Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten Blaha Lujza tértől...

Budapesten Blaha Lujza tértől legegyszerűbben elérhető (és viszonylag nem drága, de jó) kutyaiskola, ahol tartanak őrző-védő kiképzést?

Figyelt kérdés

Szeretnék eljárni a kutyámmal egy őrző-védő tanfolyamra, nem csak mert hasznosnak gondolom (főleg) az esti sétáknál, hanem mert némi súlyfeleslege is van.

Középtermetű, nagyon élénk és okos staffordshire ivartalanított kan keverékről van szó.


2010. dec. 7. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Olyan suli nincs, ahová tanfolyam nélkül járhatsz ÖV-zni. Illetve tanfolyam nélkül lehet, hogy igen, de akkor viszont vizsga kell hozzá.


Ahol ezeket nem kérik, ott nem Örző-védő sport van, hanem vadítás.

2010. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Catz ***** válasza:

Elöttem levönek teljesen igaza van.

De ha szeretnel tanfolyamra is jarni 2*6 hetes, ivartalanitott kutyaknak 10% kedvezmeny jar.


Elmesz az Örs vezer tereig, onnan pedig a 45-ös busszal 4 megallot. Amugy a Cerberos kutyasulirol van szo.

Ott lehetöseg adodik sulyhuzasra is, ami szerintem jobban fogyaszt, mint az ÖV :)


Nezz be hozzajuk: www.cerberoskutyaiskola.hu

2010. dec. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a cerberosnál érdeklődni fogok. Az övhúzás is érdekelne, de nekem tényleg az lenne fontos, hogy ha neadjisten megtámadnának esti kutyasétánál, hatékonyan el tudjam ijeszteni őket (ilyesmiről szó sincs, hogy ráereszteném valakire a kutyát, stb.)
2010. dec. 9. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Strázsa Kutyasuli,Népliget,Építők Sportpálya.Ott jó az őrző-védő nagyon.

A 99-esre felülsz a Blahán,a Sporttelepnél leszállsz,és elindulsz a Ligetbe befelé,azon az oldalon,ahol leszálltál.Kb.150 méter a suli.

De a Ligetben szerintem bárki megmondja,hol a suli.Szombat-vasárnap reggel 9-től van foglalkozás.

Blahától kb.20 perc.

2010. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kedves "csakkitti " !

ha csak és kizárólag a Te általad preferált iskola tematikáját ajánlod, azért még nem kell leminősíteni más rendszerű iskolákat. Ez megtévesztése a kérdezőnek.

Ha éppen nem is tanfolyamszerűen működik egy iskola, attól még nem "vadítanak".Az általánosítás csúnya szokás.

Mennyivel korrektebbül hangzana, ha a válasz úgy kezdődne......nálunk ez-és ez a menete a dolgoknak.

2010. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem csak az általam preferáltban van így. Egy normális kutyaiskolában csak kézbentartható kutya járhat Öv-re, amit vagy egy ott elvégzett tanfolyammal, vagy legalább egy BH vizsgával bizonyítani is kell. Szerintem az nagyon nem normális, ha engednek egy kezdő, engedelmesben még nem tapasztalt kutyát ÖV-zni. Ráadásul marha veszélyes is.
2010. dec. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, neked mit takar az öv kifejezés. Egy kölyök kutyával is öv-nek, hiszen a fogáskészséget akkor kezdik el építeni. Főleg az un munkakutyákról beszélek. Náluk ugyan milyen vizsgát kellene előírni? Ráadásul köze nincs még olyankor a harapjukmegmertmegtámadott szinthez, amikor már valóban kezelhetőnek kell lennie egy kutyának.

Alapból az iskolákban amúgy is a zsákmányszerző ösztönre kell építeni, hiszen sportkutyázás van az iskolákban.

A kutyák legtöbbje a pályán lelkesen harapdálja a segéd által felajánlott kart. Ha kellő ideig megkapja a lehetőséget, hogy rongyon, karon használhatja a száját,aztán elé áll egy utcai ruhában ugyanaz az ember és netán meglöki a gazdát,nagy százalékuk csak les, ugyan, mi van?

Valós személyvédelemre tanítani a kutyát nem az iskolák dolga. Az más, hogy sok helyen vállalják. :))

2010. dec. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!