Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "tukmáljátok" rá minden...

Miért "tukmáljátok" rá minden kérdezőre a kutyaiskolát?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok hányan járnak azok közül, akik folyton ezt ajánlják. Nemcsak így lehet megnevelni egy kutyát és nem mindenkinek van pénze havi 40 ezret kiadni erre a célra (Pesten kb. ilyen árak vannak).
2010. dec. 9. 13:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak úgy lehet, de sokan azt gondolják, a kutya csak úgy van, nem kell vele semmit csinálni csak etetni, sétáltatni meg simogatni... Nevelni meg annyi hogy rákiabálni ha megrág valamit.
2010. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan rászorulnak valakinek az irányítására.

Például, ha te nagyon értesz a kutyázáshoz, akkor segíthetnél rajtuk te is ingyen, én is teszek valamit az ügy érdekében, ha nem is, mint "kiképző", de a problémás kutyákat szívsen elvállalom, hogy legyen egy hely, ahol megnyílhatnak, és új életet kezdhessenek.

Egy kiképzőnek sokkal több a tapasztalata, mint bármelyik kutyatartónak. Sok kutyatartónak pedig nulla a tapasztalata, és ha ismernek is jó módszereket, nem tudják jól alkalmazni. Tehát azért ajánljuk, mert van rá igény.

2010. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem kötelezö a kutyaiskola, de azért nézd meg, hogy hányan tudják a kutyájukat megnevelni! Az a baj, hogy a legtöbb kutyatartónak fogalma sincs arról, hogy hogy "müködik" egy kutya, hogy lehet úgy engedelmeségre nevelni, hogy egyrészt a kutya se sérüljön, másrészt garantáltan szót fogadjon. Ebben a kutyaiskolák kiképzöinek van elég nagy tapasztalata - mivel minden kutya más, nem egy kaptafára müködnek. Ezen kivül ha valaki kiad egy csomó pénzt egy kutyára, akkor ne sajnáljon a nevelésére se költeni, a saját és más emberek biztonsága érdekében.
2010. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olcsó helyek is csak keresni kell. ;)

Sok dolgot nem lehet könyvekből vagy szakember személyes segítsége nélkül megtanulni ill. problémákat kezelni. Ezért. Én a magam részéről elsősorban nem az ül-fekszik megtanítása miatt szoktam ajánlani, hiszen ez nem nagy kunszt. Inkább a szocializáció miatt, és azért, mert problémás kutyákkal az emberek jó része nem boldogul egyedül, csupán könyvek alapján. Meg azért, mert a kutya veszélyes üzem lehet. Láttam már olyat persze, hogy valaki könyvből meg tudta oldani a problémáját a kutyájával, de ez a ritkább, 20-ból egynek sikerül szakember segítsége nélkül.

Segítséget kérni nem szégyen, ellenben hagyni a problémákat megoldatlanul, véleményem szerint az igen, szégyen.

És én is jártam a kutyáimmal és mai napig nem restellem fölhívni a kiképzőt, ha elakadok vagy valami nem sikerül vagy probléma akad.

Problémakezelő foglalkozás nem kerül havi 40 ezerbe. És problémás kutyákkal általában nem tanfolyamokra kell járni, mert itt a feladat nem az, hogy megtanítsam a kutyát parancsoknak engedelmeskedni, hanem a kapcsolatok rendbetételéről van szó, amit speciális foglalkozások keretében csinálnak, nem ülni-feküdni tanítják őket.

2010. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Azok akik itt kérdeznek és akiknek ajánlják a kutyaiskolát látszólag alap dolgokkal nincsenek tisztában a kutyanevelést illetően, amit meg kell tanulni. Senki nem úgy születik, h ért a kutyákhoz. Ez is olyan, h van akinek van hozzá érzéke, de van akinek el kell magyarázni, rá kell világítani dolgokra, meg kell mutatni, mert különben neki nem megy másképp. Erre meg egy kutyaiskola alkalmas - ami jó esetben nem kutya, hanem inkább gazdaiskola.
2010. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Én szívesen eljárnék az enyémmel, de a környékünkön nincsen, meg ha lenne is biztosan nem tudnám megfizetni.

Valószínüleg azok tanácsolják akik abból indulnak ki, hogy milyen a saját helyzetük. Nem engedheti meg magának mindenki, de attól még lehet jó gazdi az is, aki nem jár kutyasuliba az ebével.

2010. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes,én leszázalékolt vagyok,minimálbér alatti jövedelemmel,mégis meg tudtam oldani a kutyasulit.

Pl.úgy,hogy nemt tanfolyamra íratkoztam be,csak egy-egy órát vettünk,mikor volt pénzem,és ez is jó volt.A tanfolyamok tényleg nagyon drágák.

Egyébként pont azért löknek sintértelepre vagy ölnek meg viselkedési problémás kutyák tucatjait,mert nem veszik a fáradságot a kutyasulira a kedves "gazdik".Olcsóbb és kényelmesebb a problémás kutyától megszabadulni.

2010. dec. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlzásokba esel kérdező. Egyrészt nem mindenkire tukmáljuk, de van sok olyan eset amit írásban nem lehet megoldani. Ekkor még mindig ott van a kérdező lehetősége, hogy eldöntse, hogy elmegy-e kutyaiskolába vagy nem. Másrészt szinte bármit meg lehet tanulni iskolán kívül is, csak kevés olyan ember van, akinek ez megy. Nyelvet sem azért tanulunk nyelvtanártól, mert a pénzt akarjuk szórni, hanem azért, mert önállóan a legtöbb ember képtelen rá. A kutyaiskolában nem a kutyát tanítják, hanem a gazdáikat. Harmadrészt látszik, hogy félinformációk alapján tetted meg a kirohanásod, ugyanis sehol sem kérnek havi negyvenezret az iskoláért. Olyan van, hogy egy tanfolyam ára 30-50 ezer forint, de két ilyen tanfolyam után már havi 5-7 ezerért lehet iskolába járni. Olyan is van, ahol 800 forint egy óra. Lehet válogatni. Ha neked nincs rá pénzed, az a dolgod, aki meg rászánja az meg az ő dolga. Tudomásul kellene végre venni, hogy a kutyatartás luxuskategória, tehát drága de legalább nem kötelező.
2010. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, az egésszel, de az utolsó mondatoddal 120%-ig egyet értek!!
2010. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. tanuló vagyok, de így is megoldom 2 kutyára a kutyasulit, etetést, orvosi költséget.Mindent meg lehet oldani csak akarni kell.Nekünk nagyon hasznos a kutyasuli rengeteg dolgot tanultunk és nem utolsó szempont, hogy nem 2 neveletlen, agresszív kutyám van.
2010. dec. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!