Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik lenne számomra az...

Melyik lenne számomra az ideális kutyus?

Figyelt kérdés
Volt egy malamutom, de sajnos másfél éve megmérgezték a kisebbségiek, mert féltek tőle,pedig egy nagyon kedves,szelíd teremtmény volt. 9 évet élt. Borzasztó nehezen tudtam feldolgozni, üres volt a kert, a sírógörcs kapott el, ahogy párszor megpillantottam az üres kutyaházat. Nem rég elköltöztem otthonról, most egyedül élek,s úgy érzem,felkészültem arra, hogy egy új négylábú barátom legyen. Viszont az a helyzet, hogy én most panelban lakom,s félek, hogy ott egy nagyobb testű kutya nem érezné jól magát. Napi 2-3 órát tudnék vele aktív mozgással tölteni,meg persze levinném reggel és este egy 20 percre, hadd intézze el a dolgát. Az a helyzet, hogy a kistestű kutyák nem tetszenek, szóval ilyen Yorkie meg Bolognese kilőve. Olyan kutyust szeretnék, aki nyugodt,s nem zúzza szét a kecót amíg egyedül van. (naponta 4-6 óra)Milyen fajtát ajánlanátok?
2010. dec. 1. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Cairn terrier? Nem az a tipikus táskakutya, nagykutya kis testben :) vagy egy menhelyi keverék? Milyen kutyák tetszenek, így elég nehéz, sokat leírhatnék, de kéne vmi támpont.
2010. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Így néz ki: [link]
2010. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a kötelező sétákon kívül tényleg tudsz 2-3 órát foglalkozni vele, szinte bármelyik kutya szóba jöhet.

Ott van pl. a francia, vagy az angol bulldog, ezek nem zavarnak sok vizet. Ha bejönnek a vadászok, akkor pl. beagle, basset haund, spániel. Ezek el vannak egy ideig egyedül is.

2010. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

tacskó :)

neked való!

2010. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
esetleg közép snaucer? westie? fox terrier?
2010. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a person jack russel kicsit hiperaktív de naon kedves aranypos!aztán törpe pincser, spicc, szamojé(aszem igy irják),mudi,pumi,mopsz,alopekis,lundehund,dunker,beagle,kleekai(jó a malamut után),tacsi
2010. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MME ***** válasza:

Beagle, angol bulldog...


De egyébként majdnem bármely kis és közepes (esetleg középes-nagy) testű fajta nyugodt egyedei megfelelnek. Nyugodtan válogass, csak hagyd a munkavérvonalakat.

Vannak higgadtabb, lustább (kevésbé hiperaktív) egyedei a dalmatának, nématjuhásznak, ír szetternek is (és sokáig sorolhatnám a közép-nagy fajtákat), akik tökéletesen elvannak a lakásban, ha annyit foglalkozol velük, amennyit írtál, csak kérdezősködj a tenyésztőknél az almokról, és gondosan figyelgesd a kölyköket, látszani fog rajtuk, hogy melyik a neked való.


De ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy fajtatiszta kutyád legyen, akkor menhelyen széles választék vár, tuti, hogy lesz nagy testű, amelyik jól illik lakásba.


Nem megoldhatatlan ez a dolog :)

2010. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Egyébként nem fontos, hogy fajtiszta legyen, menhelyes kutyusra gondoltam. A múltkor már voltam körülnézni, bele is szerettem egy háromlábú kaukázusiba, de még ő nem szerepel a listán az örökbe adható kutyusok között.
2010. dec. 1. 20:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért én panelba inkább kis-közepes testű kutyust ajánlanék. Neked is kellemesebb lesz mint egy bernáthegyit kerülgetni egy apró lakásba, és egy ekkora kutya nem is mozogna olyan könnyedén.

Szerintem is menhelyről kellene hoznod, annyi helyes kutya van, és ahogy látom nem vagy kezdő és komolyak a szándékaid tehát nagyon boldoggá tudnál tenni egy kis árva kutyust.

És csak gratulálni tudok hogy ilyen megfontoltsággal állsz hozzá, bárcsak több ilyen ember lenne.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. dec. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, köszi a linkeket! :)
2010. dec. 2. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!