Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem túl rajta...

Hogyan tegyem túl rajta magam? Egyáltalán sikerülni fog? (Menhely)

Figyelt kérdés

Menhelyre kellett adnom a bernáthegyimet mert kertes házból panelba költözök. Már több oldalon is hirdettem őt teljesen ingyen minden kellékével együtt, de sajnos nem érdeklődött érte senki.

3 éves volt és 8 hetes korától én neveltem, nagyon a szívemhez nőtt. Most megkértem a szomszédom, hogy vigye el ő mert én képtelen vagyok rá. Ahogy ezt a kérdést írom is folyamatosan bőgök miatta.

Képes leszek túltenni rajta magam, hogy többé nem lehet velem? Hogyan lehet a legkönnyebben?

(Ha lehet ne írjatok olyan választ, hogy minek nekem kutya meg stb. Így is magam alatt vagyok miatta és nem kell még jobban tudatosítani ezt)


2011. aug. 14. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálad van még a kutya?

A szent Berntáhegyi fajtamentéshez kellene eljuttatnod. :

[link]


Itt százszor több figyelmet kap, mint egy átlagos menhelyen, mivel nincs 500 kutya, csak mondjuk 40. Az azért elég nagy különbség. Nagy hiba lenne menhelyre vinni, sőtt, az sem biztos, hogy befogadják, a menhelyeken mindíg teltház van.


Egyébként nem fogod tudni túltenni rajta magad. Hacsak nem szeretnéd majd tartani a kapcsolatot a leendő gazdáival, mert talán ha majd látod, hogy milyen jó helyen van és boldog kutya, akkor kicsit megnyugszik a lelked.

2011. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Szerintem tudd meg, hogy a menhelyről ki fogadja örökbe, és a jövőbeli gazdával biztos meg lehet beszélni majd azt, hogy időnként meglátogathasd.
2011. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sajnos már nincs:( Most vitte el kb 5-6 perce.

Nagyon szépen köszönöm azért a linket. Erre sajnos nem gondoltam.

Az viszont biztos, hogy befogadják a menhelyen mert már felhívtam őket, hogy viheti-e szomszédom és, hogy van-e hely. Ők tájékoztattak, hogy van hely.

2011. aug. 14. 18:00
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a jó ötletet is. Meg fogom kérdezni mindenképpen a menhelyet, hogy ki fogadja örökbe.
2011. aug. 14. 18:02
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

sajnos menhelyről nem valószínű, hogy valaha is gazdához kerül míg a fajtamentésen jóval nagyobb esélye lett volna rá..én sajnállak de nem tudom megérteni azt, hogy nem néztél utána az összes lehetőségnek a kutyát pedig még-jobban sajnálom mert hatalmas trauma lesz ez neki..

Nem tudom, hogyan tedd magad túl rajta én erre soha nem lettem volna képes.. panelokban is tartanak ír farkastól kezdve mindent, szerintem meg lehetett volna oldani...de ugye aki nem próbálkozik az megoldást sem talál...ez a legegyszerűbb volt..

2011. aug. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Hirdettem az Expresszen és a környékbeli falukba, városokba is tele plakátoltam minden lehetséges helyet.

100%, hogy menhelyre fog kerülni nem pedig gyepmesteri telepre.

2011. aug. 14. 18:32
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

én nem tudnék nyugodtan aludni ezzel a tudattal h a kutya ott sír a telepen abban reménykedve h nemsokára elhozod.

én biztos nem adtam volna oda a kutyámat.de te fontosabb vagy saját magadnak.

2011. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
az én válaszommal mi volt a baj?????????? mert mertem írni, hogy megszokná a fiatal kutyus a panelt vagy hogy vegye fel a tenyésztővel a kapcsolatot??????????
2011. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
nekem is kitörölték a válaszom az előbb.mert írtam h remélem fúrja majd a lelke ezért a tettéért.
2011. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Most már mindegy, szerintem fajtamentésnél sokkal jobb lett volna a kutyának, ott kevés kutya van, nagyobb figyelmet kapott volna, több szeretetet és nagyobb esélyekkel jutott volna új gazdához. De most már úgy is mindegy, menhelyen van és ennyi. Egyébként az egyik válaszolóval maximálisan egyetértek. A Bernáthegyi egy tipikusan olyan fajta kutya, amelyik hiába nagy testmérettel rendelkezik a hely és mozgásigénye nagyon kicsi. Panellakásban kitűnően elvan. De most már ezzel az infóval sem mész sokra.
2011. aug. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!