Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapott már meg a kutyád?

Harapott már meg a kutyád?

Figyelt kérdés
Engem már 3-szor is és nem tudom mi az oka. 2-szer csak megkapott, úgy, hogy nem is fájt, de tegnap este úgy sikerült neki, hogy vérzett is. Igaz csak az egyik ujjam kapta el, de nagyon megijedtem. Azt hozzá kell tennem, hogy aludt a kutyus és én megsimiztem. Én is hibás vagyok, de egy kutya nem haraphatja meg a gazdiját. A férjemet még sosem harapta meg és neki mindenben nagyon engedelmes. Csak őt tartja a gazdájának? Egyébként engem is nagyon szeret, ezt leszámítva.
2010. dec. 5. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Életében 1x harapott meg,miközben fedeztettem :D
2010. dec. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Engem még nem. Vagyis mikor pici volt akkor játékból csipkedett minket az első fogaival.Ha bnem dobtuk el eki a labdát akkor is. :) De nem fájt
2010. dec. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem még soha nem harapott meg a kutyám, és ne is tegye. Hisz ha engem, vagy bármely családtagomat megharapná, akkor valamit mi rontottunk el a nevelésekor. Ekkor már nagyon nehéz visszafordítani a dolgot. Azt pedig nagyon nem szeretném, ha rákezdene, és el kéne altatni, mert veszélyessé válna.
2010. dec. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gfero ***** válasza:
biztos azt érzi hogy a férjed után ő az úr a házban .az is lehet hogy csak megrémült .nevelés kérdése az egész amit ha nem teszel meg hamarosan akkor átveszi az irányítást ,és akkor már késő lesz bármit tenni
2010. dec. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Még szerencsére nem harapott meg kutya. Neked meg azt mondom, hogy egy alvó kutyához ne menj oda megsimizni.

Olyankor előfordulhat a baleset, mint ami neked volt.

Férjed biztos sokkal határozottabb és keményebb kiállású, nálad. Fogadj meg egy tanácsot: Ne pátyolgasd annyit a kutyát! Annyira félsz tőle, hogy máskor nem mersz oda menni egy simogatásra?

2010. dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem is kiskorában harapott meg, de csak játékból. Mára már tudja, hogy nem szabad harapnia.

Nálunk én vagyok a falkavezér. Anyuval, apuval és a húgommal szokott még néha így játszani, hogy a fogait is használja (nem harap nagyot), de velem nem meri. Sőt, mikor így játszik valamelyik családtaggal, és meglát engem, azonnal abbahagyja. :)

Az egyáltalán nem jó jel, hogy megkapott téged (bár nem tudom, mi volt az előzménye).

Az viszont valószínűleg nem tetszett neki, hogy alvás közben piszkálod, vagy lehet, hogy épp rosszat álmodott. :)

Szerintem foglalkozz kicsit többet a kutyussal, vidd többet sétálni, és ha van kedved, olvasd el Jan Fennel könyvét. :)

17/L

2010. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az egyik kutyám kifejezetten agresszív volt emberekkel örökbefogadása előtt-engem is egy tucatszor megharapott az első 3 napban, nem ismerte az emberi érintést, nem ismerte a világunkat csak a zajokon és a látványon keresztül...

ma már csak puszikat dobál és tökéletesen megbízható kezesbárány:)

kölcsönös bizalom és tisztelet minden kapcsolat alapja!

erőszakra csak erőszakkal regál a kutya,-szóval ne maceráljátok amikor eszik, pihen stb. ne erőszakkal szeressétek, és kutyaként bánjatok vele a szó legnemesebb értelmében, mert itt kezdődik a tisztelet!

2010. dec. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem még gyerekkoromban megharapott az akkori kutyánk. Kettéharapta a felső ajkamat, amit össze kellett varrni, utána pedig az orromon harapott meg. Azóta nem fordult elő ilyen. Igaz, ez az én hibám volt, mert evés közben "nyúztam". És akkor még nem tudtam, hogy nem tanácsos ilyenkor zavarni egy kutyát.
2010. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok lehet, valószínű, hogy túl sokat szerethetem és túlzásba gyöntölgetem. Egyébként nagyon sokat van vele foglalkozva és nagyon szeretjük. Sokat olvastam erről a témáról és sajnos sok helyen leírják, hogy ez a fajta(shar pei) nagyon makacs, önfejű, uralkodó típus. Egyébként rögtön, hogy odakapott nekem már hajtotta is le a fejét és húzta be a farkát, szerintem tudta, hogy rosszat csinált. Amikor meg sírtam, mert megijesztett akkor odajött hozzám és nyaldosta az arcom. Egyáltalán nem félek a kutyámtól, nagyon imádom, csak aggaszt, hogy már 3-szor megkapott. Meg lelkiismeret furdalásom is van, hogy én is elszúrtam dolgokat.
2010. dec. 5. 12:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem játékból tette a férjedet tartja ketőtők közül a rangosab falkavezérnek. ha látja hogy sir gazdi meg nyaldosa jó kedvre deriti jó szocializált kutyátok van szép gondolom.sharpei(kínai harci kutya)
2010. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!