Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hízlalhatnám fel egy...

Hogyan hízlalhatnám fel egy kicsit a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy yorkim,de sajnos nem tarthatom meg, el kell adnunk, de olyan vékony, azt hiszik talán, hogy beteg, pedig makk egészséges, és naponta kétszer eszik, mégis vékony. Mit adjak neki,hogy egy kicsit kikerekedjen?
2010. dec. 2. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Szija!miért válnál meg hű társadtól?meg veszitek aztán megy a "kukába"mi?!már ne is haragudj de szégyeld el magad hogy ha nem tudsz valamiért FELELŐSÉGGET vállalni akkor ne vedd meg/se magadhoz!egy kutyus nem játék és nem divat kellék,plüs maci amit csak ki dobhatsz mint egy el szakadt,használatlan rongyot :(!egyszer lesz egy gyereked és azt is el adód vagy intézetbe zárod?!a yorki is kutya,élő lény,érző,saját személyiségő hű tásr és ha megfelelően van nevelve úgyan olyan jó barát és hű társad lesz mint ha a tesod vagy gyereked lenne mivel a kutya nem csak az ember legjobb barátja,hanem család tagja úgy mint ha tesod lenne vagy a gyereked.Ja és a válaszra válaszolva adj neki Acana juniort ha kölyök ha felnőtt akkor meg Acana-t mindegy szerintem melyiket csak ne beteg kutyáknak való vagy diétás kutya tápot vegyél,meg adhatsz neki csirke nyakat főzve-rizzsel és egy kis főtt répával.Sajnálom hogy hozzád került hogy ennyire felelőtlen vagy!NE ADD IVARTALANÍTÁS NÉLKÜL KI A KEZEDBŐL MERT SZAPORÍTÓK UGRANAK RÁ ÉS ROSSZ SORSA LESZ NAGYON,AZ IS LEHET HOGY VERNI FOGJÁK HA NEM FOGAD SZÓT,NEM LESZ SZOBA TISZTA MERT NEM TANÍTOTTÁK NEKI,VAGY CSAK SZÍMPLÁN UTCÁRA DOBJÁK VAGY AGYON VERIK EGY NAGY LAPÁTTAL HA NEM LESZ SÜKSÉG MÁR RÁ...legaláb ha már oda adod akkor csak le informálható helyre,szerződésel,ivartalanitva vagy ivartalanítási kötelezettséggel add ki és minimum 100.000ft-ért vagy 80-90.000 ft-ért persze törzskönyvvel,oltás(ok)al,chippel,féreghajtva!
2010. dec. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Nyugi, ne is törődj az első válaszolóval!

Nem ismerjük a körülményeid, így nincs jogunk ítélkezni.


Én is most "hizlaltam fel" a kutyám persze csak minimálisan, itt a tél és nem árt neki pici súlytöbblet, eddig nagyon karcsú volt.

Mindössze annyit csináltam, hogy a szokásos adagját kicsit megemeltem, nem fontos méregdrága Acanat adni neki, megteszi az amivel eddig tápláltad.

2010. dec. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
az első mekkora hülye
2010. dec. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
igen nem ismerem a kérdező körülményeit de ha már valaki magához vesze egy élőlényt gondolkoznia kellene előtte vagy nem?és képzeljétek hogy a fentieket nem viccből írtam csak nem egy kutyát,macskát láttam a kukába agyon verve ..már bocs hogy szólok én csak azt mondom hogy ne adja olcson ha nincs ivartalanítva és nincs törzskönyve mert szaporitóhoz kerül!tegnap találtam az erdőnél agyon verve és egy bottal át szurva egy kis kutyát(egyébként yorki volt vagy anak keveréke)nem bántásból mondtam de ha csak azért akarja eladni mert meg unta vagy nem ez a divat véleménye szerint akkor tartom magamat ahoz amít írtam ha nem akkor elnézését kérem!egyébként jó neki bármi laktató kaja is csak sokan ezt mondják hogy jó de úgyan úgy megfelel neki a csirke hús is.egyébként kérdeztem az elején hogy miért vállna meg tőle?!amit le írtam az meg arra vonatkozna hogy tudja mit gondolok róla ha ténleg azért adja oda mert már meg unta,bla bla bla....nem vagyok hülye,csak furcsán okos:D najó de ténleg nem vagyok hülye csak elegem van már a szaporítóból is meg minden rossza gazdához kerül kutya sorsából,tudod menhelyen és sintér telepen kisegítek és nem,nem jó látni hogy mintden 20percben találnak kutyát vagy hoznak be mert gyerek születik,meg untam stb...és 1 óránként altatják a kutyát minden nap minimum 1 et :(:( és fajtatisztákat is.
2010. dec. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom pár potya jutalomfalat megteheti a csodát.

Add neki a normális adagját, foglalkozz vele többet és jó szaftos húsival jutalmazd cselekedeit.

2010. dec. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó, hát akkor elmondom részletesebben, mert látom valaki nagyon nem érti...Gyerekünk lesz, lakásban vagyunk és van még egy kiskutyánk (a férjemé) de együtt ketten borzalmasan rosszak. (meg vannak nevelve mert külön-külön nagyon szófogadók) Folyamatosan megy a féltékenykedés,de annyira,hogy nem lehet felemelni az egyiket, mert akkor a másik már ugrik rá és harap és összeverekednek. A yorkit ajándékba kaptam, nem én vettem,én nem vettem volona még egy kutyát. Nagyon hangosak,folyton verekednek és ugatnak egymásra, így a gyerek sem tud sem aludni sem nyugton lenni. Vagy majd őt is harapja meg inkább?? Az ételről meg annyit, hogy Acana-t és Eukanubát kapnak,de az acanát szó szerint kiköpi mind a kettő. Most tésztát és marhahúst és csirkét főzök neki, de attól sem hízik, ezért tettem fel a kérdést. Nagyjából ennyi, köszi az ítélkezést! Ja, és nem tudom,hogy azt gondolod-e hogy szívtelen vagyok,és ki akarom dobni a kutyámat, de havonta egy nagyobb összeggel szoktam támogatni kutyamenhelyeket,plusz kajával és most viszünk pokrócokat...Na, ennyire vagyok felelőtlen. UFF
2010. dec. 3. 10:14
 7/7 anonim ***** válasza:

1.jajj ez az első válaszoló, tipikus okoskodó szűk látókörű illető..... meg eleve, ha jön a baba, talán nem kellene, hogy majd a kutyaszőrben mászkáljon, pfujjj:S (ne értsétek félre, imádom az állatokat, de azért mégis...)

2. mi is volt már hogy meg váltunk egy kutyánktól kedves ELSŐ VÁLASZOLÓ, mert egyik napról a másikra rám támadt, és majdnem letépte a fülemet. Soha nem volt uszítva, jó kutya volt mégis megtörtént. és nem közölte velünk, mikor megvettük, hogy: "héé gazdi, 1,5 évesen megvadulok és letépem a füledet!" nem tudhattuk, hogy ez fog történni, így meg is váltunk tőle, onnantól kezdve teljesen vad lett, és ment neki mindennek, ami él és mozog!!! Ennyi!!!


Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de ezzel téged próbállak védeni, mert igenis adódhat olyan körülmény, hogy bármennyire sajnálod is, meg kell tőle válni.


22L

2010. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!