Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni hozzáértő személytől aki megtudná nekem mondani hogy egy bullterrier kiskutya mennyit ér ha nincs törzskönyve? , mert szeretnék egy bullterrier kiskutyát venni csak ugye törzskönyvel elég drága.

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a törzskönyv kiváltása 5500 forint. A tenyésztőtől és nem szaporítóktól származó kölykök azért drágábbak, mert a szüleik valóban fajtatiszták. Tenyészszemlén voltak, és megcsináltatták az egészségügyi szűréseiket.

Vehetsz expresszről is 30-40-50 ezerért, és reménykedhetsz, hogy a kutyád valóban úgy fog kinézni, ahogyan ennek a fajtának kell. Arról nem is beszélve, hogy fogalmad sem lesz arról, hogy mit örökölt a szülőktől.


Szóval az egész egy nagy lutri. Én azt mondom csapj hozzá még annyit, hogy megbízható helyről vedd a kutyát. Vagy...


[link]

2011. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Számításba kell venned, hogyha törzskönyv nélkül veszel kutyát, sokkal nagyobb az esélye, hogy beteg kiskutyát kapsz, mert szaporítótól veszed. Egyébként nem a törzskönyv miatt lesznek a kutyák drágák, hanem attól, hogy honnan veszed. Mert pl. ha egy kennelből veszed, világszinten híres szülőktől nyilván sokkal többe kerül, mint két "normális" szülőtől, aminek attól még, hogy nem nyert versenyeket, meg van a törzskönyve. Így már alapból nem lesz olyan drága... De egyébként szerintem ne vegyél kutyát, vagy később. Ha alapból arra nincs pénzed, hogy megvedd mi lesz később, amikor etetni/itatni/orvoshoz vinni kell és fizetni a betegségek miatt a kezeléseket? Először talán gyűjts rá pénzt, gondold át, hogy képes vagy-e egy kutyát eltartani/foglalkozni vele, mert nem játékszerek.
2011. nov. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Minden kutya annyit ér, amennyire megbecsüljük.

Az ára az már más kérdés.

Bocsi, hogy javítottalak, de bántotta a szemem.

Ne vegyél törzskönyv nélkül, mert átvernek.

Ugye autót vagy tv-t sem veszel garancia nélkül? Akkor miért teszed azzal, aki 10-15 évig a társad lesz?

2011. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

törzskönyv nélkül egy fillért sem ér, de így lesz a legdrágább a végén...

kérlek ne vegyél szaporított kutyát inkább keresd meg a fajtamentőket, vagy menhelyeken nézzél szét...előbb utóbb úgyis ott kötnek ki a szaporított ebek csak nem kell fizetned érte és tisztában leszel az esetleges gondokkal is a fajtamentők fel is készítik a gazdisodásra a kutyákat általában, legtöbb esetben már fizikailag és lelkileg is rehabilitált kutyákat adnakörökbe

2011. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Törzskönyv nélkül jó eséllyel drága lesz, mert aki törzskönyv nélkül ad kutyát, az általában nem szűri a kutyáit genetikai betegségekre, hiszen törzskönyves tenyészállatokra meg a hivatalos eljárásra se volt pénze, talán még rendes tápot sem adott nekik, csak valami olcsó teszkósat. Szóval lehet, hogy megkapsz egy bullyt 30-40-ért, de utána könnyen lehet, hogy ennek a tízszeresét hagyod az állatovosnál az első néhány évben. Inkább gyűjtögess egy tk-s kutyára, rakd félre már most azt, amit havonta az ebre költenél, hamar meglesz.
2011. nov. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Nálam ez a törzskönyvvel-törzskönyv nélkül elég érdekesen alakult. Volt a kiállításra és tovább tenyésztésre szánt kutyáknak egy megszabott ára a tenyésztőnél. Mondtam, hogy nincsenek ilyen szándékaim, erre ő felajánlotta, hogy akkor "hobbikutyaként" olcsóbban elvihetem DE nem adja oda az eredeti törzskönyvet. Akkor közöltem, hogy egyáltalán nem is kell a törzskönyv. És így lett. Az alomból az én kutyám nem törzskönyves. Így ő tudja, hogy nem szaporítom, nem járok kiállításokra stb, megegyeztünk az ivartalanításban is, nekem meg lett egy sokkal olcsóbb kutyám amit szeretek. Jelzem, nem ő volt az alom szépe (szerinte - szerintem IGEN :D ) Ha így tudsz megegyezni egy tenyésztővel az más, de ha alapból tk nélküli kölyköket árul valaki, akkor ott nem biztos hogy bullterrier kiskutyát veszel. Ha csak egy kutyát szeretnél, akkor válassz keveréket, vagy olyat, akit ingyen odaadnak és így a menhelytől mented meg. Ha ragaszkodsz a fajtához, akkor kezdj el gyűjteni, mert nem lesz olcsó. Csak megjegyezném, hogy ha nincs annyi pénzed, hogy kiállításokra vidd (mert ugye itt is felmerülnek költségek: nevezési díj,

prémium táp, kutyakozmetika...) akkor nézz szét a menhelyeken vagy keresd meg a fajtamentést.

[link]

2011. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, több olyan tenyésztőt is ismerek, akik a nem tenyésztésre, kiállításra szánt kutyákhoz ún. hobbi törzskönyvet csináltatnak. És ezt is csak az ivartalanítás után adják oda. Nem tudom, hogy ez hivatalosan létezik e, de a meoe-nél utána lehet kérdezni.
2011. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
75%

Hivatalosan nem létezik még.

Ha nálam hobbyra vesznek kutyát, csinálok egy másolatot a törzskönyvből és nagy piros betűkkel ráírom, hogy csak hobby célra. De akkor is van törzskönyve! Ha ivartalanítja a kutyát, akkor megkapja az eredetit.

2011. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akiteki, ezt mondjuk nem értem. Ha egy kutyát alapból nem tenyésztési céllal veszek, akkor miért nem elég csak az ivartalanítási záradék, miért kell a hercehurca a törzskönyvel? Vagy esetleg jó a tenyésztőnek, ha a nem annyira tökéletes kutya nem rontja a jóhírét?


Mit olvastátok, így a kutyám nem törzskönyves, csak fajta jellegű keverék, de annyira bonyolult elmondani, hogy honnan van, hogy inkább azt mondom szaporított.


Egyébként nem lehetne hivatalosan kiállítani egy hobby törzskönyvet? Így esetleg lehetne egy kicsit árnyalni a kölykök árát egy-egy almon belül. Vagy a MEOE nem vevő ilyenre? Nem tudom lenne-e rá igény.

2011. nov. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Neked nem jelent hercehurcát a törzskönyv kiváltása, az a tenyésztő feladata. Egyébként nyilván nem fogja azt mondani, hogy hobby célra szánt kutyát 100 helyett 80-ért, de ha a törzskönyv sem kell, akkor 75 ezer. Ez már olyan...sz@rrágás szerintem.

És én azt mondom, hogy egy korrekt, lelkiismeretes tenyésztő nem ad el kölyköt tk. nélkül. Így utólag senki nem mondhatja azt, hogy a kölykök nem fajtatiszták. És a tenyésztő is tudja bizonyítani, hogy ő mindent "szabályosan" intézett.

2011. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!