Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy testű kan kutyátok, hány...

Nagy testű kan kutyátok, hány hónapos korában vált ivaréretté? Vagyis, mikor kezdett el felemelt lábbal pisilni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdés, de engem érdekel. :D Eddig csak szuka kutyám volt nagytestű (németjuhász keverék) és csak padlócirkálóim voltak kanok, akik elég hamar (6 hónapos korukra) elkezdték emelni a lábukat. :) Most kiváncsi vagyok, hogy nagytestűeknél ez mikor kezdődik el. Úgy olvastam 9-10 hónapos kor körül. Tapasztalatok?
2010. dec. 4. 10:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát akkor ez tényleg érdekes, ez a kullancs kérdés. :S Még szerencse, hogy nem lyme kóros kullancs volt benne. :S

Nagyon szép kutyus lett belőle, hála a szerető gazdinak. :) Egyébként mennyire törte meg a sittes kérdés? :S

Nekem nagyon sok kutyám volt utcáról befogadott, ezért igazán nem tudom milyen lehet egy ilyen sintér telep.. :S Az utóbbi időkben kezdtem csak venni a kutyusokat tenyésztőtől. Igazából azért nem szeretnék bemenni a menhelyre, meg sintér telepre mert ha már csak tv-ben meglátom azt a sok árva kutyust a szívem szakad meg, és mivel mindet úgy sem vihetem haza én érezném magam rosszul :S Tudom, hogy ez nem megoldás.. De azért örülök, hogy vannak akik le bírják ezt küzdeni. :)


Köszönöm szépen egyébként, jelenleg négy kutyánk van. :) Abból az öreg fekete tacsi keverék (amit látsz az egyik képen) jelenleg 15 éves, és annó egy dobozból szedtük ki 5 testvérével együtt. Szétosztottuk a szomszédok között őket, nem sokan élnek már.

2010. dec. 7. 05:40
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor szerencsés a tacsi mix is. Valószínű elpusztult volna a tesókkal együtt.

Azért az is nagyon szép dolog, hogy hazavittétek. :-)

Nálunk is van tenyésztőtől is kutya, meg keverék tacsi akit fél méteres láncról hoztam haza. Még háza se volt.


A nagy feketét az Illatos oldalán láttam meg.

Amikor érte mentünk, mondta a gondozó hogy mehetünk mi is a kenelhez.

Örjöngött az összes kutya.

A fekete is ugatott, de amikor a gondozó belépett hozzá és a hurkot rá akarta tenni elugrott. Vagy fél óráig kínlódott mire véletlenül sikerült a nyakára tenni. Nagyon félt....

Aztán átadta nekem. Próbáltam nyugtatni. Akkor meg inkább izgatott volt, stresszelt. Nem tudta mi lesz vele.

Amikor megérkeztünk az volt az első hogy lefürdettem a slagnál. Mivel izgatott volt, így nem nagyon foglalkozott vele, meg óvatos voltam, és a víz is kellemesen langyi volt. Szal egyáltalán nem ugrált vagy ilyesmi. Ez nyáron a 35 fokos melegben volt.

Aztán aznap ki se engedtük a kenelből.

De hamar rájött, hogy nincs mitől tartania. Most már az utcán is szót fogad. :-)

2010. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Szegény, gondolom nagyon megviselhette a sintér telep. :S Szerencsére a tacsi mixünket nem viselte meg a dolog, mert nagyon pici volt még amikor megtaláltuk. :)


Volt egy németjuhász-staff keverékem ugye, akit az utcáról hoztam haza fél évesen, szegény nagyon félős volt az elején. :( Aztán felbátorodott, de csibészelésre sosem volt jó (tökéletes házőrző volt soha nem engedett be senkit, kerítésen keresztül meg is harapott ha kell de máshol), pedig vágy álmom volt, hogy levizsgáztatom. Ezért is akartam nagy testűt tenyésztőtől elhozni, hogy többé ne legyen ilyen probléma. :)


Az a baj, hogy szegény mentett kutyákról nem tudod milyen volt az előéletük és milyen félelmeket hoznak magukkal. :( Pedig a legszeretetreméltóbbak, legbújósabbak és leghűségesebbek. :)

2010. dec. 9. 09:39
 14/14 anonim ***** válasza:

Így van.

A nagy fekete se alkalmas őrzésre. De nagyon tud szeretni.

Max tenyésztésre alkalmas, de ahhoz elöbb szűretni kéne, meg a Tk. -ét lekérni a MEOE- tól.

De nem azért lett kihozva. :-)

2010. dec. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!