Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A citológiai vizsgálat "Medium...

A citológiai vizsgálat "Medium grade fibrosarcoma alapos gyanúja" eredmény hozta 11 éves westi kutyusomnál A daganat a nyelvén van és elég nagy kb diónyi. A fél nyelvét el kellene távolítani. Mit javasoltok? Érdemes műteni?

Figyelt kérdés
Jelen pillanatban félünk a késtől és egy lézerklinikán próbáljuk menteni a menthetőt bár az állatorvosunk azonnali sebészeti eltávolítást javasol. Csak azt nem tudom, hogy azután milyen élete lenne a kutyusnak?
2011. márc. 5. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az élete a tét, mindenképp megműttetném. Valahogy majd csak elboldogul fél nyelvvel is. Az is biztos, hogy nem fog bánkódni miatta, hogy jaj én szegény, nyomorék lettem, mivel a kutyák a jelen pillanatban élnek. Lehet, hogy rátok róna plusz kötelezettségeket a dolog, de a szeretett kutyáért bőven megéri egy kis kényelmetlenséget bevállalni. Szerintem. Nekem is westiem van.
2011. márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keresd fel Kovács Ádámot /Vitacell, Celladam/.
2011. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha van rá esély hogy normális életet tud élni, akkor mindenképpen! Viszont nem tudom hogy ha hiányozni fog a nyelvéből akkor hogy fog tudni inni?!
2011. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem: K.Á. azt is megmondja, hogy tud segíteni, vagy nem.
2011. márc. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem az élete a "lényeges" hanem azt ,hogy milyen élete lesz.

A többletmunka nem számít ,de ha ez neki kínlódás mert egyedül nem tudja ellátni magát(ivás) akkor ne legyek önző ,hogy az én kedvemért életben hagyom mert ragaszkodom hozzá.Az már nem olyan élet..még ha kutya is.6 hetes kora óta velem van ,hidd el nem könnyű a dologom..Ha nem a nyelvén lenne akkor másképpen látnám a dolgokat,de azt sem tudni mennyire gyorsan nő a daganat.A lézeres kezelésről valakinek tapasztalat?

2011. márc. 5. 09:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a sarcoma a legrosszabb rák fajta. Nagyon hamar elvisz ez a betegség embert, állatot.
2011. márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!