Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen bajok lehetnek, ha az...

Milyen bajok lehetnek, ha az első tüzelésnél fedeztetem a kutyát?

Figyelt kérdés

Sok helyen azt olvastam,hogy meg kell várni a 3. tüzelést,és is inkább erre hajlok,mert igen gyerek még(10 hónapos boxer,de még nem tüzelt)

Viszont van egy jó ismerősöm,aki kutyákkal foglalkozik és azt állítja,hogy ez hülyeség.

Arra lennék kíváncsi,hogy mik a következményei a korai vemhességnek?


2009. máj. 30. 20:29
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy azt a verziót is hallottam,hogy a boxikat fiatalon kell bepároztatni,hogy a medence csontjuk táguljon,különben később bajok lehetnek a szülésnél...nemtom. Nem is tudom kitől kérjek tanácsot: az állatorvostól vagy egy tenyésztőtől? Lehet mindkettő...
2009. máj. 30. 20:35
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kutya megáll a fizikai és szellemi fejlődésben. Az elő tüzelésnél még fejlődésben van a szervezete. Másrészt az első tüzelésig sem a tenyésszemlét, sem az összes örökletes betegség elleni szűrést nem lehet megcsinálni, anélkül meg ugye nem szaporítunk agyba-főbe. Már ne is haragudj, de ha az ismerősöd ezt akkora hülyeségnek tartja, hogy már ilyenkor fedeztet, akkor még a szaporítók közül is a legaljasabb. Az ivarérettség az első tüzelésnél következik be, viszont a tenyészérettség csak másfél éves kor körül. Azt csak halkan jegyezném meg, hogy a boxer fajtamentők tele vannak kidobott, megunt, rossz körülmények közül mentett fajtatiszta boxerekkel...

2009. máj. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor még fizikailag és pszichésen sem érett az anyaságra az állat.13 éves gyerek is szülhet biológiailag,de mégsem teszi senki,illetve kirívó esetben.

Továbbá meg kell lenni a betegségekre való szűréseknek,kiállítási és tenyésszemle eredményeknek.Ha ezek nincsenek meg,csak szaporítasz.

Boxer kölyköket nem könnyű eladni, nem divat a fajta mostanában.

Mielőtt pároztatod majd a szukádat,gondolj a sok gazdátlan,szebbnél szebb boxerre és azt is gondold át,hozzá akarsz-e járulni a számuk növekedéséhez.

Mestertenyésztő barátnőm klasszis kutyáktól is 2-3 évente hoz le almot,minőségi felneveléssel,aranykoszorús mestertenyésztő sem tudja őket könnyen eladni.Ő egyébként a boxereket 2,5-3 évesen fedezteti először,és nála maximum kétszer ellik egy szuka,utána ivartalanítja és élete végéig megtartja családi kedvencnek.

2009. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Első tüzelésnél a legritkább esetben hagyják magukat a szukák befedezni, nem véletlenül. Ilyenkor még nem teljesen készek a szülésre, gyakori, hogy meg se termékenyülnek, vagy életképtelen/halott kiskutyákat hoznak világra, legrosszabb esetben bele is halnak. Kérj tanácsot normális állatorvostól, és normális tenyésztőtöktől (nem önjelölt megélhetési szaporítóktól), mind ezt fogja mondani.
2009. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyésztőtől akarsz kérdezni, akkor ajánlom: [link]

Innen válassz szimpatikus, sok évnyi tapasztalattal rendelkező TENYÉSZTŐT, ne egy szaporítótól kérj tanácsot.

2009. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egy 10 hónapos kutya még maga is kölyök! Tényleg olyan, mintha egy 11-12 éves kislány szülne. Nekem kistestű kutyusom van, most 7 hónapos, éppen tüzel. Eszembe sem jutna, hogy esetleg befedeztessem, pedíg fedezőkanom is van mellette, ugyanaz a fajta. /kaptam, kennel megszűnése miatt, fiatal, 2 éves, még mielőtt valaki belekötne/

Amellett mondjuk a kan nem is póbálkozik, lehet, több esze van, mint némely embernek, nem tudom.

Mindenesetre ne fedeztesd a kutyusodat a 3. tüzelés előtt semmiképpen, sok tenyésztő így is csak a 4. tüzelésnél fedeztet először.

Üdv.

2009. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos ez a sztori összetettebb ennél. A kutyust igenis menhelyről hoztam,és nagyon szeretném ivartalanítani.Csakhogy kizárólag úgy kaptam meg,ha szolgáltatok kölyköket,mert a tulaj (aki egyben ismerős is) szeretne kicsiket. Én belementem,mert teljesen beleszerettem ebbe e kis majomba...hülye voltam..tény.

2009. máj. 30. 20:53
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szuka még nem fejlett teljesen, a korai vemhesülés megállítja a fejlődésben. A kölykök elvonják a szervezetétől azokat az anyagokat, amelyekre még a saját fejlődéshez lenne szüksége. A szukák általában másfél éves korukra érik el felnőtt méretüket, eddigre zárul le a csontok, izületek fejlődése. A vemhesüléssel együtt járó hormonális változás ezt a fejlődést megállítja.

Tehát az első tüzelésnél venhesülő szuka csontrendszere és izületei nem fejlődnek ki megfelelően, izomrendszerének fejlődése megáll.

Mivel a méhe sem fejlett még teljesen így a kölykök is kisebbek lesznek, kisebb lesz az alom és gyakran nem lesz elég teje sem.

Azonkívül tenyésszemlés sem lehet a kutyád ilyen fiatalon, nem fogod tudni törzskönyveztetni a kicsiket. Nem tudod megcsináltatni a kötelező szűréseket. Törzskönyv nélkül boxer ma eladni pedig szinte lehetetlen.

2009. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyről a kutya, de van tulaj, aki kölyköket kér vissza?

Törzskönyv nélküli, szaporított kölyköket?

Ilyenre senki nem kötelezhet.

2009. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan hopgy ilyenkor még szűk a medence csont és csak azután fog tágulni ez hülyeség
2009. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!