Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amtaff törzskönyv átírás az...

Amtaff törzskönyv átírás az én nevemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne engem hogy van egy 4 éves Amstaff törzskönyves kanom!

Eddig még soha nem volt fedeztetve! De a minap az egyik ismerősöm felkeresett aki Amstaffokat tenyészt hogy van egy barátja aki az én kanommal szeretne fedeztetni! A kanom az egyetlen ilyen vérvonalú kutya az országban!

A kérdésem az lenne hogy szeretném átíratni a kutyát az én nevemre mert még akitől vettem annak a nevén van! És hogy ez mennyibe kerül és hogyan kell?:)


2010. dec. 6. 14:43
 1/5 Norczy ***** válasza:
81%

a MEOE-val kellene felvenned a kacsolatot, ők intéznék úgyis ezt a dolgot neked. Sajnos ebben még nincs tapasztalatom hogy melyik részleget kell hívni, de akár a tenyésztő ismerősödet is megkérdezhetnéd hátha tudja melyiket kell hívni. Amúgy elérhetőséget találsz a www.kennelclub.hu oldalon.

Bocsi többet nem tudtam segíteni neked.

2010. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha MEOE tag vagy, akkor 3000 forint a tulajdonjog átírás és a MEOE helyi szervezeténél megcsinálják neked. Kell hozzá az eredeti származási lap és egy tulajdonosváltási igazolás, amit a kutyád eredeti tualjdonosa, azaz tenyésztője ír meg számodra. Ha nem vagy MEOE tag, akkor itt az ideje belépni (azaz mostmár inkább várd meg a januárt), mert ha tenyésztésbe akarod vonni a kutyádat, akkor tenyészszemlére is el kell vinned, meg gondolom elmennétek néhány kiállításra is.
2010. dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző teljesen jól írta. Ez a nyomtatvány kell hozzá : [link]

A MEOE tagság évi 6000Ft, így minden csak fele annyiba kerül az átírás is és a tenyészszemle is.

Itt megtalálod a tenyészszemle időpontokat: [link]

Érdemes lenne beszélni egy gyakorlott tenyésztővel, hogy kell-e valami eü szürés a kutyának.

2010. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megírod hol laksz, akkor meg tudom neked írni, hogy pontosan hol találod a legközelebbi MEOE irodát. Az átíráshoz tényleg jó lenne belépned a MEOE-be (Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete), mert így kedvezőbb áron tudod intézni az átírást és a tenyészszemlét is. Valamint minden fedeztetésnél szükséges átadni egy ún. "fedeztetési jegyet", mert ezzel igazolod, hogy a Te kan kutyád, adott időpontban befedezte a másik fél szuka kutyáját.


Számoljunk:


Tagdíj: 2011-re 6000 Ft

Tenyészszemle díj:6000 Ft

Tulajdonjog átírás: 3000 Ft

Fedeztetési jegy: 2000 Ft

Összesen: 17 000 Ft


Ezekkel az összegekkel mindenképpen számolnod kell, még ha kiállításra nem is akarod vinni. Ha pedig nem akarsz tag lenni, akkor minden egyéb költség dupláját kell fizetned. (Tehát tagdíj nélkül: 22 000 Ft).


+ az egészségügyi szűrések ára.


Ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan.

2010. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:):)

Majd ha lesz még kérdésem írok!:)

2010. dec. 7. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!