Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is etet kóbor cicákat?

Más is etet kóbor cicákat?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 06:27
 1/10 Nevaeh ***** válasza:
100%
Úgy hogy folyton keresem a cicákat,és viszek nekik,úgy nem,de ha meglátok egyet hogy éppen a saját macskáim kajáját eszi,nem szoktam elzavarni,mert szegényen nagyon látszódik hogy éhes.:(
2011. nov. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem. A kóbor macskák számát ugynis a kaja szabályozza, ha te eteted őket, annak két következménye lesz: odaszokik az összes a környékről, ésmég vígan nekiállnak szaporodni is. Nem mellesleg a szomszédok is utálni fognak. Kegyetlennek tűnhet, de etetni nem szabad a kóbor macskát. Akkor inkább fogadj be egyet-kettőt, többet teszel értük.
2011. nov. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan én sem keresem őket. Nekünk van kettő cicánk, hozzájuk jött egy kóbor cica, aki nagyrészt itt is van nálunk, így etetem is, és olyan, mintha az enyém lenne. Plusz van még egy másik kóbor cica is, aki csak néha jön be, annak is adok enni. Újabban egy kis fekete cica is megjelent.
2011. nov. 3. 06:50
 4/10 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:


Igazad van. A környékünkön van egy nő, aki mindennap legalább kétszer felkeresi az utca kóbor cicáit, és megeteti őket. Így, ha akarom, ha nem, ideszoknak.

2011. nov. 3. 06:52
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Én is etetem. Nem napi szinten, de ha időnként jut pár falat nekik, azt szívesen odaadom. Valójában a világ összes éhező kis állatát etetném, ha megtehetném. :-(
2011. nov. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem. Több is van, amelyik olyan pofátlan, hogy felkeresi a kutyám tálját és ki akarja enni az ételét. Még kiskutya, szegényem nem tud ellenük mit tenni.

Egyenlőre átdobálom ezeket a nyávogókat a kerítésen, később remélem a kutyám elmarja őket innen...

2011. nov. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen , ha jönnek cicusok akkor adok nekik :) Sosem volt nálunk macska kolónia , pedig ha vissza számolnék vagy már 200 cicus járt nálunk... És nagy részük pár hét után sosem jelentkezett... De van aki nap 1 x még mindig jár.. És utána ,megy is !! De mindig csak 1-1 cicus szokott jönni... Több egyszerre sosem ! Kint van nekik a nagy etető és abban mindig van nekik enni :)
2011. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
most költöztem kertesházba eleinte én is minden nap tettem ki az arra járó állatoknak kaját,de egy év alatt lett 2 saját cicánk,egy kutyánk, így már örülök ha nekik tudom biztosítani a napi kaját,néha heti 1-2 alkalommal van hogy jut kintre is valami.
2011. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
nem mert nem akarom, hogy túlszaporodjanak a környéken és mindenféle betegségeket terjesszenek...had vadásszanak csak, és akkor nem a szaporodásukra koncentrálnak hanem az zsákmányszerzésre!
2011. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha látszik rajta, hogy éhes, vagy nem törődnek vele, akkor adok neki enni. Inkább, minthogy az árok szélén szenvedve haljon meg, nem?

De ha azt látom, hogy ápolt, jól táplált, csak éppen az utcán napozik vagy ilyesmi, akkor nem mindig szoktam adni. Ha jó formában van, nyilván szeretik otthon. Ilyenkor boldog vagyok, mert látom, hogy még vannak akik megbecsülik a háziállatukat :)

2012. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!