Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff támadást, hogy lehet...

Amstaff támadást, hogy lehet leállítani? Kan kutyák ellen irányul.

Figyelt kérdés
Van egy kan 1 éves amstaffom..és bár jár iskolába, de ha kan kutya jön velük szemben, nagyon erősen húzza a pórázt..nő vagyok, és nincs bennem akkora erő, hogy egy ekkora izomköteget visszatartsak ha menni akar..:Sbár eddig még hála isten mindig megtudtam kapaszkodni valamibe. A szukákat nagyon szereti, kis yorkikkal is szokott játszani..volt hogy felkapta a szájába , és úgy cipelte őket..nagyon aranyos olyankor,de egyszerűen a kanokkal nembírom összeszoktatni. Szájkosárral nemfogom vinni sétálni, mert neki is ugyan olyan joga van szagolgatni, mint a többi kutyának úgygondolom. és a szukákat is szereti nyalogatni, nem akarom ebben megakadályozni..és nem , nemondjátok, hogy a fajtajellegből adódóan ilyen..általában kan-kan között mindig van balhé..tehát, már az összeszoktatásról lemondtam , de ha esetleg összebunyózna valamelyikkel ha annyira elránt, hogytudom leállítani?Megverni soha nem fogom, még csak eldádázni sem..olyanokkal riogattak, hogy mivel ennyire erős az állkapcsa, csak a feszítővassal lehet vagy mivel:Sha elviszem ÖV-özni és megtanulja a fogd ereszd parancsot, akkor akár egy kutyát is elengedne ha aztmondom ereszd? vagy tojna a fejemre és akkor már az ösztöne hajtaná?megbolondulnék ha megtámadna egy másik kant.
2010. dec. 8. 08:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ja és emberekkel végtelen kedves, az idegeneknek is pacsizik...de a kan kutyákkal hogy mit tudna csinálni, bele se merek gondolni:Sés az a legnagyobb baj, hogy sok kutyát sétáltatnak errefelé póráz nélkül..én hiába fogom az enyémet ha a másik kankutyus odafut..:Svalami megoldás kellene de gyorsan. előre is köszi a válaszokat.
2010. dec. 8. 08:55
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Megoldás az lenne, ha olyan kutyát tartanál amivel fizikailag is elbírsz. Nekem is amstaffom van. Sajnos az olyan emberek miatt néznek rám is csúnyán az emberek néha, mint te. Egy ilyen kutya ha nem jó kezekben van, akkor nagyon veszélyes tud lenni. Én szájkosarat javasolnék. Meg ha görénykedik egy másik kutyával, én adnék neki a helyedbe pár tockost...
2010. dec. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Na idefigyelj...nálam jó kezekben van ez a kutya, járatom iskolába, tanítgatom , játszunk vele, kisgyerekek tépik nyúzzák, beleturkálnak a szájába stb..ilyen téren nagyon nyugodt..tehát nem rontottam el..azmeg hogy a kanokkal ilyen , hát egynemű..ha felelőtlen lennék, nem kérnék segítséget.
2010. dec. 8. 09:07
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal a hozzáállással van gond, hogy pl. nem adsz rá szájkosarat. Miért?

Abban minden kutya tud szaglászni. Másrészt lényegesen olcsóbb és kíméletesebb mint az általa megtámadott kutya orvosi költségeit kifizetni.


Kutyaiskolában mit csináltok? Ott említetted már, hogy mi a probléma vele,és tudnak-e segíteni?


És sajnos ez sem magyarázat, hogy a kan-kan párosítás mindig ilyen. Én ismerek egy lányt, 3 kan rotit tart együtt, és nincsen probléma. De ezért nagyon meg kellett dolgoznia.


Úgyhogy én mindenképp arra voksolok, hogy a kutyasuliban kérj tanácsot, mert egyedül ez nem fog menni.


Az őrző-védő szerintem pedig még nagyon felesleges lenne egy ilyen kutyához.

2010. dec. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ivartalanítani kéne.
2010. dec. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Gondolom pórázon tanulós suliba jártok. Ez a baj a kutyaiskolák többségével, hogy arról szól a történet, hogy engedelmes gyakorlatokat tanultok pórázon.


Szerintem ha nem akar szájkosarat, és balesetet sem, akkor keress egy olyan sulit, ahol póráz nélkül tanulnak a kutyák, és az engedelmes gyakorlatokon túl megtanuljátok ezeket a helyzeteket kezelni.


Amelyik csoportban legutóbb megfigyelő voltam, ott kan argentin dog, kan rotweiler, és kan németjuhász is volt. Póráz nélkül, szabadon, a legelső naptól. Egy jó sulinak az a lényege, hogy az ilyen helyzeteket megoldja. Ne mondj le az összeszoktatásról, meg lehet oldani.


Ha pedig már összeugrottak, akkor a legjobb, ha mindkét gazda felemeli a maga kutyája hátsó lábait, ha még nincs fogás, akkor így kirántjátok mindkét kutyát egyszerre. Ha már van fogás, akkor lábfelemelés mellett egy csavarás a nyakörvön, hogy fulladjon, és ereszteni fog. De ilyenkor is fent kell legyen a hátsó lába.

2010. dec. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Nekem három Amstaff kanom van!

Nálunk ez úgy működött hogy az idősebb kutya akart dominálni a két fiatal felett ezt az egyik el is fogadta a másik sainos nem! Így mi a fiatal ivartalanítása mellett döntöttünk!

Neked is azt kellene tenned hidd el minden problémád megoldódna!:)

2010. dec. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás mindenképp!

Amíg nincs gyökeres javulás addig a szájkosár nem lenne hülyeség - lehet kapni ezeket a fajta szájkosarakat, ebben tud szaglászni és a nyelvét is ki-ki tudja dugni ha épp yorkit akar nyalogatni... :o)

[link]


A kutyasuliban hogyan kezelik ezt a problémát? Gondolom észrevették, h nem stimmel valami. Az meg - pláne egy kutyaiskola részéről - nem elfogadható megoldás, h ez van, nem lehet tenni ellene semmit. Annak nem szabad törvényszerűnek lennie, h egy kan kutya nem jön ki egy másik kannal - ez szerintem egy nagyon régi berögzült tévhit az emberekben (és legtöbbször azok mondják ezt akiknek a kanja nem jön ki a másikkal).


Tehát:

- szájkosár

- ivartalanítás

- konzultáció kiképzővel

- és én még a megfelelő hierarchia meglétében sem vagyok teljesen biztos... annak erősítése, esetleg Jan Fennell:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Az én kutyámat is nyúzzák a gyerekek, járunk suliba, tanítom, és van is eredménye. Az enyém szuka. Ha jön egy másik szuka, és rászólok, esze ágában sincs odamenni balhézni vele, nem hogy még a pórázt tépje, meg rángasson... Ez is csak fegyelem kérdése... Ha ismeri a kutya 'nem' szót, és a gazdi elég fegyelmet tesz bele, és a kutya tiszteli a gazdát, akkor egy ilyen helyzetet egy egyszerű nemmel is kéne tudni kezelni.

2010. dec. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
10.19-sel egyet kell h értsek. A tekintélyt mindenképpen erősítened kell, mert anélkül nem fog menni.
2010. dec. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!