Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát lehet legkönnyeb...

Melyik fajtát lehet legkönnyebben engedelmességre tanítani?

Figyelt kérdés

Kutyaiskolába fogunk járni a leendő kutyámmal, de nem tudom, melyikkel lenne könnyebb dolgom.


Belga griffon, boston terrier, francia buldog, shih-tzu, king charles spániel.


2010. dec. 4. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Szija.

Nekem volt belga griffonom, nagyon okosnak bizonyult... Agilityztünk, engedelmességiztünk vele, és nagyon játékos :) Szerintem nagyon jó választás lenne a belga g. mert mostanában nem sok mindenkinek van... Inkább a shih-tzu meg stb. kutyákat tartanak... A c. k. cocker spánielek igazi egyéniségek,de melyik spániel ne lenne az. Mindenesetre elég önfejűek, de őkis okosak, intelligensek :) Francia bulldog az testesebb viszont kisebb, nehezebb csontozatú. Én voltam már kiképezni francia bulldogot, és nem volt valami könnyű. Viszont te döntesz, hogy milyen kutyusod lesz. Nem pedig mi :)

2010. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A griffont nem ismerem, a terrierek elég makacsak, a bulldogot sem nagyon ismerek, de szerintem az sem a legengedelmesebb, a shi-tzu és a spániel meg kis ugatós energiagombóc, ha csak ezek közül lehetne választani, én maradnék a griffonnál.

(Vagy vegyél mini uszkárt.)

2010. dec. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gfero ***** válasza:
egy kis foglalkozással és nagyon sók türelemmel bármilyen kölyök kutyát be lehet idomítani
2010. dec. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A border collie után az uszkárok a legokosabb kutyák a világon. Nekem egy border collie kölyök kutyusom van, mellé egy staffordshire terrier és egy keverék kutya. A terrierek tényleg elég makacsak, de a három kutyám közül a staff az igazi egyéniség.A keverékem nagyon okos (border collie-palota pincsi), bármit próbáltunk ki, maximálisan teljesített, de ma már nyugdijas korát éli :)

A border colliemmal akarunk majd verseny szinten agilityzni, de még rengeteget kell gyakorolnunk, hogy elérjük céljunkat. Ezt csak azért szerettem volna leírni, hogy bármelyik kutyával lehet jól teljesíteni, "okosságtól" függetlenül. De én inkább a griffont ajánlom, mert régebben (kutyarehabilitátor voltam mikor még csak 1 kutyám volt) volt egy griffonunk és neki is bármit meg tudtam tanítani,nagyon okos volt. (1. voltam)

Nagyon szép, jó kiállású kutyus volt, Missy volt a neve. Agilityztünk + engedelmességiztem vele... Őt pl. mi találtuk a buszmegállóba, otthagyták egy dobozban :/ akkor még kicsike szőrgombóc volt, amikor kikerült tőlünk, akkor pedig kb. 8 hónapos lehetett. A griffonok ritka kutyák itt magyarországon. Ha ilyet választasz, mindenesetre CSAK tenyésztőtől bármelyiket is választod!!

A staffordshire terrierem nem tenyésztőtől van. Nagyon szép kutya, egy szépséghibával. Az egyik szeme kisebb mint a másik. És még ki tudja mennyi betegséget fogunk rajta észrevenni... még 1 éves.

A border colliem ennek mintájára kennelből van, és nem bántuk meg!

2010. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Uszkárt nem vehetek sajnos, mert a mamám uszija a napokban pusztult el, és nagyon megviselte őt. :(


A kiskutyám mindenképp tenyésztőtől lesz, és köszönöm a válaszokat. :)

2010. dec. 5. 10:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem King Charles Spánielt vegyél. Nagyon jók agilityben, az egyik ismerősöm is agilityzik versenyszintem a King Charlesével, és már nem egy első helyük van. Nagyon okosak és értelmesek, és van is kedvük tanulni, bár a spánielek eléggé makacsak, de ettől függetlenül szerintem megéri :)
2010. dec. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!