Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék alapítani egy...

Szeretnék alapítani egy állat-menhelyet. Segítséget kérnék, hogy miket kell elintézni, és hogy mik ennek a feltételei?

Figyelt kérdés
Tényleg komolyan gondolom, tehát csak értelmes válaszokat kérnék
2010. dec. 5. 08:18
 1/4 anonim válasza:

Ez egy szép gondolat. Jó hogy valaki törődik még az állatok jogaival. Nem a kérdéshez szól tehát irnom kell valami olyan ami ide tartozik.

Szval: sok-sok papirt kell elintézni, ketreceket, kifutókat és orvosi ezközöket meg ilyen orvosi cuccokat kell beszerezni. Ja és egy jó helyet.

2010. dec. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, mielőtt nagyon beleásod magad a témába, menj el az adott Önkormányzathoz (ahol létre szeretnéd hozni a menhelyet) és kérdezd meg, adnak-e ki egyáltalán engedélyt a működéshez. Mutasd be, hogy hol szeretnéd létrehozni. Mi lenne a maximális állománynagyság, amit be szeretnél fogadni, és hogy oldod meg, hogy ne zavarjanak senkit a környéken.


Beszélj a környéken egy állatorvossal, aki maximálisan támogat majd ebben. Mert állatorvos nélkül nem lehet belevágni egy ekkora volumenű dologba.


Szerintem ÁNTSZ engedélyre is szükség van (ez csak tipp), de szerintem az Önkormányzatnál már tudnak ebben segíteni.


Fontos, hogy be kell mutatnod, miből fogod szponzorálni az építkezést (kennelek, házak, fűtött épületek, egészségügyi-, személyzeti helységek, különböző tárolók, hűtőegységek, szennyvízelvezetés, stb.) és a működés anyagi biztosítását is be kell majd tudnod bizonyítani. Tehát egy üzleti terv sem baj, ha a kezedben van, bár non profit szervezetről van szó.


Kezdetben ennyi jutott eszembe. Egyébként ha minden adott és tényleg fel vagy készülve (mind szakmai tudásban, mind anyagiakban, és lelkiekben is) akkor sok szerencsét kívánok a dologhoz.


Remélem működőképes ötlet.

2010. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne, helyileg merre? egyszerübb ha nem egyedül esel neki, összekell toborozni egy kis csapatot
2010. dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

10:12:

Köszi a tippeket, de közben kiderült hogy ahhol én lakom (Esztergom) van már egy kutyamenhely. Tehát elég bizonytalan. Amúgy nem hiszem hogy a közeljövőben meg fog valósulni, mert én még tanulok.

11:13:

majd még megbeszéljük.


UI.: Ez nem lefutott ügy. Addig fogok harcolni, amíg valaki észreveszi hogy az állatoknak is van joguk élni!

2010. dec. 8. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!