Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtartanátok a kutyátokat...

Megtartanátok a kutyátokat ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Szóval, van egy gyönyörű kis törpetacsink, akit imádunk. De a kislányom allergiás, azért mertük megvenni ezt a kutyust, mert minden állatszőrre allergiás, kivéve a kutyára. De mostanában sokat romlott a gyerek betegsége, és a doki legutoljára azt mondta, hogy lehet, hogy segítene, ha elkerülne a kutya, mert hiába nem konkrétan rá allergiás, de a folyamatos szőr jelenlét leterheli. De nem tudom, hogy a trauma, hogy a kutya elkerül, nem tenne-e nagyobb bajt. És hogyan találhatnék olyan gazdát, aki ugyanígy imádná a tündéri, de tacsi tulajdonságokkal megáldott kutyát. Persze, hogy a gyerekem a fontosabb, csak kicsit tanácstalan vagyok. Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy döntött?
2010. dec. 10. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem, a kutyust elvihetnétek valamelyik rokonotokhoz, ha lehetséges. Így annyiszor találkoznátok a kutyussal, amennyiszer csak akartok. Tudom, nehéz egy nagyon megszeretett kutyától megválni, de kislányod egészsége fontosabb.
2010. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit mondanék erre, hogy én is allergiás vagyok a kutyaszőrre, és van kutyám is. Gyógyszer szedésével kordában tartható az allergia, de nem teljesen vagyok tünetmentes persze. Én már felnőtt ember vagyok, tudok önállóan dönteni, így, vagyis ennek ellenére vállaltam a kutyát.

Nem tudnék meglenni nélküle. Nagyon szeretem.

Mennyi idős a gyermek?

2010. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

sajnos az allergia rendkívül érthetetlen állapot... a szervezet öngyilkos reagkciója, saját maga ellen fordul...ha x ideig (általában évekig) nem találkozik az allergiát okozó dologgal, a szervezet elfelejti, ez is furcsa. így ehet az eperallergiás évek után epret, kilószámra.


ha konkrétan nem a kutyaszőrre allergiás, én nem válnék meg az évek óta hűséges kutyámtól. max ha ismerősökhöz, rokonhoz kerülne, akiben 100% megbízok és szép fokozatosan kell szoktatni, pl napi félóra-egyórával több, szóval ez sokáig tart ha alapból nem ismerős a helyen a kutya. ha sokszor viszed vendégségbe arra a helyre, ahol a későbbi gazdája lesz, akkor egyszerűbb.


egy tacskó aztán marha sok szőrt hullat... :-)

2010. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na most lehet sokan utálni fognak ezért, de nekem a tapasztalatom az, hogy az orvosok, védőnők bizony jellemzően kutyaellenesek, ha gyerekről van szó. Allergia vizsgálatot csináltattatok már? Lehet, hogy valami más a baj. Na meg most azért az időjárás is elég taknyos ugye.

Úgyhogy én nem tartom kizártnak, hogy nem a kutyaszőr a probléma, csak legegyszerűbb a dokinak ráhúzni a kutyára. :S

Ha viszont tényleg a kutyaszőr a baj, kétséget kizáróan, akkor én a tacskó fajtamentést ajánlanám, mint legbiztosabb megoldást.

2010. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kerteshazban laktok? a kutya bennt van a hazba veletek egyutt v nem? mert ha a hazban lakik akkor ki kene szoktatani a kertbe, es ha kinnt nincs hozza szokva a hideghez akkor berendezhetnetek egy kuckot a garazsba v valami mas mellekepuletbe es akkor veltek lakna de nem lenne tele kutyaszorrel a hazatok.
2010. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hell-ikon ***** válasza:
100%

"Na most lehet sokan utálni fognak ezért, de nekem a tapasztalatom az, hogy az orvosok, védőnők bizony jellemzően kutyaellenesek, ha gyerekről van szó."


ÉN ezt úgy fogalmaznám inkább meg, hogy kifejezetten _állatellenesek_, ha allergiáról van szó.

Tök mindegy milyen allergiában szenvedsz, ha tudják, hogy bármilyen állatod van, akkor az első tanács az, hogy tüntesd el...:S


Ami viszont nem feltétlen megoldás, mert ha szervezet nem tanulja meg, hogy az az anyag, ami kiváltja a nem kívánt reakciót, nem veszélyes, akkor csak átmenetileg elfeded a problémát, de nem fog(sz) meggyógyulni.

2010. dec. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyerek 10 éves. A kutya bent lakik velünk, egy törpetacskót nem lehet kint tartani, nem bírja a hideget. Még nagyon vacilálok, hogy mi legyen, köszi az elgondolkodtató válaszokat!
2010. dec. 12. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!