Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok beteg ember. Megnéztem...

Sok beteg ember. Megnéztem egy kutyahirdetést, hát elborzadtam. Most szerintetek normális az ilyen?

Figyelt kérdés
rájöttem , hogy mért kerülnek ki kutya sétáltatás közben(pittem van, már 10 éves de ő egy angyal)Láttam egy hirdetést expresszen , így hirdette a pitbullját a csávó: izmos erős dög, embereken kívül mindenre megy. Árban megegyezünk, vagy elcserélhető bármi hasznos dologra, műszaki cikk, tüzelő stb...:|Amikor kezdek örülni, hogy a média nagyjából leszállt a harcikutya veszélyes, a harcikutya embert eszik dologról, akkormeg a sok hülye kezdi el... az én kutyám is szeretne másik kutyákkal játszani, de sajnos nem engednek oda hozzá egyet sem...:( és pont az ilyenek miatt sínyli meg az enyém is..szegény úgy játszana mindig, de sajnos nemlehet..mindig elkell vinnem ismerősömhöz, akinél egy udvarba van 4 kutya, és akkor ott eljátszik velük..de ez hétvégente van csak..öreg már, szeretném ha ő is lehetne sűrűbben kutyák közt, mert látom , hogy olyankor sokkal boldogabb...mi a véleményetek az ilyen emberről?hogy kerül egyáltalán egy ilyen ember kezébe kutya? támogatnátok ha bevezetnék magyarországon a kutyajogsit?
2010. dec. 5. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mindig odaengedem/odaengedném a putbullokhoz,és az amstaffokhoz is a kutyám.

Mindig direkt mosolyogva megyek az olyan kutyások felé,ne hogy az higgyék,hogy nem merem odaengedni.Erre meg amikor már ott vagyok kb 10-15 méterre,akkor mondja a gazdája a kutyának,hogy na gyere ide,mert ez úgysem engedi ide.Ja,és ez azért van mert törpe uszkárom van.Pedig soha az életbe nem bántam úgy vele,mint egy ölebbel.BH vizsgája is van.Ennek ellenére megkapom,hogy jajj ezt az ölebet úgy sem engedik ide.Pedig én tudom,hogy a "harcikutyák" sokkal kedvesebbek,mint bármelyik öleb.

2010. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha közel laknál, én odaengedném a kutyám Ő sem kicsi :D( dobi-roti keverék).

Sajnos van egy rossz hírem: AZ emberek külső, és első benyomás alapján ítélkeznek! Nem is foglalkoznak a belső dolgokkal.

2010. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont az a legnagyobb baj, hogy a média leszállt a témáról. Nagyon is rajta kellene lenni, csak nem pont úgy, ahogy azt tenni szokták.Ráadásul mióta pitbull törvényt eltörölték, minden hülye pitbullt akar.


Félrene érts, semmi bajom a fajtával, nagyon jól tudom, hogy jó kezekben tündér, és oda is szoktam hozzájuk engedni a kutyámat.


Viszont sajnos a pitbull a legalkalmasabb a harcra, és bizony a harcikutyák nagy része pit bull.

Nem tudom nézegetted-e valaha, a pitbull fórumot, de basszus a harci kutyáknak külföldi oldalakon vezetett saját pedigrééjük van, és kizárólag a harcra szelektálják őket. Rémes.


A helyzet sokkal rosszabb, mint ahogy abban a hirdetésben látod. A súlyhúzáson látható kutyák sem súlyhúzás közben szerzik azokat a sebhelyeket amik borítják őket.


És igazából senki nem tesz ellene semmit. Már a média se. Mindenki úgy tesz, mintha ez a jelenség nem is létezne.


Nem lenne baj, ha a normális pitbulltartók összefogva megpróbálnának tenni ez ellen. Mert aki igazán szereti ezt a fajtát, annak a legfontosabb, hogy ne csináljanak belőle szörnyeteget.

2010. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát igen...sírni tudnék amikor olyan videót látok, hogy ezeknek a kutyáknak levan harapva a fél arcuk, hiányzik az egyik lábuk stb..mert sajnos az tény , hogy ha harcra vannak képezve, életre halálra viaskodnak..ezt kellene valahogy kiküszöbölni a tenyésztőknek..hogy a mai pittek( amiket majd most tenyésztenek), ne legyenek alkalmasak harcra..csak nemtudom ez megoldható e.
2010. dec. 5. 19:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki cukorfalat harcikutyát akar, tartson akitát. Ne tévesszen meg a kunkori farok meg a cicafülek, az akita valódi harcos. Eredetileg vaddisznóra és medvére vadásztak vele, később a kutyaviadalokon csillant fel. Felépítése farkaséhoz közeli, a győzelmet pedig nem is annyira az erejével, mint inkább gyorsaságával és utolsó lélegzetig tartó kitartásásval éri el.
2010. dec. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
bocsi , de nekem a pittek tetszenek, én őket tartom cukifalatnak.Mert bár a külső ijesztő, a belső annál inkább szerethető.Akita az nagyon egygazdás, és nekem fontos, hogy a családban bárki korrigálni tudja a kutyát. !:)
2010. dec. 6. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!