Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kifogtam egy nagyon furi...

Kifogtam egy nagyon furi kutyát, a menhely jól átvágott, mert nem könnyítette meg a dolgomat. Hogy legyen tovább?

Figyelt kérdés

Agyon ajnározták a kutyát, de nem engedték, hogy kihozzam sétálni, teszteljem, stb., és be se mehettem hozzá.

Annyit tudtam csinálni, hogy gyakran elmentem megnézni. Így meg nem sokat láttam belőle, mert a többiek elnyomták, ő meg két méterrel mögöttük nézegette a látogatókat.

Egyből rávágták, hogy nagyon nyugodt és higgadt kutya, ezért nem megy oda és tolakszik át közöttük. Egy héten át csupa szép dolgokat állítottak róla, például, hogy gyönyörűen sétál, gyerekek szokták sétáltatni, és semmi gond nem lesz vele, stb.


Kiderült, hogy alig ismeri a pórázt, jó, ha egyszer kivitték sétálni (erről egy dolgozó tájékoztatott, mikor már megvolt a szerződés, de még aznap meg is tapasztalhattam), félelmében agresszív, és ráadásul nem bírja a macskáimat. A másik kutyám játékra hívására sem reagál, vagy pedig odakap.


Van valakinek terve, hogy hogy kezeljem ki ezekből?

Kutyasuli csak tavasszal lesz...


2010. dec. 8. 16:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Én sem teszek szívesen ilyet. Főleg, mert amikor először voltam ott, akkor az egyik gondozó körbevezetett, és mondogatta, hogy ezt a kutyát azért hozták vissza, mert nem ugatott, azt azért, mert nem volt agresszív az idegenekkel, amazt meg mert mindenkivel bújós volt...


Nem lenne sok esélye rendes helyet találni. Benne van a szerződésben egyébként, hogy meg lehet ejteni egy cserét, de a dolgozók hozzáállása miatt abszolút megvan az esélye, hogy nem fogok megfelelő kutyát találni onnan legközelebb sem. Semmi lehetőségem nincs megnézni a kutyát. Igazából a kennel előtt sem lehettem pár percnél tovább, mert tömeges marakodás van belőle mindig, szóval igazából a látogatónak lehetőleg át kell suhannia egyik kenneltől a másikig. Képtelenség így jól választani.


Ezt a kutyát úgy visszadobnák egy csomó helyről... Már ha nem mondják el róla az igazat. Ha pedig korrektül tájékoztatnak, akkor nem sok ember szeme akad meg rajta. Főleg, hogy olyan kutya, amin általában átnéznek, fel se tűnik :(

De nagyon durván hazudtak, a felét se írtam le róla... Majdnem teljesen az ellenkezőjét kaptam annak, mint amilyet a tájékoztatás szerint elhoztam, és amire nekem lett volna szükségem.


Nálam meg nem lenne rossz helyen. Már mielőtt megérkezett volna, állatorvossal megvizsgáltattam, bechippeltettem, elkészült az ideiglenes fekhelye, stb. Felkészültünk rá. Hatalmas szabadsága van, minden nap lemozgatom, társaságot szerzek neki, vinném kutyaiskolába... Sajnálnám, ha valami történne vele. Nem magától lett ilyen, az előző gazdája gondoskodott róla, hogy megtörje. Csak kérdés, hogy van-e esélye beilleszkedni hozzánk. Ha nincs, akkor itt sem élvezné az életet. :(

2010. dec. 11. 22:51
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Bár ez a hazug társaság így átvert, kérlek, ha még van türelmed, azért tartsd meg a szerencsétlent.

Ne erőltesd a régi kutyáddal a barátkozást, egy-két hetet hagyj neki, hogy hozzászokjon ahhoz, hogy állandó helyen van.Az agressziója minden bizonnyal a félelemből fakad. Türelem, idő, türelem, idő.

Ha a bizalom kialakul, a félelem is csökken és elmúlik.

Az idegen cicákkal - márpedig neki a te cicáid idegenek -

majdnem minden kutya ellenséges.Ehhez is idő kell.

Kérdező, egy időre elláttad magad tennivalóval, de meglátod, megéri!

2010. dec. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se add fel, rengeteg türelemmel és szeretettel az ilyen nehezen induló kapcsolatokból lesz a legjobb barátság :) Megéri beleölni az energiát, egy elhanyagolt kutya megérdemli a törődést, és meg fogja hálálni! Minden jót hozzá.
2010. dec. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is hasonló volt a helyzet egy utcáról összeszedett szuka amstaff-némtjuhász (akkor 6 hónapos volt) kölyökkel.

Akkor 12 voltam, úgy gondoltam haza hozom, mert még sosem volt nagytestű kutyám. Itthon volt két tacsi keverék (fiú-lány). Szegény kutya nagyon félt mindentől és mindenkitől. Hozzám is csak akkor mert odajönni, mikor látta, hogy én nem bántani akarom, csak szeretni. :) Nagyon nagy barátok lettünk. Bár az elején még a kert hátsó részébe sem mert eljönni, ha meg jött, akkor is lapított behúzott farokkal. Sok időbe telt, mire ki tudtam vinni sétálni az utcára. Az elején csak húztam magam után, vagy egyáltalán nem is sikerült elindulni. Aztán rájött, hogy ez jó dolog. Ott meg az emberektől majrézott, ha valaki csak felemelte a kezét (mindegy miért) már összerezzent, ha le kellett menni a lépcsőn, majrézott, mindenért majrézott. Aztán kezdett idővel feloldódni. Itthon a szuka kutyám állandóan verte (tacsi a németjuhász keveréket). Aztán rájött, hogy nem is olyan rossz ez az élet. :) Idővel ő verte a kutyákat (soha egy kutyát nem viselt el maga mellett, aki nem a mi kutyánk volt), és már úgy ment el az emberek mellett, hogy meg sem rezzent. A házat pedig úgy őrizte, hogy inkább nem használták a járdát az emberek (ha kellett oda is kapott) Aztán én is elkezdtem kutyasuliba járatni, de szegény az őrző-védőn mindig fejvesztve menekült. :S Nagyon jól agilityzett, engedelmességből jeles volt, de őrző-védő... Jaj istenem. Ahogy a többi kutya elkezdett ugatni már szaladt a másik irányba, ha meg nem is szaladt, akkor reszketett, lihegett, nyálzott. Nem bírta.. De mondom, ennek ellenére nagyon jó házőrző volt (hát gondolom saját terep, nagyobb a bátorság). És az utolsó éveiben volt olyan, hogyha csibészt mondtam neki, akkor elkezdett ugatni arra aki ellen irányítottam. De valszeg, ha az ember tudja, hogy valójában megfutamodás jellemzi, akkor tuti eltudja zavarni. Nagyon jó barátom volt, nagyon szerettük itthon és egy gyönyörű kutya volt. :) Sajnos szeptemberben elment az égbe. :(

Szóval igazából ezzel csak azt akartam mondani, hogy kitartással, türelemmel bármit el lehet érni. :) A lényege az lenne, hogy benned bízzon először. Mert ha benned bízik, akkor onnan már könnyen megy minden. :) Ne vidd vissza a Heroszhoz, görény mindegyik. Hozzánk egyszer dobtak be két kölyök kutyát (de már akkor is 3 kutyánk volt nem akartunk még kettőt, ráadásul nagytestűt) és mondtuk, hogy be szeretnénk adni, szerinted bevették?Áááh...

2010. dec. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
kérdező:tarcsad meg a kutyát,hagyad had ismerkedjen környezetével mikor jól nevelt lesz hozzá kell szoktatni a másik kutyához cicáidhoz gondolom 18 elmúltál mert nálunk a felt lehet egyedül örökbefogadni menhelyi és fajtementőknél kutyákat, 18 év alt szülődel kell menned
2010. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Ez melyik herosz? Budapesti vagy Székesfehérvári?Kutyasuli pedig ilyenkor is van most így ünnepek alatt szünetelnek de januártól biztos lehet menni.Amúgy meg ki lehet kezelni ezekből csak türelem kell hozzá!Remélem sikerül majd változtatni a kutya viselkedésén.
2010. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


A fehérvári.

Utolsó, gondolom az Alba Dog Centerre gondolsz, de oda be nem tenném a lábam a kutyáimmal :S

Az a kiképző, aki egy másik, nem fehérvári kutyasulit csinál, csak február végén fog tanfolyamot indítani. Én hozzá akarom vinni, mert róla csak jókat hallottam.

2010. dec. 12. 16:28
 18/18 anonim válasza:

A menhely senkit nem akart átvágni, amit elmondunk egy állatról az, hogy az életének egy töredékét ismerjük, azt tudjuk elmondani, amit nálunk mutat. A kutyáink rendszeresen sétáltatva vannak és gondolom ez a kutya is ment a többivel, azt is el szoktuk mondani, hogy az állat másképp viselkedhet a menhelyen és másképp egy családi környezetben, a változás az állatokat is megviseli. Jó lenne tudni, hogy melyik kutyáról van szó és mikor fogadtad örökbe. A szerződésünkön az is rajta van, hogy bármikor kereshetnek bennünket, és ott van a trénerünk e-mail címe: okosesboldogkutya@gmail.com, akihez nevelési problémákkal lehet bármikor fordulni. Ha megkerestél volna bennünket, akkor tudtunk volna segíteni.

Az sem igaz, hogy ha egy hétig kijártál a kutyához, akkor nem engedtük meg, hogy kihozd, hogy ismerkedjetek. Javaslom, vedd fel a kapcsolatot a trénerünkkel, amennyiben valóban tőlünk fogadtad örökbe a kutyát!

2010. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!