Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időre viszitek le a...

Mennyi időre viszitek le a kutyátokat sétálni ilyen időben? Főként panelban lakókhoz szól a kérdésem.

Figyelt kérdés
Nyár végén kaptam egy kutyust, amíg jó volt az idő, szívesen vittem le sétálni, most viszont, hogy hideg van, és esik az eső, alig van kedvem kimozdulni itthonról, hidegben csak iskolába megyek, máshova nem igazán. Ti mennyi időre szoktátok ilyenkor levinni sétálni a kutyátokat?
2011. okt. 7. 19:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én kertesben lakom de minden nap viszem a kutyáimat sétálni. Én mindeig el viszem őket essőben olyan 15 percre de amúgy meg 1 órás séta van nekik. De ha jég eső van akkor csak a kertbe engedem ki őket wc-z ni.
2011. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
én ilyen időben olyan 10-15 perc. eleve ők sem szeretik az esőt, ma reggel pl mikor kimentünk a kapun, visszafordultak mind ketten. :D ilyenkor csak kaki-pisi, és jövünk is,
2011. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
15 perc bőven elég, főleg ha esik az eső. Én kertes házban lakok, de egyik barátnőm panelba, és tudom milyen az, ha csak a kutyád érdekében akarsz kimozdulni... :DD
2011. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nálunk sok mindentől függ ez :D Pl. hogy előző napokban mennyit, milyen hosszan sétáltunk, milyen tevékenységet űztünk, milyen kedvem van, mennyire car az időjárás...

Kertes házban lakunk, kutyám egy roti-nj keverék. Minden nap kétszer sétálunk 99%-ban. Az egyik séta minimum 1-1,5 órás, a másik van hogy csak eü-i 15-30 perc, van, hogy 1 órás.

Ilyen időben csak elindulni nehéz, ez tapasztalat :) Kutyámat is alig bírom kicsábítani a házából, vagy a házból, de ha már elindultunk, akkor már nincs gondunk, simán megyünk 2 órát is...bár hazaérkezéskor törölközés, ruhacsere :D

Ha nagyon szakad az eső, akkor próbálok várni csendesebb időszakot, de előfordul, hogy akkor kimarad egy séta, és csak egyszer megyünk, vagy csak a kapu elé viszem ki dolgára, mert alapból a kertben csak pisilni szokott...bár az elmúlt pár napban nagydolgot is találtam :D

Ma is reggel voltunk vásárolni kocsival, elintézte a dolgát...délután mentünk volna nagy sétára, de esett az eső, szélvihar volt, Argos a házában és a lakásban döglött, most is azt csinálja, megmozdulni se hajlandó :D

De egy fél órára elmegyünk nem sokára...

Előző kistestű hosszú szőrű kutyámmal panelban ugyanúgy lementünk naponta 3-szor, volt hogy csak 10 percre, de volt, hogy a szakadó esőben 1 órát császkáltunk :D

Ez tényleg a hangulatomtól függ...

2011. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi kertes házban lakunk, kinti-benti kutya. Napi 2-3-4 óra séta, rossz időben is, télen-nyáron, ünnepnapokon... Mindig.
2011. okt. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Az időjárás nem számíthat. A kutya menni akar, és megyünk. Én megfelelően felöltözök,így a kint töltött idő a megszokott. Aki kutyát vállal lakásba, annak nincs hideg, eső, szél. Persze, a szobacirkálóknál más a helyzet.
2011. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

engem komolyan érdekel hogy egy nap kinek van ideje 2-3 órát sétálni a kutyával. semmi kötözködés.én reggel elmegyek dolgozni,este fél 7re hazaérek. nyáron fél9ig futtatóban vagyok velük este, de ilyenkor amikor korán söttedik csak a ház mögé viszem őket m sötét lenne mire leérnénk a futtatóba és annyira nem jó környélk h egyedül császkáljak...

és akkor magamra már idő sem jut, mert etetés , eső sár után fürdetés , aztán párommal vacsi és máris fél11 van akkor meg már szeretnék lefeküdni mert másnap ugye 6kor ébresztő és 1 vagy 3/4 óra kutyázás.és még se egy könyvet nem vettem a kezembe, se a párommal nem töltöttem minőségi időt. tehát halálosan komolyan érdekel h aki ennél többet kutyázik munkanap az hogy?


amugy nekem panelban van 2 db kutya. ilyenkor amikor későn kel a nap, hideg van de nincs eső akkor 30 percet vagyunk lent. ha esik csak pisikaki, ha nyár v jó idő van akkor 1 órát. 11 órát vagyok távol (9 óra meló 1-1 óra oda-vissza). tehát nálunk ugy alakult h napi 2szer vannak lent. ami kevésnek tűnik, de reggel 7re érünk fel. utána elmegyünk dolgozni. majd fél7től lent vagyunk fél9ig.ha rossz idő van akkor korán feljüvünk és vacsi után harmadszor is lemegyünk.

2011. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
ugyanannyit...ha esik, ha fúj, ha hideg van, ha meleg, a kutya igényli a sétát, a foglalkozást... jól beöltözök a kutyára esőkabát, hogy csak a lábait keljen mosni, aztán go lefele!! nem volt még soha olyan, hogy egy séta lerövidült volna, vagy kimaradt volna, mert szar idő van.. 5 éve ugyanannyit sétálunk, minden áldott nap!! én válaltam és a magamra szánt időmet veszi el, de kit érdekel???? megérdemli, ő a legigazabb barátom!
2011. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
kedves Utolsó!hol vettél esőkabátot a kutyádnak?és mennyiért?
2011. okt. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Látszik, hogy nem vagyok normális és KUTYÁS vagyok :)))

21-ig tartott, mire összeszedtem magam, hogy sétára induljunk, pedig kutyám a székem mellett aludt kidőlve, meg sem moccant. 22-ig sétáltunk bő fél órát a Duna-part felső részén...két pulcsi, szembe szél, majd megfagytam :( Visszafele jó volt, belejöttem a gyaloglásba, de nem akartam megfázni, így inkább nem mentem tovább :D

Jó hangulat kis séta volt, Argos rohant össze-vissza, a világos felhőktől, a Holdtól és a túlparti fényektől nem volt koromsötét :)

2011. okt. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!