Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normélis ez első tüzelésnél?

Normélis ez első tüzelésnél?

Figyelt kérdés
A kutyám csak egy hétig vérzett, és meg vannak dagadva a mellbimbói nagyon, még most is. Kb. 2 napja múlott el a vérzése.
2010. dec. 2. 21:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
elgépeltem: normális
2010. dec. 2. 21:18
 2/12 anonim ***** válasza:
Gratula az első kiskutyákhoz:)
2010. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves előző ezt honnan vetted? Még ha úgy is lenne szerinted 2 nappal a tüzelés után már jelentkeznek a vemhesség jelei? Nagyon érthetsz a kutyákhoz!:S

Kérdező: A kutya valószínűleg álvemhes! Vidd el dokihoz.

2010. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem lehet vemhes, mivel nem volt kannal... Max 5 percre megy ki az udvarra ebben a hidegben, és annyi idő alatt nem valószínű, hogy történt volna bármi, ráadásul a kankutyánk 5x akkora mint a szuka. Azt meg amúgy is gondolom, hogy még ha vemhes is lenne ami kizárt ugye, akkor sem látszanának még a jelei. Álvemhesség szerintem 2 nappal vérzés után még szintén nem lehet, mert ilyenkor van abban az időszakában, amikor termékeny, szóval szerintem az sem. De az a kérdés, hogy a mellbimbói miért vannak bedagadva.
2010. dec. 2. 22:00
 5/12 anonim ***** válasza:
21:33-as vagyok de lehet álvemhes. És attól a mellbimbói is simán be dagadhatnak. De ahelyett hogy itt találgatunk elvihetnéd dokihoz.
2010. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A szuka kutya kb. egy hétig vérzik, plusz minusz két három nap.

A tizedik nap után veszi fel a kan kutyát, amikor már nincsen vérzés.

A te esetedben, még időben van, kb. a 15. napig. Itt is kell számolni plusz minusz nappal.

Ám írtad, hogy semmi képpen nem pározhatja be a kan.

Éppen ezért már a vérzés utáni első naptól lehet álvemhes. Először megduzzadnak a bimbói, később meg tejre is jöhet. Sőt később vackolni is fog, és keresi a helyet, a fészket.

Ha kitőgyelt az már tejlázzal is jár, és erre rámehet a szuka is.

Borogatni szokták az emlőket.

Ebből alakulhat ki emlőrák is.

Érdemes állatorvossal konzultálni, hogy mit javasol.

2010. dec. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ezek szerint a tüzelés első napjától már álvemhes volt? Az meg hogy lehet? Mert mielőtt elkezdett tüzelni, meg közben is, meg most utána is még dagadt a mellbimbója. De mondom, már a tüzelés legelejétől így van, mikor vérezni kezdett akkor is így volt. És elvileg mikor vérzik, akkor még nem lehet sem terhes sem álvemhes.
2010. dec. 3. 00:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Van olyan kutya, aminek a tüzelés során megduzzadnak az emlői is. Ez is egy tünet néhány ebnél.

Ilyenkor még nem lehet álvemhes, de ha nagyon aggaszt, esetleg érzel benne csomót vagy valami nem normális dolgot tapasztalsz, kérdezz meg egy orvost.

2010. dec. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, normális, ne aggódj. A nőknek is megduzzad a mellük, amikor menstruálnak. Bocs, tudom, hogy elég béna hasonlat, de biológiailag szinte ugyanaz a folyamat:)


Vigyázz a kutyádra, ilyenkor a kanok tényleg szemfülesek.

Ha elállt a kutyád vérzése, akkor most 10-12 napig még inkább legyél elővigyázatos, mert ilyenkor veszik föl a kant.

Az álvemhesség tünetei nagyjából akkor jelentkeznek, amikor a tüzelést követően (ha be lett volna fedezve) eljönne az ellés ideje.

Tehát olyan 2 hónap múlva.

2010. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

23:34 vagyok.


Utolsó a számból vette ki a szót.


Nekem pl a szukámnak ellés után nem húzódtak vissza ugyanolyan picire az emlői. ( tenyésztésben volt )

Persze ez érthető, egy nőnek se lesz olyan mint lány korában.

Mindig azt kérdezik tőlem, hogy hány kölyök van, amikor megyünk melózni. :-D

Egyede és fajtája válogatja, hogy melyik kutyánál mennyire látszik.

Igen már tüzelés elött beduzzadhatnak az emlők is, ez már arra utal, hogy hamarosan vérezni fog.

Aztán a pérája is beduzzad, majd a vérzés után visszahúzódik. Ekkor veszi fel a kant.

Amelyik meg hajlamos az álvemhességre, az ugyanúgy viselkedik, mintha vemhesült volna.

2010. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!