Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy testű kan kutyátok, hány...

Nagy testű kan kutyátok, hány hónapos korában vált ivaréretté? Vagyis, mikor kezdett el felemelt lábbal pisilni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdés, de engem érdekel. :D Eddig csak szuka kutyám volt nagytestű (németjuhász keverék) és csak padlócirkálóim voltak kanok, akik elég hamar (6 hónapos korukra) elkezdték emelni a lábukat. :) Most kiváncsi vagyok, hogy nagytestűeknél ez mikor kezdődik el. Úgy olvastam 9-10 hónapos kor körül. Tapasztalatok?
2010. dec. 4. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem a német juhász kutyusom (ő is kan) kb 6-7 hónaposan kezdte felemelni a lábát, szóval nem olyan régen, most 8 hónapos. :)
2010. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jellemzően a nagytestű kutyák később érnek, apum hovawart keverék kutyája csak 9 hónapos kora után emelte fel a lábát.
2010. dec. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszike az eddigi válaszokat. :) Akkor elég nagy eltérés van itt is. :) Nekem most 5 hónapos a németjuhim és már alig várom, hogy "nagy fiú" legyen. :D Nem tudom, hogy csak én vagyok ennyire lökött, amiért ennyire várom ezt :D:D:d
2010. dec. 4. 10:31
 4/14 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog ez a kutyáknál.

Nekem Dogo Canariom van, és Ő három hónaposan kezdte emelni a lábát. És kapart a hátsó lábával, miközben brummogott.

Ha nem látom és nem tapasztalom, el se hiszem.

Ettől még nem volt ivarérett, de igen csak nagyfiúskodott.

Sajnos akkor még nem volt digitális fényképező, érdemes lett volna megörökíteni.


Van egy fekete nj. is. Őt egy sittről hoztuk ki, akiről kiderült, hogy TK. -ett. ( a sintér telepen nem vették észre )

Én kiderítettem a tenyésztőjét, a számok alapján, és eljöttek megnézni a kutyát. Innen tudom, hogy három éves.

Ám a lábát soha nem emeli amikor pisil, pedig a kutyákkal kötözködik amikor kiviszem sétálni. ( ne aggódjatok, ezen a szokásán éppen dolgozok, hogy normális legyen )


[link]

[link]

2010. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szia utolsó! :)

Köszönöm a válaszodat! :)

Háát... elég érdekes amit írtál, még sosem láttam felnőtt kant így pisilni, de kölyköt sem lábat emelve. :D:D:D Minden esetre tényleg kár, hogy nem tudtad őt még lefényképezni. :D

Szép a NJ-d, nekem is van, most 5 hónapos. :) Nem viselte meg, hogy sintértelepről hoztad?

Hogy tudtad kinyomozni a számok alapján, hogy ki a tenyésztője!? :O

2010. dec. 4. 22:27
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem vizslám van. Ő kb 6-7 hónaposan kezdte emelni a lábát. :) Örültem, hogy nagyfiú lett. :D
2010. dec. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

13:51 vagyok.


Szia!


De, eléggé össze volt szakadva és bánatos volt. Az első napot fürdéssel fürdéssel kezdtük, mert nagyon szagos volt. Tele volt kullancsokkal ( sitten nem tom hogy megy bele amikor csak kenelbeb vannak ) és bolhás is volt.

Talán szerencse hogy nem vették észre a számokat a fülében, ( állítólag azokat olyannak adják akik többet adnak érte, vagy csak fajtamentőknek, nem tom ).

Szal nem a szokásos fülben van tetoválva ( szabvány szerint jobb fül ).

Amikor sikerült kiolvasni a számokat, akkor felhívtam a MEOE központi számát. Ott a titkárságot kértem, és ott a számok alapján meg tudták mondani, ami rá jellemző.

Ugye fekete nj. ritkább, és hogy a bal fülében van a szám. Egyeztek az adatok, és hogy fiatal. A telóban már mondták hogy mikor született, és a tenyésztő elérhetősége volt megadva. Így már csak a tenyésztőt kellett felhívnom. Meg is történt, és eljöttek megnézték a kutyát. Volt örömködés, mert ahová eladták az túladott rajta, és nem volt hajlandó információt adni hogy hová.

Két gazdája már tuti hogy volt a tenyésztőn kívül, de lehet több is. Ezt már nem tudhatni.


Tudsz belinkelni a kutyidról képet? :-)

2010. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó! :)


Természetesen tudok belinkelni képet. :) Mindjárt fel is rakom. :)


Szegény kutyusod, akkor elég sok tortúrán ment keresztül. Tudod, nem is értem minek tart olyan kutyát, aki idővel túlad rajta... :S Még szerencse, hogy most jó helyen van. :)

Az tényleg érdekes, hogy kullancs volt benne, mikor kennelben vannak. :S Lehet, hogy eleve úgy került oda, hogy kullancsos volt.. Vagy nem tudom. Szegény állat...

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen könnyen ki lehet deríteni ezt a tenyésztő dolgot. :D Bár nekem nem volt törzskönyve egyik kutyám sem, ezért nem tudom hogy megy. :) Akitől a jelenlegi németjuhászomat vettem, az meg itt lakik pár utcára, szóval nem kell keresgélnem. :D



Ő az én szépségem, Draco:


[link]


[link]


[link]



[link]



[link]

2010. dec. 6. 21:35
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyon jó pofa a kölyök! :-D

És látom nincs egyedül. Legalább nem unatkozik.


Na igen, az elég fura hogy kullancsokkal együtt hoztuk ki.

Már csak azért is, mert ugye két hétig csücsült a ,hüvösön" és az idő alatt csak a gazdája viheti el. Ám a gazda nem jelentkezett. A két hét alatt meg elvileg nem viheti ki senki még sétáltatni se. De ha bekerüléskor kerül bele a kullancs az pár nap altt megszívja magát, és kipottyan. Na mindegy, a lényeg, hogy a bolhaekcémán kívül nem volt más baja.


Még jó hogy nem minden kutya tapasztalja meg a élet rossz oldalát. Vigyázz rá! :-)

2010. dec. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

01:42 vagyok.


Ilyen volt:


[link]

[link]


Most ilyen:

[link]

2010. dec. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!