Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A parvo vírus halálos a...

A parvo vírus halálos a kutyákra nézve?

Figyelt kérdés
A 3 éves kutyám levert, étvágytalan. Elvittem az állatorvoshoz, de nem tudott biztos választ adni. "talán bélgyulladás". A neten böngészve a parvovírust találtam a legvalószínűbbnek, de nem tudom, hogy halálos-e.
2010. dec. 9. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, a parvo halálos, de hallottam már olyat hogy egy kutya kigyógyult belőle. Szerintem vidd el egy jobb állatorvoshoz is.
2010. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Ott kezdődik a baj hogy te nem vitted el kis korában a kutyádat oltatni!

Ugyan is ez ellen van védő oltás!Egy gondos gazda beoltatja a kiskutyáját időben! Nem utána kapkod!:S:S

2010. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A bélgyulladás és a parvo nem ugyanaz. A parvo is tud virusos bélgyulladász okozni, de annak sokkal durvábbak a tünetei.

Csontot nem adsz neki túlsokat? Hasa fáj ha nyomkodod neki? Oltva volt parvo ellen?

Mit írt fel a doki? Remélem a diétát szigoruan betartod, bélgyulladáskor az nagyon fontos.

A parvoból egyébként folyamatos orvosi kezelés, infuzió és gyógyszerezés nélkül szinte semmi esély nincs a felépülésre. De ha oltva volt rendesen akkor nem nagy az esélye, hogy elkapta .. de elöfordult már.

Lehet corona vírus is. [link]

2010. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen, beoltottam kölyökkorában parvo ellen. az orvos 3 féle injekciót adott neki és 4 db tablettát, amit ma este kell neki beadni.
2010. dec. 9. 17:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem volt egy parvós kiskutyám, és szépen kigyógyult belőle, pedig ez már vagy 15 éve volt, és akkor a falusi kutyákat még nem igen hordták rendelőbe, csak úgy az utcán a kocsi motorháztetején nézte meg az orvos. Kapott pár szurit, és szerencsére rendbe jött. Az enyém is étvágytalan volt, és a végén már csak a gépsonkát fogadta el, de rögtön kihányta azt is. De igaza van az előttem szólóknak is, azért jobb az ilyet megelőzni. Én is csak többszöri ilyen last minute életmentéseknél jöttem rá, hogy jobb az ilyet megelőzni, sőt olcsóbb is. Elviszed dokihoz, hirtelen belevág 15 rugóért pár injekciót, aztán nem tud garantálni semmit, vagy megmarad vagy nem.

Fel a fejjel, még nincs veszve semmi!

2010. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
szerintem fáj neki ha nyomkodom, mert nyög olyankor. nem eszik sok csontot és nem diétáztattam. egyébként csak ma jött ki rajta a betegség. kistestű kutyáról van szó. az állatorvosban megbízok. mindig is hozzá vittem.
2010. dec. 9. 17:26
 7/11 A kérdező kommentje:
holnap kell vissza vinni a kutyát. a házba nem jöhet be. legyek mellette, vagy hagyjam aludni? egyébként ő is igazi falusi kutya.
2010. dec. 9. 17:33
 8/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:25


Ha "pár szuritól" rendbe jött, akkor az nem parvó volt, arra mérget vehetsz.


Kérdezőnek: A tünetek alapján nem biztos, hogy parvó. Drukkolok, hogy csak valami sima bélgyulladás legyen a kutya érdekében. Ha ugyanis tényleg parvó, akkor a kiskori oltásokat a hajadra kenheted, ha azóta nem kapott emlékeztetőt....

2010. dec. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a biztatást. most adtam be neki a gyógyszert és már egész jól van. mozog és már nem olyan levert.
2010. dec. 9. 20:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem parvó, hála istennek. Az emlékeztető oltásokat feltétlenül kapja meg minden évben, baromi ronda, kemény betegség, amire rá szoktak menni a kutyák kortól függetlenül.
2010. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!