Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktátok kifárasztani a...

Hogy szoktátok kifárasztani a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Jártok kutyasuliba?

Mennyi idős a kutyátok?

Milyen fajta?:)


2010. dec. 3. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem járok vele suliba. Otthon játszom vele...

6hónapos múlt.

Bernipásztor

És inkább a labdát hozza nekem vissza ha visszahozza ha nem akkor fogócskázom vele... de inkább azt szeretni ha én futok és ő kap el... De alig, hogy elfutok már el is kap... De utána én is elkapom és birkózunk egy kicsit. Utána szétcsikizem... :D Végül tanulunk egy kicsit az eddigi tanultakból: Ül, fekszik,marad, gyere, hozd vissza, pacsi... stb :D

2010. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nekünk volt egy bernáthegyi kutyánk muszáj volt venni mellé mág egyet mert nem fáradt ki.

Ketten elvannak szerintem csak ketten a játékba fáradnak ki! :)

2010. dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez változó. Elég nagy mozgás igénye van. Általában kifárasztja Ő magát a futtatón (vagy ahol elengedem) a kutyákkal. Lent annyira nem szeret labdázni azt inkább itthon szeret. De itthon például labdázni szokott. Lent kevésbé érdekli.

Sajnos előfordul az is, hogy nem tudom vinni a futtatóra idő hiány miatt és lényegesen kevesebbet van lent mikor szokott. Ilyenkor rohangálok előtte mint a mérgezett egér Ő meg fut utánam. (képzelhetem mit gondolhat az aki lát az ablakból :). Volt már rá példa, hogy délután nem tudtam levinni csak az esti 20-30 perces séta volt. Ilyenkor muszáj futni Vele, mert akkor nem bírok Vele itthon. De még így is van, hogy hozza a kis rongyát, hogy ráncigáljam Neki. Esti séta után kötelező a "vadulás" vele.

2 éves pincsiről van szó.


A német juhászom már nyugdíjazta magát Ő 11 éves. Őt már nem nagyon kell fárasztgatni.

2010. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ki maradt, hogy nem járok Vele iskolába. Itthon képzem (általában az esti sétákon tudok gyakorolni mert akkor fog a legjobban az agya)
2010. dec. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Még írhattok :)
2010. dec. 3. 20:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Amerikai Stafford van 7hónapos.

Mivel van mellette egy kistestű keverék is,így egymással elég jól elvannak.A barátom és én sokat futkározunk vele,labdázunk.rongyozunk és nemsokára súlyt is húzhat.

Ha sétálunk elengedjük őket és szaladgálhatnak.

Ha rossz az idő(Mivel ők sem szeretnek olyankor kimenni:D)akkor tanulunk,ilyenkor fürdés van és sokat alszanak,aztán bepótoljuk másnap:)

2010. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Járunk suliba :)

Lassan 3 éves keverék ivartalanított szuka kutya.

Szeretünk rollerezni (ez persze ilyen időben nem lehetséges :( ), frizbizni, labdázni. Viszem sokat más kutyák közé, ott is rohangál eleget.

2010. dec. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia! 3 éves westi, igazi energiabomba. :-) Suliba nem járunk, nincs rá lehetőség. A labdázás az első számú levezető, igaz nem hozza vissza azonnal, hanem pár percig szaglászik a labda körül - olyankor úgy tesz, mintha vadászna, de ez nekünk jó, mert rengeteg energiát igényel. :-) Ezt bent is szoktuk játszani, az udvaron is, de a parkban is (amíg lehet a parkban ücsörögni, télen nyilván nem). Hetente legalább 3-4 alkalommal megyünk sétálni úgy 1 órára, gyors tempóban, póráz nélkül, hogy tudjon szimatolni és szaladgálni. De természetesen ha kirándulni, túrázni vagy csak sétálni megyünk, velünk tart oda is (igyekszünk hozzá igazítani a programokat). Parkba is szoktunk menni, ahol más kutyákkal is tud játszani, ők jól lefárasztják egymást (na meg fontos,hogy más kutyákkal is találkozzon).

Illetve ami sok energiát szív el tőle, az a keresés. A házban el szoktuk dugni a labdáját, ő meg megkeresi és ettől mentálisan lesz kifárasztva, ami szintén nagyon fontos. Ja és a rongyhúzás, illetve birkózás is jól fáraszt. Ezekkel azonban vigyázni kell, mert a kutya agresszivitását növelheti - attól függ milyen fajta illetve hogyan van nevelve (ki az úr a házban)...

Kergetőzni is szoktunk, könnyen meg lehet így futtatni.

Mi azonnal elkezdtük kialakítani a szokásokat, amint hozzánk került, így gyorsan megszokta és megszerette a mindenféle játékot-programot.

Jó kifárasztást! :-)

2010. dec. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gfero ***** válasza:
67%
én csináltam egy futópadot neki amire naponta rá szoktam tenni
2010. dec. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kedvenc játéka a labdázás.Eldobom, ő visszahozza.Miután már jól el van fáradva,leültetem,én a labdával elmegyek jó messzire és eldugom.Visszamegyek hozzá és engedélyt kap,hogy megkeresse.Nagyon szereti ezt a fajta játszmát.
2010. dec. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!