Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legjobb amit tehetünk,...

Mi a legjobb amit tehetünk, ha egy csaholó kutya rohan felénk, hogy megelőzzük az esetleges támadást/harapást?

Figyelt kérdés
futás / gázspray / ordibálás / szoborrá dermesdés :) ?
2008. aug. 2. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják fő a nyugalom.
2008. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Maradj minnél nyugodtabb és ne nézz a szemébe ne hadonász ne tegyél hirtelen mozdulatokat.Ha van nálad egy kis szenyó vagy valami eledel akkor dobd oda és lassan lépj le. Ha esetleg nem egy óriástestű a kutya akkor megkockáztathadotod hogy határozottan rákiabálsz vagy dobbantasz egyett de ez egy kicsit rizikós.
2008. aug. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha ilyenkor lehajolsz kövekért, és a kutya felé dobálod, akkor hátrál. Akkor is hatásos, ha csak úgy teszel, mintha dobnál felé valamit. Ne felejtsd el, hogy a kutyák sokkal jobban félnek tőled, mint te tőlük.


Amitől óvakodni kell, az a fogaid mutogatása, ez ingerli a kutyát. A félelmet sem szabad kimutatni. Futni azért is felesleges, mert a kutya gyorsabb.


(Egyébként azt, hogy a kutya támadni akar-e a farkából tudod megmondani. Ha leszorítja, akkor ellenséges a szándéka.)

2008. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Ne dobd meg, mert ezzel támadsz. Ne tégy semmilyen ellenséges mozdulatot. És ne bántsd azt a szerencsétlen állatot. Mert a felelőtlen emberek miatt került az utcára. Állatvédelmi törvény... egy kalap... Na, nem háborgok.

Szóval ne támadj, ne ellenségeskedj, ne bántsd. De ne is fuss el, ne riadj meg, NE NÉZZ A SZEMÉBE és a legfőbb, hogy NE TÖRŐDJ VELE. Étellel semmiképp ne próbálkozz, hisz eldobod neki, megeszi, aztán megy vissza újabb falatért - nem hülye csak kutya. A gázspray-t meg hagyd a fenébe. Ember vagy és nem állatkínzó. Ameddig nem bántott te se bántsd. És akkor vigyázz, ha falkával támadnak, mert falkában erősebbek, magabiztosabbak és veszélyesebbek. Remélem te nem a "táskával ütögetős, rugdosós stb." bandába tartozol akik még jobban uszítják a kóbor kutyákat. Inkább légy higgadt. És ne ordibálj, mert azt hiszi, hogy támadsz. Hogyha közeledik feléd egy kóbor kutya, de inkább félősen, farkat csóválva és reményét kiáltva, ha van benned egy kis érzés, akkor legalább egy falattal jutalmazd meg. Én persze hazavinném, de ez már részlet kérdés. Nah, tehát türelem, ha közeledik te távolodj, de ugyanolyan léptekkel, mint eddig. Nyugodtan elmehetsz a másik irányba, hagyd békén, ne törődj vele. Ha látja, hogy elmész, nem nagyon izgat a dolog, nem támadsz Ő SEM FOG. Egy kutya nem azért támad, mert éhes (ellentétben az emberrel), hanem mert a rossz mozdulatok miatt azt hiszi, hogy te is támadni akarsz. A futást ne kockáztasd meg ezzel csak uszítod.

(Kicsit háborgósra sikeredett, bocsánat, hidd el, nem téged szidlak, hanem a sok elmebeteget akik bántják az állatot ahelyett, hogy védenék.)

Wanda

2008. aug. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó válaszadó még nem látott támadó kutyát az is biztos! Hogy lehet ilyen hülyeségeket írni? Engem sokszor támadtak már meg kutyák, és az "úgy teszel, mintha kőért hajolnál, és dobnál feléjük, közben lassan hátrálsz módszer tökéletesen beválik". Tilos viszont hátat fordítani, mert akkor támadnak.


OFF

Sok elmebeteg, akik báncsák az állatokat, mi ? :DDD

Hogy lehet ilyen hülyeséget írni? A kérdés arról szólt, hogy mit kell tenni, ha agresszív kutyával találkozol, nem pedig arról, hogy szereted-e a két felnőtt -- egy kutya "családmodellben" tartott kis ölebedet. Nem értem, hogy miért szólsz hozzá olyan kérdéshez, amiről gőzöd nincsen?

2008. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Egyik sem.Ne mutasd ki a félelmedet mert ha ordibálsz és szaladsz akkor a zsákmányát vagy az ebédjét látja benned.Attól függ hogy mekkora a kutya.Nagyobb kutyák esetén már másabb a helyzet.Nálunk az egyik szomszédunk tart sok kutyát mindig kiszöknek az utcára és mindenkit elijesztenek a multkor egy babakocsis kismamára támadtak rá már tettünk feljelentést egy párat el is vittek de még egy pár darab mindig van náluk.Egyszer rám is rámakrtak támadni pedig én nem is futottam nagy szerencsémre pont arrajárt az egyik szomszédom és vasvillával üldözte el a kutyákat.Azóta nem is merek kilépni az utcára kis zsebkés nélkül.Meg elég nagykutyákról van szó Rotweiler,Kuvasz meg ilyesmi.Egyszer volt hogy csapatostul rohantak utánam akkor már kényszerből kellett futnom mert tudtam ha még ott álok tovább már ezer darabra szettek volna szét ugyhogy akkor az életemet a hosszú lábamnak köszönhettem :)
2008. aug. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Nekünk is sok kutyánk van de egyik sem fenevad. Sorolom: Kuvasz : góliát ( őt befogadtuk láncon van) Puli: kormi

Puli keverék : fülike (apa úgy hívja hogy főhadnagy elvtárs)

Kölyke :fickó Vizsla kopó keverék : morzsi Németjuhász: mackó :láncon : története: mint minden héten most is elengedtÜk macit hagy szaladgáljon . jön be egy idegen ember a kapun azt hitte hogy macikám meg van kötve de nem volt

ő is kiábált és pánikolt meg ilyesmi és maci (pedig irtó okos kutya) csak a lábát kapta el . az embernek nem lett semmi baja. csak a házunkat védtek . erröl mi a véleményetek?

2008. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
a 4dik válaszolonak üzenem: óóó te greenpeaces fasz,olyan hülye vagy h az nem igaz. meg ne simogassam azt a kutyát amelyik 3másodpercen belül felfal? mert nem az volt a kérdés h mit tegyek egy kobor kutyával hanem h mit tegyek ha támad. És igenis,jó a köves módszer, jó a belerugás is és jó a gázspray is. Én imádom a kutyákat férre ne legyek értve de ha támad nehogymár még haggyam is. szoktam sétáltatni a kutyám és nem egyszer volt már,hogy nekemjött egy másik kutya, jol orrbarugom és mindjárt arrébb megy,de szoktam hordani a zsebembe nagyobb követek vagy vmi botot.
2008. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
utolsó elötti hozzászolonak: mi a véleményem? szarok rá. ez semmiben nem volt válasz a kérdésre. Örülj a kutyáidnak és kész,de ne fárassz másokat a történeteiddel, nincsenek barátaid akiket érdekel is?
2008. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért kedves utolsó előtti válaszoló megválogathatnád a szavaidat. Nem azt mondtam, hogy simogass meg minden feléd közeledő kóbor kutyát, de szerintem az esélyteleneknek lehetne egy esélyt adni. Arról meg nem tehetek, hogy egy gerinctelen féreg vagy, aki el van szállva magától és nem néz szembe a tényekkel, hogy a kóbor kutyás támadások többsége igenis az emberek hibájából történik. Aztán meg, ha rugdosod a kutyákat, ne lepődj meg, ha másnap öt kutya ugrik rád. Én mindig elkerülöm a kóbor kutyákat és kész. Nem értem, miért kell belerúgni, elég arrébb menni, ha nem bántod, ő se fog. De mit is beszélek egy ilyen alaknak...
2008. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!