Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova lehet bejelenteni egy...

Hova lehet bejelenteni egy kóbor kaukázusit? (menhelyen kívül)

Figyelt kérdés
Most jöttem meg a sétáltatásból, erre jön felénk egy benga kaukázusi kan..nekem menhelyi közepes testű keverékem van , és nagyon megijedtem...jött felénk vicsorogva a kutya, remegett kezem lábam , a kutyámat bedobtam a kutyafuttató kerítésén belülre, de én magam aztsem tudtam hova menjek, mert a futtató kapuja(bejárat) pont a másik végén volt.A kutyát egyszerűen át lehetett dobni, de én nemtudom megmászni a drótkerítést..megkockáztattam a futást, és megkerültem a futtatót, bementem a kutyámhoz. fél órát ottvoltunk, mert a kóborkutya nem ment el..aztán megunta, elment tőlünk kb 50 méterre..akkor még nemmertem kijönni, csak amikor már messzebb volt kicsit...hazáig futottam ilyen hidegben,kutyával a kezembe, mostmeg szúr a szivem minden bajom van..menhely nemfogadja be mert teltház van. valami megoldás? muszály, mert így nemtudom vinni a sajátomat sétálni, és én is rettentően félek.
2010. dec. 3. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Ebtelep/önkormányzat. De az önkormányzatnál tuti tudni fogják kivel vannak szerződésben, hulla/kóbor szállításra.
2010. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pánikolás helyet gondolkodni kellene először.

Hol, mikor találkoztál a kutyával? hogy nézet ki pontosan?

Utána kell nézni nem keresnek-e ilyen kutyát interneten, plakáton...

Bejelentheted a fajtamentésnek: [link]

És az utolsó dolog amit ilyen esetben csinálni kell a futás!!! Ezzel kiváltod belőle a vadász ösztönt. Sintérnek tudod még jelenteni, önkormányzattól kell elkérni az elérhetőségét.

2010. dec. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
áruld már el , te mit csinálnál ha vicsorogva fut feléd? nemondd, hogy magabiztosan ottmaradsz amíg odaér, és akkor nemfog megtámadni..én igenis inkább elfutottam mielőtt odaért, és fontosabb volt a saját kutyám élete. BOCS.
2010. dec. 3. 09:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a fajtamentőknek jelenteném először, el szoktak menni més városba is a kutyáért, habár a hó miatt lehet, h most nem tudják megoldani, de azt próbáld meg először, ne a sintért...
2010. dec. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha volt időd kutyát kerítésen átdobni, és megkerülni egy egész kutyafuttatót akkor annyira nem rohanhatott neked mert akkor már nem írogatnál itt.
2010. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
bármennyire is félek tőle, sintértelepre nem küldöm...tudom mi a helyzet ott...meghirdetem neten, hátha valakinek hiányzik..ha az nem ,akkor fajtamentés, vagy valamelyik menhely..gyepire semmiképp.
2010. dec. 3. 09:23
 7/10 A kérdező kommentje:
had tudjam már, hogy nekem akart e rontani vagy nem. Ez a futtató elég kicsi, drótkerítéssel körbekerített kis valami.Azért nem úgy futott mint a szélvész, merthát a kau azért lomhább kicsit, de látszott rajta , hogy ideges és vicsorgott is.
2010. dec. 3. 09:26
 8/10 MME ***** válasza:
68%

Azt azért elmondom, hogy az ilyen kutya nem 100%-ig biztos a dolgában, tehát latolgatja a támadást, ami nem jó hír. Hajszálnyira volt tőle, hogy komoly támadásba menjen át, és igazán rámoduljon a kérdezőre, ezt egy pillanat dönti el. Az ember reakciója a helyzetre, és a futás tényleg nem a legjobb ötlet, de legalább megúsztad, hogy megfizesd az árát.

Aki tudja, hogy milyen egy kutya viselkedése, mielőtt például bekerül a hírekbe, mint a komndorok és a németjuhászok... Nem úgy történik mindig, hogy meglátja az áldozatot, és rárohan full sebességen, majd gondolkodás nélkül ráveti magát. A kau szándéka attól még, hogy hagyott időt cselekedni, lehetett komoly. De úgy vélem, hogy meg lehetett volna oldani békésen ezt a helyzetet, el tudtál volna sétálni sértetlenül - ha nincs veled a kutyád. Kutyával sokkal, de sokkal nagyobb az esélye egy támadás megtörténtének, tehát jogos az aggodalmat, bár nem téged kap el, hanem a kutyád. Szerintem nagyon jó ötlet volt berakni a kutyát, mert én mindig azon vagyok, hogy a kutyáim maradjanak ki a buliból, bármi történik. Már többször előfordult, hogy egy kéznél levő ház udvarába zártam be őket, hogy nyugodtan tudjak intézkedni. Ha meg nincs nyitva kapu... pont az ilyen necces helyzetek miatt tanítottam meg őket parancsra kerítést mászni.


Egyébként a gyepmesteri telepnek kötelessége elvinni a bejelntett kutyát, a menhelynek nem. A gyepitől kérheted, ha azt akarod, hogy sürgősen tűnjön el, a fajtamentés, ha meg tudja egyáltalán oldani, hogy kijöjjön érte, akkor sem tudnak szerintem mostanában. Nincs más választásod...

2010. dec. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kaukázusi juhászos fajtamentés sajnos nincs. csak ez az egy honlap van, menhelyre, gyepire lehet beadni, a honlapon olyan kutyák infói vannak összegyűjtve, akik ilyen helyeken, vagy ideiglenes befogadónál vannak.

egy ilyen kutya potenciálisan veszélyt jelent mind másokra, mind önmagára (hisz elütheti egy autó pl. bármikor), tehát ha szép dolog, ha nem, értesíteni kell a jegyzőt/önkormányzatot/egyéb illetékest a dologról, és nekik lépniük kell. kaukázusi jelleméből fakadóan semleges területen nem támad, legfeljebb önvédelemből, de azt pl. nem tudhatod, hogy azt a területet, ahol láttad mennyire érzi magáénak... kutyákra sajnos mindegyikük veszélyes lehet, jól tetted, hogy elmenekítetted. de arra is gondolj, hogy a következő kutyasétáltató talán nem lesz ilyen ügyes, talán egy iskolásgyerek viszi arra a kutyáját, vagy egy nyugdíjas...

a menekülés témában egyetértek az előttem szólókkal, bár nem is az a megoldás, hogy békében lebratyizol vele, szerintem gyakori hátrapillogásokkal (csekkolva, hogy mennyire van mögötted, tényleg elindult-e feléd) nem futva, ám gyors léptekkel célszerű az ilyen helyzetekben visszavonulót fújni. és sose hidd, hogy nem érne utol!!! az én mostani kaukázusim simán tartja a tempót a juhászkutyámmal... az, hogy nem kapott el csak azt jelenti, hogy nem is akart, nagy szerencséd volt!

2010. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom , hogy sok múlott a szerencsén.Nagy valószínűséggel nem is engem , hanem a kutyámat akarta megtámadni, bár ez már nem derül ki. A jó hír viszont, hogy meghirdettem és jött a telefon :) Várta haza a gazdi, megszökött a huncut.
2010. dec. 10. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!