Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy kutyust a szobatisztaságra? :O [angol cocker spániel és tacskó keverék]

Figyelt kérdés
18-án kapom meg a kutyusomat!! :) Akkor 6 hetes lesz és meg kell tanítanom,hogy ne piszkítsa össze a házat.. :) Köszönöm az értelmes válaszokat!! =)
2010. dec. 7. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:

2-3 óránként le/kivinni, etetés itatás után pláne, amikor lementek és elvégzi a dolgát, jutifalat és szeretgetés...aztán már csak szeretgetés. Ha mégis bepiszkít, nem kell nagyon leszidni, hiszen a kutya alapból tiszta állat, nem szeret az életterébe piszkítani, rá fog állni a szervezete, de fontos a rendszeresség.

Mondjuk van még kutyapelus meg helyhez szoktató csepp meg ilyenek, de jobb ha nem párolog a lakásban a cucc :)

2010. dec. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Úgy is lesz két hetem amit egyfolytában szünet nélkül vele leszek :) Téli szüneet *.* Pont akkor kapom meg :P Majd ügyelek rá!! :) És utoljára vacsi után vigyem le ugye?
2010. dec. 7. 19:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de éjjel is minimum egy-két alkalommal fel kéne kelni hozzá..legalábbis amíg rááll az új környezetre..tudom, fárasztó lesz,de megéri, mert lesz egy igazi jó barátod :)
2010. dec. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem baj ^^ Majd fel kelek! =) Úgy is szünet lesz nem leszek fáradt! ^^ Remélhetőleg a vizsga hetemre már az éjszakát kihagyhatjuk ^^ Oda vagyok a kis csöppségért ^^ :$ És köszi a választ =)
2010. dec. 7. 19:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Jajj tényleg és ha sír mit csináljak? :( Meg ölelgessem? :O Mert kölyök kutyám még nem volt :$ És azt mondta akitől kapom h sírni fog az elején de utána semmi gond nem lesz vele :)
2010. dec. 7. 19:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Én javaslom, hogy a kis fekhelyét a közeledbe rakd még az elején, legyen sok játéka, fogselyem, rágókák,amikkel le tudja kötni magát. Ha nagyon sokat sír éjjel, akkor kicsit simizd meg, amíg el nem csicsikál,de azt a helyén tegye,illetve ahol alszik majd. Aztán neked is lehet egy kis szusszanás :) az én picurkám már végigalszik éjjel 8-9 órát, szóval ő már jól elvan :)
2010. dec. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a legjobb módszer ha pontosan az étkezések után viszed le 10 perccel az a megfelelő és ezt kifejlett korban is így kell de ha nincs alkalmad levinni ott az alom. alomba szoktatni pedig h látod h éppen könnyíteni akar magán odarakod és halottam egy olyat is hogy esetleg oda berakni az ürüléket h a szagot érezze vagy kifigyeled a házban hol akar könnyíteni magán és oda helyezni az almot.
2010. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket.. de nem akarom h alomba piszkoljon.. Jobb neki ha kint teszi =) Hát majd az ágyamhoz teszem a pici kosárkáját =) és veszek egy halom játékot neki.. Plüss kutyust is hogy legyen mihez odabújnia ^.^
2010. dec. 7. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!