Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HELP! 2 éves amstaff kanomat,...

HELP! 2 éves amstaff kanomat, állandóan támadja a kan keverékem. Mit csináljak a mitugrásszal?

Figyelt kérdés
Amstaff kanom mellé , hoztam menhelyről egy szintén kan kutyát.Azért mertem kant hozni, mert a staffomról tudom , hogy egyáltalán nem verekedős.Hihetetlen aranyos ez a kutyus, de amikor elkezdenek játszani, bedurvul..tegnap arra mentem ki, hogy tépi a staffom pofáját, és nem akarja elengedni, lógott rajta.És nem , ez nem játék, mert sérülést okozott a staffimnak..nyüsszögött is utána..odamentem és rá üvöltöttem , hogy nemszabad, mire elengedte, visszavonulót fújt, de újból nekiiramodott.Lehet , hogy csak szórakozik , de túlzásba viszi...a staffom rengeteg mindent eltűr más kutyáktól, de ha egyszer eldurran az agya nemszeretném ha azza érnék haza, hogy csupa vér a hó, mert széttépte a kis szemtelent. mit csinálhatnék ami hatásos? falkából való kizárás amikor verekedik, egy határozott nemszabad után? vagy?
2010. dec. 10. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ivartalanítás lehet, hogy megérne egy próbát.

Az oké, hogy megpróbálod leszidni, meg kizárni, csak szerintem az a baj ezzel, hogy ha nem vagy otthon, nem lesz aki leállítsa, max az amstaff...annak meg nem lenne jó vége.

Meg vidd többet más kutyák közé, kizárólag felügyelettel, figyeld, hogy viselkedik. Az se baj, ha pár kutya nem tolerálja az ő viselkedését, és esetleg kicsit rendre utasítja. Legalább megtanulja mit szabad másik kutyával szemben és mit nem...

Lehet, hogy neki ezt kölyökkorában nem volt alkalma megtanulnia. Már belerögzült ez a viselkedés, és így nehezebb. De sok türelemmel lehet, hogy sikerül megváltoztatni, csak mindig jelezni kell neki, hogy az rossz.

De első körben ivartalanítás! (Nekem fura is, hogy a menhely ezt nem teszi kötelezővé...)

2010. dec. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ivartalanitcsad amstafodat meg keverék kutyádat neveld meg kutyasuliba járjál (keveréked minek keverékei?)
2010. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!