Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely, fajtamentők? Mi van...

Menhely, fajtamentők? Mi van velük néha tényleg nem értem?

Figyelt kérdés
Szóval el akartam hozni fajtamentőktől egy kutyust találkoztam is a kutyussal, írtam nekik, hogy mi legyen a szitu és nem értem ha nem voltam megfelelő mért nem lehetett azt mondani h nem vagyok nekik szimpatikus vagy alkalmas? Nap mint nap posztoltak ki új kutyókat válaszoltak a kommentekre de nekem nem válaszoltak :( a másik pedig egyik ismerősöm anno örökbefogadott egy kutyust ivartalanította prémium tápon élt de a kutya olyan rossz volt h minden nap mikor hazament egy új dologgal várta szétszedettmindent az asztalon mászkált vitte kutyaiskolába semmit sem ért a probléma nem is ez volt hanem emiatt kidobták az albérletből és vissza kellett vinnie a kutyust mert nem volt más választása, most meg nézem a kutyus most is gazdikereső és minden szemétnek el van hordva az ismerősöm h visszavitte (és munkahelye sem volt családjára meg nem számíthatott a srác)... miért??
2011. okt. 18. 22:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

1) Nem tudom, talán kérdezd meg tőlük.


2) Nyilván el lett hordva mindennek, nem törődött a kutyájával, ezért kellett megválnia tőle. Ha a kutyaiskola nem használ, akkor el kell vinni másikba, ahol segítenek megoldani az otthoni problémáikat is (vagy egyszerűen csak hallgatnia kellett volna a kiképzőre, lehet hogy megmondta a frankót, de sok gazda okosabbnak képzeli magát. Nevelhetetlen kutya nincs, csak lusta gazda.

2011. okt. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Plusz ez a visszaviszem a kutyát is olyan dolog, hogy a gyereket sem adom le az árvaházba, ha kamaszodik. A problémákat meg kell oldani, és nem úgy, hogy lepasszoljuk a forrását. Felelősséget vállalt egy amúgyis hányattatott sorsú kutyáért, és végül ő is csak rúgott egyet bele, persze képletesen.
2011. okt. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert így hamarabb megsajnálják és elviszik. Nem látom ennek értelmét. Van olyan ismerősöm, aki ha meglát egy kutyát az utcán és félénken odajön, de meg lehet simogatni egyből rákezdi hogy "jaj szegény, biztos verték"-,-" Ez kb olyan:/ Nem tudom miért nem adták oda a kutyát. Helyhiány? Nem vagy tapasztalt? Kínlódnak? Sokszor annyira nem értem az ilyeneket, nekik is az lenne az érdekük hogy szerető gazdihoz kerüljön a kutya.. Na mind1:/
2011. okt. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy az hogy visszavitte a kutyát dolog is olyan, mint aki elköltözik és azért viszi be a kutyákat:S Kitették az albérletből, ki tudja hol talált másikat, lehet nem is lehetett kutyát tartani ott stb. Azzal pedig hogy a kutya szétrág mindent mert pl unatkozik a kutyasuliban nem feltétlenül tudnak mit csinálni. Nálunk míg kicsi volt az eb mindent szétszedett, ugatott stb. Aztán kinőtte:)
2011. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

az első válaszolóval értek egyet, a kutya sosem hibás. ha a gazda nem készült fel, hogy extrém sok munkát igényelhet az új kedvenc, akkor vessen magára. vagy mondjuk ne terriert vagy farkasölőt vigyen haza elsőre, hanem mondjuk egy retriever mixet.

de az biztos, hogy ha én visszavitt kutyáról olvasok, tuti húzom a szám, hogy biztos problémás az állat, úgyhogy egyszerűbb lenne egy "kemény, fajtához értő gazdát keresünk" mondat, mint hangsúlyozni, hogy vkinek nem vált be.

2011. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire egyetértek veled... Az én ismerőseim is fogadtak be kutyát. A menhely azóta feléjük sem nézett hogy mi van vele, kb azonnal elvihették a menhelyről a kutyát és ennyi volt. Pedig ott hirdetik az oldalukon hogy milyen felelősek meg minden. De be nem tartják... Azt viszont lefogadom ha egyszer feléjük néznének és valami kis dolog nem tetszene akkor akkora patáliát csapnának...
2011. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nekem az a problémám ha nem találtak szimpatikusnak akkor írtak volna egy nem-et és akkor nem várok rájuk és keresek tovább.

Az meg hogy valaki nem számíthat senkire és nincs pénze és kidobták az albérletből azért nem kell minden szemétnek lehordani :/ persze vele se értek egyet de voltam nagyon rossz helyzetben csak vele ellentétben én számíthattam a családomra...

2011. okt. 18. 22:24
 8/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk aztis megjegyezném h egyszer nem érdeklődtek a kutya után, az se érdekelte volna őket ha nem lett volna ivartalanítva mert egyszer nem hívták volna fel h mivan a kutyussal...
2011. okt. 18. 22:26
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy fajtamentők nem jelenti azt, hogy egyenes és jó emberek. Ez van. Szeretheti meg mentegetheti valaki az állatokat és lehet amellett egy tajparaszt.


Márpedig, szerintem ezek gerinctelen bunkók. Egyrészt, mert nincs pofájuk megmondani, hogy nem adnak kutyát és miért nem adnak neked. Másrészt, meg elhordanak valakit minden szarnak, azért, mert KIBA$ZTÁK az albérletből, hahó elvesztette az otthonát, Magyarországon másik olyat találni, ahova BÁRMILYEN állatot vihetsz, nemhogy kutyát, alig lehet és akkor még ő a hülye, mert bevállalta, hogy na nincs hol laknom, meg pénzem sincs, nem tudok gondoskodni róla. Főleg, hogy mindenféle dolgot aláíratnak veled, ha kiderült volna, hogy ilyen helyzetbe került és nem szólt, akkor meg visszaVETTÉK volna a kutyát és azért hordták volna el minden szarnak, hogy milyen helyzetbe rántotta magával az állatot ahelyett, hogy segítséget kért volna tőlük.


Pontosan az ilyenek jelenléte miatt kerülik el sokan a normális mentőket is. Ki a fene akarja megkockáztatni, hogy lerázzák, mint egy darab szart egy szó nélkül, annyira nem képesek, hogy megmondják miért, és ha valami nem jön össze, akkor meg ország-világ előtt pellengérre lesz állítva, hogy a köcsög visszahozta a kutyát. Ja, hogy nem volt hol lakni, meg munka se volt? Az már kimarad a sztoriból.

2011. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Utolsó egyetértek!

Én érdeklődtem a fajtamentőknél a kutyus után de válasz nem érkezett... csakannyit vártam h igen v nem... jelentkeztek azóta többen is érte de érdekes módon senki se megfelelő... minek hirdetik akkor 2-3naponta??

2011. okt. 18. 22:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!