud olyan oldalt még, ahol lehetne őket hirdetni, az nagyon jó lenne.

Menhelyre azért nem szeretnénk őket küldeni, mert csak jobb tudni, hogy szerető gazdája van, és nem egy a sok között...

2010. dec. 1. 14:16
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként már önállóan esznek a kicsik...csak sokan úgy vannak vele, hogy télre nem kell kiskutya...majd tavasszal...de nekik nincs annyi idejük.
2010. dec. 1. 14:18
 6/13 anonim ***** válasza:
A szülők akkor sem maradhatnak, ha összedobjátok az ivartalanítás árát?
2010. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 MME ***** válasza:
Én szívesen bevállalok egyet, de csak ideiglenesben (ami annyit jelent, hogy gazdát találni az én felelősségem, és itt el lehet addig nálunk). De csak szukát. És olyat, amelyik csendes, nyugis, nem kötekedik a többiekkel, nem nagyon morog rájuk, különben nehéz élete lenne itt, úgyhogy tényleg csak olyat. Ide sokszor jönnek nem komplett kutyák, és pórul járna, ha suttyomban bepróbálkozna náluk. Szóval egy ilyen kölyköt adhattok, jó helye lenne :) Egye fene, akár kan is, csak az PLÁNE nem lehet domináns, mert amint kilépek az udvarból, máris lenne néhány jelentkező, ami szétszedi (hiába kölyök), és (bár megvédeném) kissé vadítólag hat a jellemére, hogy többszöri támadási kísérletek érik. Tudom, hogy nem nagy segítség, amit ajánlok, de ha gondolod... :) Én Fejér megyében lakom.
2010. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 MME ***** válasza:
Merthogy elmenni nem tudok érte, nincs autónk...
2010. dec. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kösznöm, hogy felajánlod, de mi pest megyében vagyunk, és a kutyuk elég dominánsak.:(szeretnek azzal szórakozni, hogy egymást hátbatámadják...bár ha az apjuk rájuk morog, tudják hol a helyük.

A másik válaszolónak:

Sajnos az a bűnük, hogy egy betörést nem jeleztek, mert elbújtak az eső elől. Azóta lézeres riasztórendszer van, és a tulaj szerint ez bőven elég, kutya már nem kell.

Hiába mondták nekik, hogy ha megszólal a riasztó, akkor a kutya elkaphatja a betörőt, de nem hatotta meg.Sajnos elég nagy a telep, így szinte lehetetlen megtalálni a betörőt, ha elbújik, persze egy kutya megtalálná, de a tulajt nem érdekli.

Máskor is volt már kiskutya, hamar lett gazdájuk is, de most télre senki nem akar hazavinni egyet sem:(

2010. dec. 1. 20:30
 10/13 anonim ***** válasza:
vigyétek el menhelyre !!! ha pesti vagy mindenképpen az Illatos úti menhelyre ott pillanatok alatt találnak nekik gazdát megkapják az összes orvosi ellátást chipet tesznek beléjük és ivartalanítják őket ha a tulaj kéri természetesen mindent sokkal olcsóbban
2010. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!