Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ne vegyek törzskönyv...

Tényleg ne vegyek törzskönyv nélküli kutyát?

Figyelt kérdés

Golden Retriever kiskutyát szeretnénk, de törzskönyvezve sajnos elég borsos az ára (kb 100 ezer Ft).. Van egy csomó "szaporító" akik 25-35 ezer Ft-ért is adnak el kiskutyákat, de törzskönyv nélkül. Tényleg ne vegyek tőlük kiskutyát? Azt mondják, hogy az ilyen szaporítók nem megbízhatók...

Légyszi, segítsetek! Mi a véleményetek? Esetleg tapasztalataitok vannak?

Köszi!


2011. aug. 22. 17:04
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:
Ismerek olyan szaporítót, aki törzskönyvezett kutyákkal szaporít, de a kiskutyákról nem ad papírt...
2011. aug. 22. 17:07
 2/59 anonim ***** válasza:
86%
Valaki nagyon átvert téged, mert a törzskönyv kb 10 ezer ft körül van, úgyhogy nem attól drága
2011. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
0%
sztem az olyantól vehetsz aki törzskönyvezett kutyákkal szaporít... nézd meg a szülőket, nézd meg a helyüket... ha úgy gondolod h kedvesek a kutyák, és jó helyük van, akk sztem elhozhatod a kiskutyát
2011. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
13%

nekem egy labradorom van,olyan helyről,ahol volt a családban egy lány labi és csak úgy 1-szer szerettek volna neki kiskutyákat.semmi extra,se törzskönyv se semmi,az enyém már 7éves és semmi baja nem volt soha..olyan igazi szaporítónak meg ne add a pénzed ha látod is,hogy rossz körülmények között vannak a kutyák és tényleg csak a pénz érdekli.ha ennyire nincs pénzed inkább olyantól vegyél,akitől én is vettem akik szeretik a kutyájukat és csak 1almot vállaltak be.vagy fajtamentőknél is keresgélhetsz,vagy menhelyen.


Tudom most jön a sok okos,hogy igenis kennelből meg 200ezerért...stb


jelzem ez csak egy olcsó megoldás,és nem biztos h mindenképpen selejt kutyát kapunk

2011. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
0%
a mik kutyáink nincsenek törzskönyvezve, mégis fajtiszták, és semmi baj nincs velük... am elhozhattuk volna a törzskönyvüket, és igaz h csak +10 ezer lett volna
2011. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem az "agyontenyésztett" kutyáknak több genetikai eredetű problémájuk van, úgyhogy bárhonnan is hozod, nem tudod, 5-10 év múlva, milyen betegsége lesz. Én is csak azt tudom mondani, mint az előző: attól, hogy egy kiskutya 200ezer, nem biztos, hogy jobb, mint a többi. Én is inkább azt szoktam nézni, milyenek a szülők (jó, ha mindkét szülőt meg tudod nézni), milyen helyen vannak a kicsik, és hogy bánnak velük. Nem az ár adja meg az állat értékét.

Ha tenyészteni szeretnél, vagy kutyakiállításra járni, akkor szükséged lesz a törzskönyvre, ha nem, akkor max. felrakhatod a polcra, és fölöslegesen váltottad ki...

2011. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
6%
társat szeretnél magad mellé vagy te is beszeretnél állni a magamutogatók sorába? vagy tenyésztő ,de minek?
2011. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

Értem :)

Nagyon jó körülmények között vannak tartva a kutyák... Nem szaporítják állandóan őket, de ez már nem az első alom..

Mindkét szülő nagyon kedves, játékos, okos kutya!

Nincs szükségem törzskönyvre, mert azon kívül, hogy szerető gazdijai szeretnénk lenni, más tervünk nincs vele (kiállítás, szaporítás stb.)

2011. aug. 22. 17:24
 9/59 anonim ***** válasza:
100%

5-6000 a törzskönyv...szaporított kutya helyett hozz inkább a menhelyről v a fajtamentőktől

[link]

2011. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Csak ugye, akik nagyon a "drága" kutyák mellett állnak, meg a törzskönyv mellett, eléggé rám ijesztettek, hogy beteges lesz a kutyám, meg lehet, h agresszív, ha nem törzskönyvesen vásárolom meg...(mert akkor ki tudja, hogy tényleg fajtiszta e..stb)
2011. aug. 22. 17:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!