Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettség elleni oltást hol...

Veszettség elleni oltást hol adnak embereknél? Antsz, vagy háziorvos? A tetanusz veszettség ellen van?

Figyelt kérdés
Apukámat megharapta egy kutya.Nem tudta hogy veszett-e vagy nem,így elment orvoshoz tetanusz oltásra,de az orvos azt mondta neki hogy a tetanusz az nem veszettség ellen van,persze ennek ellenére a tetanuszt megkapta.Azt is mondta hogy jelenteni kell az ANTSZ-nek az esetet.
2010. dec. 4. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam úgy volt, hogy bementem, kaptam tetanuszt, a sebészeten írtak jegyzőkönyvet, aztán felhívták az ANTSZ-t, rendeltek vakcinát, amit a háziorvosomhoz vittek. Oda kellett bejárnom az oltásokért. Szóval nekem semmit sem kellett csinálni.
2010. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy volt, hogy miután sikeresen megharaptak elmentem a sürgősségire (vagyis előbb haza nadrágot cserélni mert szarrá véreztem meg tettem kötés szerűséget a lábamra). Ott kitisztították a sebemet elállították a vérzést kaptam tetanuszt. Ami egyébként fertőzések ellen van és bekötötték a lábam. Közben beszélgettünk el mondtam hogyan történt az eset. A kutyának volt gazdája. Miután látta a cukrászdából, hogy dulakodok a kutyával kijött pórázra fogta és elment szó nélkül. Ez egy pénteki napon történt. Az orvos azt mondta, hogy hétfőn menjek el a házi orvosomhoz addig kerítsem elő a kutya tulajdonosát vagy hétfőn elkezdik a veszettség elleni oltásokat ami pár oltásból áll. A házi orvosnak kell jelentenie az ÁNTSZ-nél a harapást, de nálam mikor leletet adtak csomó mindent kérdeztek, hogy nézett ki a kutya, tudom-e a fajtáját, hol történt. Gondolom nekem csak azért volt ilyen lehetőségem az oltással kapcsolatosan mert mondtam, hogy volt gazdája a kutyának így elég esélyes, hogy oltása is volt a kutyának. (volt is egyébként, mert megtaláltam a gazdát ő meg letagadta, annyit sikerült elérnem, hogy a kezelésemet kifizette, de a kutya azóta is póráz nélkül mászkál) Ha kóbor kutya lett volna akkor rögtön elkezdik az oltásokat (vagy megrendelik ha nincs készleten).
2010. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként én úgy tudom, hogy ha egy héten belül kezdik el a veszettség elleni oltás sorozatot az még jó. Gondolom ezért is várhatott az ügy még két napot.
2010. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ÁNTSZ megbirsálgoja a rossz kutya tarto embert ha habzik a róka vagy kuyta szája nincsen veszetség elleni oltása akkor veszet rókátol si erdőbe elkaphatja szoval. tetanuszrol én is hallotam veszetség ellen van.
2010. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A tetanusz oltás a tetanusz baktérium ellen van, ugyanis ha megfertőződöl vele, un. tetániás görcsökben halsz meg.

A veszettség oltás a veszettséget okozó vírus ellen van, ha azt elkapod, veszettségben halsz meg.

A kettőnek nincs köze egymáshoz.

2010. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MME ***** válasza:
Dehogy! Ha 72 órán belül nem kapja meg a veszettség elleni vakcinát, akkor vajmi kevés esélye van a gyógyulásra!! Kell a tetanusz is, mert az ugyanolyan halálos, és talán még nagyobb kínokkal jár, mint a veszettség, és nagyon rövid időn belül, attól függően, hogy milyen közel van a szívéhez a sérülés! Harapáskor mindkettő létfontosságú!
2010. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MME ***** válasza:

Ja, ez még a 19:29-es kommentre volt.


Most megkapja vagy nem a veszettség ellenit? Elég nagy gáz lenne, ha halogatná az orvos. :S

2010. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat akkor rosszul tudtam. Valamiért erre emlékeztem. De most már tudom akkor :)
2010. dec. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nah. Kevertek össze-vissza.

1. Tetanuszt orvos nem ad, hanem tetanusz ELLENIt, mert a tetanuszt(merevgörcsöt) mély seb szerzésekor lehet kapni (inkább rozsdás dolgoktól, de kutyától is akár). Lappangási ideje 7-14 nap.Kezelés hiányában kínkeserves halállal jár, ezért adják mindenkinek, jobb a biztonság.

Válasz: a tetanusz nem veszettség ellen van.

2. Veszettség elleni oltást bárhol kapsz, ha gyanús róka, kutya, vagy valami megharap.

2010. dec. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Neked sincs teljesen igazad utolsó, szóval nálad is kavargás van, ne okoskodj!

Nem csak a rozsdás fülelteken telepszik meg a merev görcsöt okozó tetanusz baktérium, hanem minden hol, és mindenhol is jelen van. Kint az udvaron, homokozóban stb stb.

Kutya szájában nem feltétlenül található, de mivel a kutya mély sebet tud okozni így a seb ilyenkori esetleges fertőzése ellen/miatt, adják be. Gyakorlatilag egy szúrt vagy lőtt seb szerzésekor is részesítik az embert oltásban.

Ész nélkül nem adják és nem is kérhetik a betegek mint manapság egy Antibiotikumot.

Ezért is kérdezik meg, hogy mikor kapott utoljára tetanusz elleni védőoltást, mivel még védett lehet.

Sőt tovább megyek! A veszteség és a tetanusz elleni védőoltásokat kicsit túl szapuraljak. Amit meg is értek mert mind a kettő halálos és sosem lehet tudni, hogy a megmart, megsebesült egyén éppen már oltásban részesült valamikor az életében, de legyengült imunrendszerrel jött e az oltásért ami miatt indokolt lenne újra oltani. Az utóbbi sosem kerül megfontolóra és nem szaroznak, beadják. Jól teszik én ezzel egyet is értek, főleg mivel ha rólam lenne szó, de elméletileg nem kellene.

Kutyáknál sem éppen ésszerű ez a hazai megelőző veszetség elleni oltás sorozat élete végig.

Aki már egyszer kapott valami ellen védőoltást, annak az imunrendszerre fel van készítve az esetleges újra fertőzésekre. De azt hangsúlyozom, hogy ha az imunrendszere nincs rottyon! Példának okán egy Adises emberenek Game Over, meg amúgy is végülis.

Remélem érthető mit akarok mondani.

Örülök neki, hogy nem kockáztatnak ezzel, de ha a Tetanuszt vagy az Antibiotikumokat úgy fogyasztja az emeberiség mint a C vitamint, az előbb-utóbb ahhoz fog vezetni, hogy nem fognak semmit érni, mert újabbnál újabb ellenálló baktériumok jönnek létre... :/

2017. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!