Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség aközött ha a...

Mi a különbség aközött ha a kutya forog és ha tüzel?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki bővebben a kérdésed...mire vagy kíváncsi? Mi az, hogy forog?
2010. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát a forog az hogy menstruál.....

Csak ma mondták a suliban hogy ez a kettő nem ugyan az...mármint a forog és a tüzel.

2010. dec. 6. 20:09
 3/6 kisnita ***** válasza:
100%

hát én még ezt soha nem hallottam, pedig nem most kezdtem a "szakmát"

Ha tüzel akkor tüzel... A tüzelésnek vannak szakaszai mikor nem áll még készen a párosodásra ezért nem áll meg a kannak. Hanem "elforog"? Innen jöhetett ez?

Másra nem tudok gondolni...

2010. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutya nem forog, nem mentsruál. Csak tüzel, amikor is az első hétben vérzik, a másodikban felveszi a kant, vagyis megtermékenyülhet, a harmadik hétben pedig múlik róla a tüzelés.Persze, a hetek nagy vonalakban értendőek, de általában ez az elosztás.
2010. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: az előttem szólók leírták, hogy a kutya nem menstruál.


Az embereknél a ciklus 28-30 napos. És ebből kb. 5 nap amit hétköznapi nyelven menstruációnak nevezünk. Ez akkor következik be, ha a peteérési szakaszban (a ciklus kb. 14. napja körül van) nincs megtermékenyítés.


Ezzel szemben a kutya évente 2-szer tüzel (kb. 6 havonta), ami a ciklusnak azon része amikor "vérzik". Ez nem azonos a menstruációval, mert a vérzést követően (tehát a tüzelés kb. 10. napjától) van peteérés, és ha ekkor történik a párzás, akkor létrejöhet megtermékenyülés.


Érted? A menstruációs vérzés azért jön létre az embereknél, mert nincs megtermékenyülés, tehát a méhnyálkahártya, ami befogadná a megtermékenyült petesejtet, leválik, és vérzés útján távozik.


A kutyáknál a tüzelésnél a vérzést követően jöhet létre megtermékenyülés, mert ekkor van a peteérés.


Remélem érthető voltam. Ha tüzel a kutyád, akkor nagyon vigyázz rá, kb. 3 hétig. De a legegyszerűbb, ha nem szeretnél kiskutyákat, akkor ivartalanítsd. Akkor nem fog tüzelni sem többet. Sok mindentől megkímélheted magad.

2010. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,főleg az utolsónak!Így már értem :)
2010. dec. 7. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!